• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Slovenci mogu napraviti druženje tV-a , Vi ne možete napraviti ni obični kalendar od papira .
Nisam i nikada neću biti za neko nadmetanja ali ovo je sramota .
Ovog trena idem u poragu za corelom da si napravim kalendar s motivima IMT-a
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Slovenci mogu napraviti druženje tV-a , Vi ne možete napraviti ni obični kalendar od papira .
Nisam i nikada neću biti za neko nadmetanja ali ovo je sramota .
Ovog trena idem u poragu za corelom da si napravim kalendar s motivima IMT-a
Pa kad već delaš poster, nek bude s TV-jem ;) :rolfer:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Spojio sam ti ovako : kontaktna brava - tipkalo - 20A osigurač - svječice. Prilikom paljenja pritisnem tipkalo i držim oko 15 sek. i upalim , za sada radi ko singerica , čak se i s vanjske strane kolektora osjeti na otip , da se zgrije , a kažem kako če se to ponašati pri jako nizkim temperaturama neznam , ali pretpostavljam ,da če bar malo pomoči .

Pozdrav !

ti si to spojil direkt...kaj ti se nebudu zice rastopile i ode ti tomo tada u "veseli plamičak" ipak su to solidne struje
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Odvij vijak za odzračenje na bosch pumpi. Nisi rekao koji ti je traktor. Neki imaju ručnu pumpu pa onda sa njom teraš gorivo napred. Možeš i uključit dekompresor pa verglat. Kod male tome se koristiš prostog pada. Možeš iči i postepeno, prvo odzračiš filtar pa onda bosch pumpu onda odviješ lajtung na dizni. Kad odzračuješ na dizni tad treba verglat- anlasovat. Uglavnom odzračuješ tolko vremena da nema mehuriča na vijku za odzračivanje.


TV821,nema rucnu pumpicu..budem sutra probao s tim vijekom jer akumulator sam isisao danas;)
ako jos gdje zapne,javim ti!
puno hvala
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
@firemanPeter
par stranica prije su dečki pričali kako bi trebalo napraviti novi model tome u Primi, onako, robusan, gladijatosrki primjerak, bez nepotrebnih sitnica...

nadam se da će se ekipa složiti samnom kad kažem da bi prvi čovjkek takvog prijekta svakako trebao biti FiremanPeter... ideje su ti mrak :gitarist::gitarist::gitarist:
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
bok svima

imam tomo vinkovica 732 narančastoga. Traktor mi je dosta slab u zadnje vrijeme. Da li bi bilo dobro da dam u bosch servic naštelati bosch pumpu? Kako se skida boš pumpa?
Zanima me kako se štelaju ventili, koliki treba biti zazor?! Može li mi netko malo objasniti! Hvala
 

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
ti si to spojil direkt...kaj ti se nebudu zice rastopile i ode ti tomo tada u "veseli plamičak" ipak su to solidne struje

Nema panike oko toga, presjek žice je 6 mm2 , tipkalo je 25 A , svječica je 100 W po komadu, znači skupa 200 W, to znači da je struja oko 16 A , a i kratkotrajna je - 15 sekundi, tu je i osigurač .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Eto, i ja se spremam na dolaz duge i hladne zime, pa sam Tomeku ugradio žarne sviječice ( nadam se ,da je to pravi izraz ) , kako bih mu olakšao paljenje i tako malo ušparao akumulator . Kako če stvar funkcionirati , bum videl , kada zato dođe vrijeme .



tv-730-tv-grelne-svecke_17375817_17413774_18304161.jpg




Pozdrav !
Bez uvrede, ali malo bu koristi od toga tvoga izuma.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
@firemanPeter
par stranica prije su dečki pričali kako bi trebalo napraviti novi model tome u Primi, onako, robusan, gladijatosrki primjerak, bez nepotrebnih sitnica...

nadam se da će se ekipa složiti samnom kad kažem da bi prvi čovjkek takvog prijekta svakako trebao biti FiremanPeter... ideje su ti mrak :gitarist::gitarist::gitarist:

E pa hvala na pohvali tebi i forumašu Tomo Vinković.
Imam još ideja samo ako bude volje da se realiziraju.

Peter, jel za žarnice dobro da stoje ovak da se grije gore? Nebi li trebale stajati horizontalno?

Prijatelju Zvonimire
Mislišli za onu radnu lampu pozadi. Ja bi rado okrenuo gore pa da se dobro hladi ali šta če mi svjetlost gore kad ju trebam dole.

stihlMS660
Ako ti je traktor slab nije obavezno kriva Bosch pumpa.
Vadi se tako da se odvije ona četiri vijka- imbusi, pa se polako izvuče iz kučišta motora. Za montažu nazad na motor trebaju ti nove dihtunge odgovarajuče debeljine.
Ventili se štelaju na 0,3 i to svi jednako.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Slovenci mogu napraviti druženje tV-a , Vi ne možete napraviti ni obični kalendar od papira .
Nisam i nikada neću biti za neko nadmetanja ali ovo je sramota .
Ovog trena idem u poragu za corelom da si napravim kalendar s motivima IMT-a
Trebaš možda koju sliku iznutrica :rolfer:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Čujte dečki, meni se ne čini izrada predgrijanja loša ideja, čak sam več puno razmišljao kako to da izradim. Da bi bio učinak što bolji ja bi ugradijo grijanje uz dodavanjem nafte u usisnu granu. Imam i neke ideje šta i kako.

U ostalom ne vidim razloga da se to posle razjebe i slično. To je jako jednostavan sistem koji nema čemu da se razjebe a do njega može bit dosta koristi. Kad bi gledali samo šta se ima da se razjebe onda najbolje da se traktor očerupa, skine što više dole sa njega pa da onda ono što ostane služi sto godina.

PS
Pozdravljam i pohvalim izradu Vinogradnika Toma na ugrađenom sistemu predgrijanja, još se nadam da bi se iskazalo sa dobrim radom u zimi pa je to to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Čujte dečki, meni se ne čini izrada predgrijanja loša ideja, čak sam več puno razmišljao kako to da izradim. Da bi bio učinak što bolji ja bi ugradijo grijanje uz dodavanjem nafte u usisnu granu. Imam i neke ideje šta i kako.

U ostalom ne vidim razloga da se to posle razjebe i slično. To je jako jednostavan sistem koji nema čemu da se razjebe a do njega može bit dosta koristi. Kad bi gledali samo šta se ima da se razjebe onda najbolje da se traktor očerupa, skine što više dole sa njega pa da onda ono što ostane služi sto godina.
Ja nisam rekel da je to loša ideja, nego da bu malo koristi, a ova tvoja ideja je več nekaj drugo :D
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima
Firemanpeter, super odradeno, svaka cast, isto ko serija 800. Dobro si isplanirao i ona 4 ta rupa najgore za topling, ja za neki veci priklucoci imam problem, fali mi ta rupa. Ali neznam kako bit sada sa kuka, mnogu je van:scratch
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Danot
Ako ti fali ona gornja rupa možeš zavarit, produžit obstoječe poluge za topling.
Ova izrada priključka možda liči na seriju 800 ali u stvari ima dosta razlike. Sa time mislim na regulacije kojih je sad kod mene puno više.

Brine te oddaljenost priključaka od traktora. Znam da si ti radijo priključak bliže traktru. Kod mene je sad i u tome mogučnost reguliranja u tri pozicije.
Upravo to je bio glavni razlog izrade. Prikolica se trebala kopčat ispod poluge hidravlike. Time se pridobilo malo više prostora kad se skreta-zavija u stranu. A ni to nije bilo ono pravo rješenje jer sam morao stalno pazit da mi kod skretanja ruda ne savije španere ili udari u poluge. Sad mogu za neke lakše terete koristit max udaljenost priključka od traktora i nema brige sa se nešto savije. Za težke terete mogu kopčat bliže i niže na traktoru. Znači ima mogučnosti kopčanja puno i nema brige više.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Samo pazi da ne zajebeš stvar sa dva grijača pa da ti sagori prevelika količina kisika, a onda nema opaljenja ;)

Hvala na upozorenju! Za ovaj motor je predviđeno da se grije sa samo jednim grijačem a njegova pozicija je bitna i čak je na grani neka površina udebljana pa se tamo izbuši i ugradi.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ovih dana sam i ja pravijo neko izboljšanje. Napravijo sam nov priključak pošto onaj originalni ima dosta nedostataka.

izdelava-priklopa-foto_10744305_17415109_zoom_18307244.jpg


izdelava-priklopa-foto_10744305_17415109_zoom_18307247.jpg


izdelava-priklopa-foto_10744305_17415109_zoom_18307257.jpg



izdelava-priklopa-foto_10744305_17415109_zoom_18307259.jpg


Sa ovome priključkom (kukom) može se koristiti inverzija, nastavak kardana ili originalni kardan. Znači bilo koju varijantu kardana u isto vreme sa kukom. Ima regulacije gore- dole, unutra- vani. Po visini se može regulisati 8 rupa nekih 600mm, unutra i vani ima 3 rupe 90mm regulacije. Priključak može iči preko inverzije, ako se ona hoče koristit onda se kopča iznad ili izpod nje. Priključak se može i obrnuto koristit- na glavu. Rupe pašu na svim pozicijama. Za toplink se može koristit 4 rupe po visini.
Da ne pričam previše, slike pokazuju sve.


E pa prijatelju svaka čast na tvojim idejama i riješenjima.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh