• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti kaže:
ZJ kaže:
Puknuti, čuj, možda idem u srijedu opet kroz Bagudinin kraj. Mi se pridružiš? Nemoraš niti prijevoz platiti (samo janjetinu meni i Bagudini :lol: :lol: :lol: ).
Može , printaj doznake ...
Bagudina je na zelenju a ti nesmeš popit pa nesmeš ni pojest ..
e7cy04.gif


Mia casa, e so casa ! :)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
Usput veliki pozdrav forumašu ZJ, sa kojim sam se našao i popio kavu te ispričali o svim bitnim i nebitnim stvarima oko traktora :), svako malo pa se nađem sa nekim ! opet mi pade ona moja stara ideja o okupljanju forumaša ljubiteljaTV-a ! ovo bi mogli odraditi ovo ljeto, kad Firemnpeter i JoyKiki budu na ljetovanju tu blizu mene, a naravno i Puknuti :) !

A možda dođem kod tebe ako bude okupljanje forumaša. Jeste mi to želja jer znam da če bit fino društvo ali tu ima barem 600 km u jednu stranu :scratch Dobro, vidjet ču. :scratch Za sada je još rano bilo šta reči. ;)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
firemanpeter kaže:
A možda dođem kod tebe ako bude okupljanje forumaša. Jeste mi to želja jer znam da če bit fino društvo ali tu ima barem 600 km u jednu stranu :scratch Dobro, vidjet ču. :scratch Za sada je još rano bilo šta reči. ;)
Samo 600km... :lol: pa ti si onda blizu... :lol: Ja možda dvaput tolko...eeee fata je fata, al dvaput je dvaput! :lol:
A ima puknuti da nas samo zajebava za TV...treba ga dobro nahraniti...
e7cy04.gif
i napiti... :partyman: pa možda ga i ubedimo da kupi jedan... :lol: :lol: :lol: al kolko ga znam, hmmm taj film nećemo gledat...

GROF kaže:
Joekiki!., pozdrav lipi prijatelju u predivnu Vojvodinu!., ti si vridan i pedantan, za nekoliko dan već vidim kako će taj znameniti okvir bit pripasan - izboljšan na tvome tomi!!! /ča bi pisal naš vridni firemanpeter!/., a kako kaže isto tako naš nadasve vridni i mladi Savo iz Bosne!., /je*eš mašinu ka se neda popravit i pripasat sa fleksericom i švas-aparatom!/.- ., samo da ti napomenem u svezi visine traktora sa zaštitnim okvirom!., znači; traktor sa zaštitnim lukom - okvirom - arnjem - roloba..., nesmi biti niži od 180 cm., niti viši od 205 cm!!!., si razumil???
Pa druže moram te izneveriti,,,neće biti prekrojeno i montirano na Tomu za para dana, jer mi nije toliko hitno! Tek za mesec dana kreću radovi u poju, ako vreme dozvoli! Oglas za kupovinu originalnog Roll-a za TV8xx je još u opticaju,,, pa pričekam još malo...možda se javi još neko sa originalnim okvirom. :D A ovaj budem prosledio, nekom za TV400-500 jer je veoma tražena roba, i nebi da pravim odmah harakiri od okvira! ;)
Teško da ću naći original, al nikad se nezna malo ću pričekati...jer kad sam ovaj doneo kući, odmah uzeli popiti aldomaš...i zvoni telefon da ima jedna baba bačena u baštu isti takav (za TV400-500), leži tamo već 20god.
A što se tiče visine min - max...nisam to znao :shock: ,,,tako da sam razumio!!!
Ako budem ovaj prekrajao,,,vodiću računa o visini! Hvala!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
puknuti kaže:
ZJ kaže:
Puknuti, čuj, možda idem u srijedu opet kroz Bagudinin kraj. Mi se pridružiš? Nemoraš niti prijevoz platiti (samo janjetinu meni i Bagudini :lol: :lol: :lol: ).
Može , printaj doznake ...
Bagudina je na zelenju a ti nesmeš popit pa nesmeš ni pojest ..
e7cy04.gif


Mia casa, e so casa ! :)
Puknuti, sutra bum znal :)

Nego Bagudina, čuj, ak ti Puknuti i ja dođemo, taj dan ti bu propal i nebuš nikaj delal.
 
C

capo1967

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bog ljepi pozdrav svima,imam jedno pitanje ukoliko netko šta zna neka mi javi,na tv 522 prilikom paljenja u zimi onaj leptir za gašenje neće da ostane izvučen -ponovno se vrati.
Pozzzz
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
Re: TOMO VINKOVIĆ

Probaj prije paljenja dodati puni gas.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toni2

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
17
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav narode ja sam novi, pratim vas već duže vrijeme. Imam tomicu 821 iz 1989. dosta sam toga pročitao pametnog.
Ove zime sam se uhvatio posla pa ga planiram malo dotjerati. Proljetos mi je otišao ležaj na spojničkoj
i od onda mi je procurio semering na kardanu na izlazu iz mjenjaća koliko sam mogao vidjeti iz prošlih slika kad ste se zezali sa mjenjaćem dali je potrebno rastaviti samo na ona četiri vijka do mjenjača da se zamjene semerinzi koliko sam vidio oni su sa vanjske strane :D toni2
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
Re: TOMO VINKOVIĆ

jedan semening ti se vadi izvana a jedan iz unutra zato trebas skinut prvi dio kucista da bis promjenio semeninge
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Pozdrav toni2, dobro nam došo!

Jeste tako, jedan se vadi iznutra, a drugi spolja...stim što ti to ništa neznači jer moraš izvući osovinu sa spojkom, a da bi je izvuko, moraš rasklopiti menjač(skinuti deklu) i skinuti segere! :madmana:



Al kad se menjač otvori,,,ajme mene majko...nađe se svašta, za menjati...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

toni2

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
17
Re: TOMO VINKOVIĆ

sve se vidi na fotkama iz 2008 hvala na fotkama . Što više informacija i iskustava to bolje
pozdrav :D
p.s. planiram kupiti roto kosu zadnju pa ako neko ima kakav predlog neka javi.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
Pozdrav svima!
firemanpeter kaže:
A možda dođem kod tebe ako bude okupljanje forumaša. Jeste mi to želja jer znam da če bit fino društvo ali tu ima barem 600 km u jednu stranu :scratch Dobro, vidjet ču. :scratch Za sada je još rano bilo šta reči. ;)
Samo 600km... :lol: pa ti si onda blizu... :lol: Ja možda dvaput tolko...eeee fata je fata, al dvaput je dvaput! :lol:

Pa Joe, onda ovako, ako ti kreneš na put onda i ja zasigurno. :mrgreen:

Još hraniš ove fotke manjača, za uspomenu na marfija he he :twisted: . Pa znam, svi smo mi takvi.
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
Re: TOMO VINKOVIĆ

vjerovatno ce ti koji lezaj imati lufta onda kupi valjkaste a ne kuglicne bolji su i traju dulje
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Veliki pozdrav mojim! dragim forumašima najboljega poljoprivrednoga-foruma!

... poseban pozdrav nadasve vridnome forumašu - legendi - mome frendu!; Bagudina-iii!., prijatelju Brane!., evo te ovdeka ja javno prozivam - opominjem - molim - kumim - zaklinjem i preklinjem!., aj prikelju ku slikicu od svoga tome i priključaka!!!., kako te ovo ja molim u moje ime., isto to molim i u ime forumaša - prijatelja - poznanika!., pa daj narani svit i narod., pa barem ti nisi škrt!!!...

... UJEDNO SVE FORUMAŠE OBAVJEŠTAVAM I PREDLAŽEM!!!
/mislim na forumaše iz poglavlja tema traktorića tome i njemu slične!., vlasnike, korisnike, ljubitelje!!!/.,

- osnivanje fan - kluba tomo vinković!!!., i sve ča ide sa tim???

- sastanak - okupljanje - domjenak u Bjelovaru /onaj restoran ča ga je forumaš Bagudina falil., ŠLJUKIN ZOV ili kako se već zove /ni reklama već naputak za forumaše!/., jeftina hrana i pijača!!!., kilometraža tako, tako., ni blizu ni daleko., e jebiga ki će svim ugodit???., takov se još ni rodil i neće!.-

... narode moj!., ma ovo je moje glasno i javno razmišljanje, prijedlog, ili prihvatite ili ne., samo predlažem!!!., a Vi, Vi komentirajte, imamo vremena., ali vrime brzo prolazi, tako DA???

... ako pitate kada???., predlažem za vrijeme trajanja GUDOVEČKOG PROLJETNOG SAJMA!., znači okupimo se u sajmu., razgljedamo mašinerije, razno - raznu kramu, i svi na klopu i cugu u ŠLJUKU!., upoznavanje, razmjena iskustava, dogodovština, lovačke priče, fala - kudjenje - čudjenje, razmjena telefona, slikanje za kalendar sa golim babama, a moglo bi se malo popivat, u kasne sate put podnoge i svaki svojoj kući., ki nebude sposoban putovat tražićemo po Bjelovaru smještaj za spanje i sve ča ide sa tim i takovim!., ha, ha, ha,...

... forumaši!., javite se!., predlažite dali ste za tu i takovu opciju?., a moremo kod Bagudine u predivnoj Dalmatinskoj zagori potvrdit KLUB - "PREDSJEDNIŠTVO" i tako to!!!...

Aj Bog!., čitamo se...
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav dragi moji forumaši, zanima me dali netko zna da li se onaj odušak ( manji) na cilindru hidraulikaTV 419 da otšrafiti izvana ili je to pertlovano ili tako nešto ( možda iznutra ) jel mi malo pušta, ne na situ nego se vidi baš okolo, dali ima tu neka gumica ili? :?:

Unaprijed zahvaljujem....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ako ti curi na odušak znak je da ti propuštaju brtve na klipu cilindra ..
To se nikako ne smije zabrtviti , sam odušak govori da mora imati slobodan prolaz zraku u atmosferu
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da ali ne curi kroz sito nego okolo, kao kad nešto ne stegneš dobro okolo pušta, i dali se to da skinuti
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: TOMO VINKOVIĆ

Druge pomoči nema nego promjeniti gumice na cilindru i očistiti odušak jer je vjerovatno zaštopan.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh