• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
Pozdrav svima!
Je je Mrki :supz: ...baš takav je bio,,,ali bez tog cilindra, bio je malo kraći, i manja mu je bila viljuška...
Topling je tako bio nisko uboden na traktor, da kad je bio spušten stoji vodoravno,,, al kad je dignut bio dovoljno za utovar prikolice Tome...
možda sam i bio jandura,,,, kad sam to video,,,al sam siguran da sam video takvo nešto, i veoma mi se svidelo...
Ima tu tereta na poluzi,,,vide ti koliki je Grof namestio protiv teg,,, da ga ne bude zezao, a spreda mu je utovarivač... :scratch
ima tu da se kemija....sad kad razmislim, hmmmm... nije to ni tako jednostavno za Tomu...:scratch

A jeli kolega @danotnt ...ko će ti držati prikolicu dok ti budeš utovarao?
Da nemaš ti još kojeg Tomu? :D
Pozdrav Joe! :mrgreen:


Joe mislim da kad bi bio utovarivač na zadnjem dijelu Tome, mislim da
ne bi trebalo toliko protu utega jer je raspored težine kod Tome 70 : 30,
korist prednje osovine...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav!

Neznam koliki je odnos,,, al ja kad sednem sa 100kg nazad, i zakačim frezu od preko 100kg(tu moju home made)...boga mi zna da cupka, dok vozim drumom do njive...samo klimam glavom :lol: ..a na srednjem trapu na čaurama lufta koliko hoćeš... :lol:
Prolaznici, misle da sam neki reper, ili kao oni ameri - što im auta cupkaju i poskakuću po drumu....
A utovarivač bi trebao biti mnogo duži na kraku... :scratch da bi mogao visinu utovara dostići... :scratch tak da...?
Pozdrav Joe!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ovoj utovarac bi bio dobar za tomo al da je pomal, video sam onakav drug bez cilindar ko sto kazete za imt 539 ali imt kreva mnogu povisoko na polugite i ne veruvam da tomo so nego moze da krene da tovara so drveni strani na prikolkata.
Zato dobro resenie mi se cini so ovoj cilindar, ako pravam togas obavezno cilindar, gledao sam poloven cilindar za 20 evra.
Joe imao u nase dvoriste nekad i 2 TV ali sada je samo ovaj, i nevidim razlog zosto bi se drzala prikolka prikopcana na traktor, ke ja otkacam, osovinata ne e vo sredina tuku e pomestena za 20 cm ponazad od sredinata i prvo ke ja tovaram napred a potoa nazad kako ne bi se prevrnula, zakacuvam i teram.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tako sam napunio kuciste volana
p3107101208.jpg

Konacno je gotova...
p0208101926.jpg

Pre poletanja
p020810192601.jpg

Pozdrav svima!!!
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
video sam negde na forumu neki zadnji utovarivač za gnoj... :scratch mislim da je rešenje bilo sa nekim vilama,,,sve to diže zadnja hidraulika u vis,,,a povlačenjem ručno - neke poluge iza leđa, kipa se sve u prikolicu! Al nemogu da nađem nigde tu sliku(tražim je već 15-20min, nemogu naći),,,ako neko ima ...nek je kelji gore...
Vrlo jednostavno rešeno, al jako dobro izgleda, pogotovo što se može izraditi za male novce! Samo da se Tomo ne prevagne... :scratch ....
i ja sam to vidio ali nikako da nadjem, takodje sam zainteresovan da ga sklepam.....nekakva izbledjela zelena boja, nema nikakvu dodatnu hidrauliku, istovara se povlacenjem nekakvog kanapa koji je pruzen do traktora, nakon sto se teret prospe vile se same vracaju i opet su spremne za zahvat tereta......
eh sad sto se tice kontra tereta....prosle godine smo po njivi sakupljali/prevozili bale Neispravan link obrisan! sa 14 bala na vilama se dize prednji kraj cim okrenes uz brdo
napominjem opet da bale nisu bile slozene uz traktor nego samo rasporedjene po vilama.....
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!

Ma jeste,,,to je taj... :supz:
Ajd reci gde si našao sliku? ja prevrnuo ceo komp, i nisam našao...al obično sačuvam slike, koje mi se dopadaju na prvi pogled...kao što je i ova! Al izgleda da je bilo viška alkohola, pa se obrisala... :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
p.s. - sad sam je sačuvao na 5 mesta u komp,,,da naletim na njega, ni kad ne budem mislio o njoj...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima na ovom forumu!!nemogu naci samo jednu dovoljno jaku rec koja bi opisala moje odusevljenje ovim forumom i informacijama o TV!!odlican,izuzetan!!Inace, pre mesec dana sam kupio TV 521,1978 god.jos jednom pozdrav svima!!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav
Joe slika sam nasao u kompjuter,najverovatno sam ja nasao nekad na forum jer sve sto mi se cini interesno zacuvuvam, imam cela kolekcija sliki od traktori i priklucoci, za pravenje ne e problem, kad bi imao vreme odma bi ja sklepal ali me zanima dali tomo moze da radi so nea, da ne go kreva predniot del. Ja bi prednja korpa.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
danotnt kaže:
Pozdrav
Joe slika sam nasao u kompjuter,najverovatno sam ja nasao nekad na forum jer sve sto mi se cini interesno zacuvuvam, imam cela kolekcija sliki od traktori i priklucoci, za pravenje ne e problem, kad bi imao vreme odma bi ja sklepal ali me zanima dali tomo moze da radi so nea, da ne go kreva predniot del. Ja bi prednja korpa.

Znači da ti nisi bio pijan,,, pa si sačuvao sliku na vreme... :lol:
Jeste na takav sam ja mislio...
E sad...koliko ti je to izvodljivo finansijski,,,mislim da je najbezbolnije za džep!
Al kako bi to Tomek nosio pod teretom,,,a treba i manipulisati???...hmmm neznam...
Dok neko nebude probao, nećemo znati...
Možda ćeš ti bit prvi koji će skleptati za Tomu...bolje nego da se ručno tovari prikolica.... :lol:
Pozdrav Joe!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

slika je sa poljinfo foruma
inace aj to nebi ovako masivno pravio jer to pretesko za tomu a bilo bi zajebnacije oko punjenja iste jer bi je tomo guro u rikverc i ako je gnoj stvrdnut sto vecinom kod mene jest bice problema ostalo sa dizanjem istog mislim da nebi bilo problema sila dizanja tv na polugama je 350 kg tako da stavis u korp 50kg i eto ga mozes sa njim radit sta hoces a nece ti dizat traktor
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ovo na sliki je možda malo prejako napravljeno za Tomu. Moglo bi se upotrebit malo manje jak material pošto Toma nije neki veliki traktor i tako bi se i uštedilo na težini koja onda ide u plus teretu.
Za tvrd gnoj mogle bi se napravit vile koje su isto tako lakše od kašike. Inače bi trebalo imat i kašiku da se može na kraju pokupit i onaj sitni gnoj, a isto tako za koji drugi material.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ovakav utovarivač imam i ja,,,,al ga je stari kupio kad je utovarao pijesak......kaže čovijek koliko uspiješ odvest u jednom danu a platiš samo jednu prikolicu,,,ali sam,,,,,,,,,,a stari ode u dučan kupi ovo i natovari jedno 5-6 prikolica i doveze jednu kuči,,,kad če čovijek,,,nije uredu s....ba si me ,,,ali nije radio je sam.......... :lol: :lol:

Poz,peter.. 8)
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Služi za nagibe,,,nači ako povučeš koju prema naprijed onda se na tu stranu zaokrene... :mrgreen: tako da može i u koso radit,,,,e sad ja na mom nisam nikad koristio,,,vijerojatno ima za nešto tu funkciju.... ;)
 
Posljednje uređivanje:
C

caprez

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo da se i ja javim malo nakon dugog traženja našao sam svog tomu je da ga malo treba dotjerati ali pomalo za sljedeću sizonu će biti spreman. Ovako riječ je 420 83g . Ko i svi ima problem sa središnjim zglobom pa molim za pomoć kako to riješiti piksiranjem ili( u prijasnjim forumima sam pročitao sa ležajima i koliko to dođe i koga mogu kontaktirati za to) isto tako nedostaje mu ručica gasa komlet pa sad imam špagu za povlačenje gasa (prijašnja improvizacija ) te nijedna ručica nema plasike na vrhu pa ako netko zna da bi to mogao imati neka javi pa da naručim.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
gvozdeni1 kaže:
Tako sam napunio kuciste volana
p3107101208.jpg
Lepo si to nasuo novo ulje...
Levak ti je extra... :supz: maorat ćeš ga sačuvati, za sledeće nalivanje?.. :lol:
Nego da te pitam...vidim da je prskalica skockana, i spremna za rad! Predpostavljam da si išao špricati...kako radi? Jesi zadovoljan sa njenim radom?
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ooooo Joe, snalazim se za levak... kad nema konja, i magarac ce posluziti. :lol:

A prskalica, odlicno radi. 100posto sam zadovoljan sa njim, samo jednu manu ima: kad je napunjen, dize nos traktoru, kao neka dama. Razmisljam o protivtegovima negde napred. Sta mislite forumasi? :scratch
Pozdrav svima!!!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav
Ma sklepacu ja to i ne tako masivnije cak i bolje od originala, ali sad moram da ja odlozam realizacijata jer ide kraj leto i pocnuvaat obvrskite na fakultet ucenje-polaganje. Ali ideja e tu i se nadevam deka ke ja realiziram kad bi imao visak slobodno vreme ali me plasi samo dizanje prednji deo kao sto sada kaze kolega gvozdeni i to so prskalica ako ne se varam 200 litri, ili da ne dobie luvta zglob na sredina- to ne bi hteo da mi se desi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh