• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav forumaši zanima me kojom elektrodom je naj bolje variti kučište od bolcni jer bi stavio igličaste ležaje. Ili opčenito materijal kučišta getribe.
Pozdrav!

Ja bi ti preporučijo ovo: CAST NiFe (Elektrode Jesenice)

Običajno majstori su mi sivi ljev varili sa tim elektrodama. Eto ti još nekih uputa o tim elektrodama ali u SLO jeziku.

CAST Ni
Oplaščena elektroda, izdelana na žico iz čistega Ni. Uporablja se za hladno varjenje sive in temprane litine ter zvarjanje le teh z jeklom, bakrom in monelom. Najbolj primerna je za reparature razpok, odlomljenih delov in popravke napak na strojih. Pri varjenju je potrebno paziti na čim manjši vnos toplote in čistočo osnovnega materiala. V primeru, da je osnovni material rahlo masten, se prvi sloj vari z elektrodo CAST NiFe. S hladnim kovanjem po varjenju se zmanjšajo zaostale napetosti nastale pri varjenju. Za žlebljenje priporočamo elektrodo Sekator 2B ali Sekator 2A.

http://www.elektrode.si/

Ja mislim da bi bile te u redu. Moram reči da nisam stručnjak za ove svrhe varenja nego varim samo obični material. To kažem zato da znaš da nemam svojih iskustva sa sivom ljevom ali kako več rečeno majstori se služe tih elektroda. Ako ima koji stručnjak za sivi ljev nek napiše svoje mišljenje.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
vremena i volje imam, alata nešto manje ali znam tko ima, a materijal moram tak i tak nabaviti
mislim da sam negdje pročitao na forumu da na tomu su stavljali i alnaser od zastave... ili sam pomiješao možda nešto. takvih se može naći na svakom čošku...

Mislim da ti od Zastave anlaser neče poslužit. To si vjerovatno pobrkao sa alternatorom koji se može ugradit i od Zastave.

Što se tiče traktora bit če posla puno, čak više nego što sad misliš jer če se stanje traktora pokazat tek u toku upotrebe. Možda bi bilo bolje kupiti neki bolji ali i na tom boljem če se nači posla. Težko se dobije traktor bez greške, ako se dobije onda je skup.

Troškove bi trebal ti sam da izračunaš, barem one velike. Pozovi u trgovinu djelova pa pitaj da bi mogal vidjet za koje pare tačno bi ti dobijo djelove.
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
ma znam, mene moj Holder služi u ovom kratkom vremenu dobro. jučer sam vozio na njemu 2m kalanih drva, i prikolica je to podnjela bez problema kao i Holder. o tomi već duže vrijeme razmišljam jer imam dosta gospodarstva za obrađivati, a s tomom je to puno jednostavnije.
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
sokol2503 ne kupuj to smeće

ja sam isto razmišljao kupio slično pohabano izvoženo neodržavano malo novaca pa složit će se pomalo

složilo se za par godina ali i dalje na njemu je hrpa pohabanih djelova koji svake godine neki krepa i to onda kad ti najviše treba pa navrat nanos otvaraj getribe, motor, lamelu ili nešto treće zeza

da neračunam sate koje sam proveo šerafeći, frendove varijoce i tokare mogao sam kupiti noviji model u 10 puta boljem stanju je da bi i tamo nešto krepalo ali ovakve stvari su rupe bez dna koje možeš imati za hobi šerafanja a ostalo je utopija
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav svima!!! Ovako...ja sam vam onaj isti playstation5 samo sam sad na novome računalu jer sam zbog virusa izgubio lozinku od logina u forum i logina na e-mail...(nebi baš o tome ipak je ovo za traktore)

Dok me nije bilo puno sam radila.... g zbalija me je zamolio da skeniram katalog rez djelova za 420-523 ...to cu vrlo rado napraviti sgroz sljedeči tjedan.....POZDRAV JOŠ JEDNOM SVIMA:roll:
 
C

caprez

Guest
ma znam, mene moj Holder služi u ovom kratkom vremenu dobro. jučer sam vozio na njemu 2m kalanih drva, i prikolica je to podnjela bez problema kao i Holder. o tomi već duže vrijeme razmišljam jer imam dosta gospodarstva za obrađivati, a s tomom je to puno jednostavnije.

Ovako odi ga pogledati i ako misliš da ga možes pomalo slagati i ne žuriti se kupi ga kad ga složiš skroz značeš kaj imaš je možeš i za 2200e kupiti i lošeg samo zamaskiranog. Ja sam našao boljeg (barem kompletnog) i za malo više para,ne puno i isto ga raskopao i sad slažem za sebe. PS alnaser ti ne paše od zastave jer se na tomi uljevo vrti a ja sam ti polovni reparirani našao u varaždini kod nekog elektičara za 1000kn naj jeftinije. A i uvjek postoji špaga (ručni alnaser on te neče nikada iznevjeriti )
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!!! Ovako...ja sam vam onaj isti playstation5 samo sam sad na novome računalu jer sam zbog virusa izgubio lozinku od logina u forum i logina na e-mail...(nebi baš o tome ipak je ovo za traktore)

Dok me nije bilo puno sam radila.... g zbalija me je zamolio da skeniram katalog rez djelova za 420-523 ...to cu vrlo rado napraviti sgroz sljedeči tjedan.....POZDRAV JOŠ JEDNOM SVIMA:roll:

Pozdrav i dobrodošao nazad na forumu.
Vidim da si dobijo neko ozbilnije ime i prvi ti post liči tako. Odlično. Kažeš da češ skenirat katalig, ako napraviš to bit čemo ti zahvalni!
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ma nema problema...ali danas nemogu jer imam posla a i moram naci cd od skenera instalirat i sve ostalo pa cu to ovi ili oni tjedan....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ma nema problema...ali danas nemogu jer imam posla a i moram naci cd od skenera instalirat i sve ostalo pa cu to ovi ili oni tjedan....

kad god doslo, dobro doslo....jos besplatno :gitarist:

juce sam imao jednog TV-830 u radnji, radilo se nesto oko motora, uglavnom traktor je k'o zvono, ima 1199 rh na satu......imam nekoliko slika i video

odradilo se sto je trebalo, traktor isproban, covjek dosao kombijem po njega....i dok smo sredjivali racune pocne kisa, tek kratak pljusak, a fosne bile postavljene za utovar
pri uzlasku uz fosne proklizu gume, covjek malo po gasu i traktor samo sklizne u stranu, uzjase jednu fosnu i tako stane....:supris: srecom ostao je pribran nije skocio s traktora
samo u rikverc, okreni fosne i pici gore.....dobro je proslo kako je moglo zavrsiti

prosle godine mi se jedan 419 zakacio nosacem haube za kuku na kombiju :shock:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
pitah te edo a ti mi neodgovori iams li koju spojnicku i poluosovinu viska da mi prodas

btw ima li ko dimenzije odnosno sve karakteristike prime tt840 npr koliko je tezak,koliko dize hidraulika itd
 
C

caprez

Guest
Rastavio sam sredinu i traktor u tri dijela e sad imam problem neznam kako izvaditi pogoski dio u seedini da izmjenim ležaje a i a i vratilo prednjeg i zadnjeg trapa sa čahurama treba iznjenit. pokušat ću staviti slike pa ako netko zna kako sa raskapa i kako se koji dio zove neka napiše da znam naručiti. Slika 3 i 4 kako se vade. Slika 1i 2 kako se zove ta pogonska osovina
 

Prilozi

  • P1010015.jpg
    P1010015.jpg
    54 KB · Pregleda: 422
  • P1010013.jpg
    P1010013.jpg
    32.5 KB · Pregleda: 514
  • P1010023.jpg
    P1010023.jpg
    31.8 KB · Pregleda: 437
  • P1010025.jpg
    P1010025.jpg
    25.7 KB · Pregleda: 395
Posljednje uređivanje od moderatora:

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Na slici 4 se vide seger prstenovi koje skineš i onda izbiješ osovine van.
 
Posljednje uređivanje:

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
Kosa za tomo vinkovica

dobro vece svima ima mozda netko sliku kako se orginal strizna kosa na TV 521 montira kod mene uvjek visi kad dignem hydrauliku ja sam sve probo ali nemrem napraviti za pomoc bi bil sretan
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
dobro vece svima ima mozda netko sliku kako se orginal strizna kosa na TV 521 montira kod mene uvjek visi kad dignem hydrauliku ja sam sve probo ali nemrem napraviti za pomoc bi bil sretan

skrati lanac na kosi....ili lanac izmedju poluga hidr. i kose......ako visi samo greben onda spanuj pomocu one dvije matice......izmedju grebena i sklopa koji se veze na traktor
stavi ti slike kako to izgleda, mozda nesto fali na tvojoj kosilici

slika slomljene poluosovine i konusno vretenastog, sad sluze kao glondja za nabijanje
dsc05993.jpg

evo slika hidraulicnog volana homemade, odnosno ovo mu ga dodje servo...:roll:
dsc05998k.jpg

dsc05999e.jpg

dsc06000h.jpg

dsc06001w.jpg

dsc06002t.jpg

dsc06010h.jpg

dsc06011x.jpg

dsc06012k.jpg
 

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
Kosa za tomo vinkovica

posdrav edosoko ja niesam napravijo sliku jer nisam se setil ali kosa je orginal.
sad jedno drugo pitanje koliko su ruke sa 3 kopce duge 500 mm ili 600mm?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
da,da,taj servo ja upravo ugradjujem na svoj tv 420,vrlo jednostavno,i puno jeftinije od originalnog ,samo treba par sitnica preradit ....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Šta je ovo, servo volan? Ovo može i da radi ali estetika mu nije jaka strana.

Vuco 25
Super nacrt za 3T kopčanje. Od kojeg je to traktora? Dosta se iz tog nacrta može upotrebiti za TV, za starije tipove bez 3T kopčanja.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Šta je ovo, servo volan? Ovo može i da radi ali estetika mu nije jaka strana.

estetika je nula, ulje curi na sve strane....funkcija...radi nekako, pricao sam ti covjek prezadovoljan, nebi ga skinuo ni za kakve pare
na tom traktoru sam skidao motor jer je ispao semering na radilici, kad sam vratio motor nazad i covjek sjeo da isproba vidio sam da motor radi drugacije nego kod mene na kolicima (dalo se primijetiti da ga nesto gusi) ima ugradjen alternator plus dodatnu pumpu hidraulike

primijetio sam da se nosac glave volana savija prilikom motanja, to se desavalo na mjestu bez ikakvih neravnina pod tockovima, mogu misliti sta se desava u oranju, ali nije to neki problem pojacati
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh