• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Danot,
Al si ga rastavio majstore! Nadam se da je misija kljuc uspesna...:supz: Na koliko si nastelovao kvacilo, i kako? Nadam se da je sve OK. A Marfija posalji u komsiluk...
Kv74,
Dobrodosao!
Pozdrav!!!
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
ne kužim ali u HR za PE 18 jedva sam našao lamelu i košaru a samo capice bi bila naučna fantastika naći

juče mjenjao kočnice nigdje nema novih za kupiti dao onda stare na obnovu

tip mi naljepio predebele kočnice pa bubnjevi nejdu gore, pola dan izgubio dok ih nisam smanjio na dimenziju da se može montirati

sada koči savršeno


veliki mi je problem vraćanje motora da sjedne na svoje mjesto vidim čovjek ga potkloco panjem i letvom i sve vratio nazad a ja se koljem po par sati da sjedne na svoje mjesto da ne izgura osovinu u getribupa

ima ko koji savjet za nabacivanje motora ???

gdje nabavljte djelove za svoje oltajmere ???
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
ne kužim ali u HR za PE 18 jedva sam našao lamelu i košaru a samo capice bi bila naučna fantastika naći


veliki mi je problem vraćanje motora da sjedne na svoje mjesto vidim čovjek ga potkloco panjem i letvom i sve vratio nazad a ja se koljem po par sati da sjedne na svoje mjesto da ne izgura osovinu u getribupa

ima ko koji savjet za nabacivanje motora ???

gdje nabavljte djelove za svoje oltajmere ???
Capice(zabice) sam prosle nedelje kupio sa srafovima i maticama, made in HR. Motor kad vracas, treba da imas spojnicku. To je ta osovina sa zdljebovima, na koju naidje lamela. To sam ja rucno pravio od kockastog drveta. Sutra cu da naslikam. Pre sklapanja kvacila spojnicku treba da gurnes kroz lamelu i stavis na mesto. posle nabacis korpu i zategnes. Vrh spojnicke treba da bude unutrasnja mera lezaja u zamajac, da bi usao a da ne klamca. Poduzetak treba da bude unutrasnja mera lamele i to je to. Motor ce sam da naleti. Nas dvojica smo nabacili motor bez dizalice i daske, samo jedan kais ispod sto smo dizali. Nadam se da sam bio jasan.:)
http://www.metro-doo.com/ Odavde nabavljam ili http://cavic.4doo.net/page.php?22# odavde
Pozdrav!!!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima
evo jos nekoliko sliki dok sam radio
neko pred par dana trazio slika od polozba zupcanici od reduktor


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Nisam stignao jucer sve da zavrsim, ostalo mi je da zasrafim rezervoar goriva, nosac akumulator,elektro instalacija, i sve oko hauba, misija so kljuc je zavrsena, nadam se uspesno, vrtio sam tockovi u prazno, dobro uskace u brzina, sve je u red. Iduci vikend sve dovrsim pa bice i jos neka fotka.

@gvozdeni, ja sa kvacilo nisam imao problemi,dobro razdvojujalo, samo mi bilo sumnjivo pa sam proverio, 2 pipci su bili na 14 mm od lamela, a jedan je bio na 15, i ona pipka sta bila na 15mm sam vratio na 14, i samo to... mislam da sam izbrkao Marfi, jako me zajebavao i dok sam radio...

@limeni, vidi na prethodna stranica kako sam ja vadio motor, samo ga guram po letva, sam sam ga namontirao, niko nije mi bil potreben.

@darkohittner, hvala ti za sovet, hteo sam da pobrzo napravim traktor, pa nisam stigao da pitam vama forumasi za mislenje, stavio sam originalni lezai...
 
Posljednje uređivanje:
B

BGoran

Guest
ne kužim ali u HR za PE 18 jedva sam našao lamelu i košaru a samo capice bi bila naučna fantastika naći

juče mjenjao kočnice nigdje nema novih za kupiti dao onda stare na obnovu

tip mi naljepio predebele kočnice pa bubnjevi nejdu gore, pola dan izgubio dok ih nisam smanjio na dimenziju da se može montirati

sada koči savršeno


veliki mi je problem vraćanje motora da sjedne na svoje mjesto vidim čovjek ga potkloco panjem i letvom i sve vratio nazad a ja se koljem po par sati da sjedne na svoje mjesto da ne izgura osovinu u getribupa

ima ko koji savjet za nabacivanje motora ???

gdje nabavljte djelove za svoje oltajmere ???
Pozdrav svim članovima foruma.
Imam TV 18 sa LDA 100 motorom i nisam se baš usrećio kupovinom. Ipak ću ulagati u njega jer mi sasvim odgovara (umesto teretane).

Delova u Srbiji ima dosta i mislim da su daleko jeftiniji u odnosu na Hrvatsku. O kvalitetu je još rano da sudim jer sam tek radio generalnu.

Najbolje opremljena je prodavnica u Kruševcu koja AKS-om šalje delove. Mislim da sam klip sa klipnjačom i karikama platio oko 120 eur a lamelu oko 15 eur. Treba biti samo oprezan sa naručivanjem jer ima dosta serija pa se desi da neki deo ne odgovara. Meni su i pored tačnog navoda godišta poslali lamelu sa krupnim nutom ali su bez problema pristali da je zamene.

Ako nekom van Srbije treba pomoć oko logistike sa ovdašnjim prodavcima delova rado ću pomoći.

Pozdrav, Goran
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
dali je neko u HR kupovao samo Capice(zabice) za košaru lamele i gdje

koji je ležaj na zamašnjaku od PE 18
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Hvala na dobrodoslici!bio bih vrlo zahvalan ako bi neko znao da mi nesto kaze oko ove moje nedoumice oko servo-upravljaca i prioritetnog ventila.pozdrav svima
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
http://img833.imageshack.us/i/image033a.jpg/
e tu si trebao staviti jedan ležaj NKIS 20 a drugi 6004 i tada tvoji problemi nestanu zauvijek

Kažeš samo jedan NKIS (znači sa valjcima), još bolje oba dva Jel?

Danot
Imao si puno posla za vikend, radilo se po cjele dane jeli? A dobro, važno da si posložijo pa da onda ide mašina. :supz:

Limeni3333
Ja sam motor sam stavijo nazad na traktor, bez problema. Trebaš lamelu dobro postavit u centar da ne zajebava sklapanje, kako to ide več su ti rekli. A motor ja na jednoj strani (kod kvačila) podložim na nosač od haube sa klocnama i klinovima, a kod remenice stavim dizalicu na kotačima. Sa dizalicom onda reguliram da je motor fino u ravnini, a sa klinovima da je na pravoj visini. Kad je to sve poštelano uguram traktor polako napred na motor, ako treba još nešto iznivelirat to središ i onda guram traktor dalje. Ovako sve polako i bez neke veče sile sklopi se to.

PS
Pozdravljam sve nove članove.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Limeni3333
Ja sam motor sam stavijo nazad na traktor, bez problema. Trebaš lamelu dobro postavit u centar da ne zajebava sklapanje, kako to ide več su ti rekli. A motor ja na jednoj strani (kod kvačila) podložim na nosač od haube sa klocnama i klinovima, a kod remenice stavim dizalicu na kotačima. Sa dizalicom onda reguliram da je motor fino u ravnini, a sa klinovima da je na pravoj visini. Kad je to sve poštelano uguram traktor polako napred na motor, ako treba još nešto iznivelirat to središ i onda guram traktor dalje. Ovako sve polako i bez neke veče sile sklopi se to.
A kaj bi tek onda bilo da mora sklapati traktor koji ima dvostepeno kvačilo, a sa tim i dvije lamele :scratch
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Malo se radilo u vikendu pa se izradilo lance. Iz kamionskih koje su bile oblika, kako mi kažemo cik-cak, rastaviš i napraviš traktorske koje su na profilu gume u slovo X.

izdelava-verig-za-tv-731-foto_10744305_17415950_18318721.jpg


izdelava-verig-za-tv-731-foto_10744305_17415950_18318724.jpg


izdelava-verig-za-tv-731-foto_10744305_17415950_18318723.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidim ja da očeš da imaš tomu s full opremom,,,svaka čast,,,mada tih lanaca imam doma šta mi je ostalo od kamiona,,samo šta kod nas ne gruva snjeg,,,ali lani da su bili,,dobro bi došli...........:p:p

Reci samo na prednje radiš,ili češ i za zadnje..,,ako ih imaš dovoljno..:?:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Za zadnje kotače več imam, tako sad imam za sva četiri kotača. Full oprema kako ti kažeš.
Inače jedne kamionske (par) su mi bile čak malo premalo materiala za ove jer sam preradijo u drugi obik pa su gušče ove sad. Bilo bi dosta da sam povarijo ostatke ali to je puno posla. Imao sam još neke razerva za ono malo što je tu sfalilo.

A imaš ti još kamionskih :p, to bi meni pre toga dobro došlo.
Eh sad ih imam napravljene pa je OK.
 
B

BAGERISTA

Guest
Za zadnje kotače več imam, tako sad imam za sva četiri kotača. Full oprema kako ti kažeš.
Inače jedne kamionske (par) su mi bile čak malo premalo materiala za ove jer sam preradijo u drugi obik pa su gušče ove sad. Bilo bi dosta da sam povarijo ostatke ali to je puno posla. Imao sam još neke razerva za ono malo što je tu sfalilo.

A imaš ti još kamionskih :p, to bi meni pre toga dobro došlo.
Eh sad ih imam napravljene pa je OK.

Imam ,,,spremija san nikad se nezna,,,,..:p
Ja sam od njih radija iza grape,,da mi bolje zagrača zrno kad sijem,,tako da sam tamo potrošija jedne,,,ostalo pospremija,,..
Teško ih je nač,,i jako su skupi,,ko ih ima ne prodaje ih,,,,meni su ostali jedni ganc novi trodijelni,,nebi ih dao ni za nikakve pare,,,a za montažu,,dijete ih more montirat..


Ti treba još toga,,,ili..???
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Kažeš samo jedan NKIS (znači sa valjcima), još bolje oba dva Jel?

Danot
Imao si puno posla za vikend, radilo se po cjele dane jeli? A dobro, važno da si posložijo pa da onda ide mašina. :supz:

Limeni3333
Ja sam motor sam stavijo nazad na traktor, bez problema. Trebaš lamelu dobro postavit u centar da ne zajebava sklapanje, kako to ide več su ti rekli. A motor ja na jednoj strani (kod kvačila) podložim na nosač od haube sa klocnama i klinovima, a kod remenice stavim dizalicu na kotačima. Sa dizalicom onda reguliram da je motor fino u ravnini, a sa klinovima da je na pravoj visini. Kad je to sve poštelano uguram traktor polako napred na motor, ako treba još nešto iznivelirat to središ i onda guram traktor dalje. Ovako sve polako i bez neke veče sile sklopi se to.

Jeste firemanpeter,imalo posla preko vikend, ne samo preko dan nego i do 10,00 u noci, sta da se radi kada je vreme ograniceno, dva puta sam skidao motor, prvo sam proverio kvacilo pa sostavio sam, posle kada sam otvorio diferencijal i nasao slomjeni lezaji, nije mi bilo bas jasnije kako se vadil onaj zupcanik gde su oni 2 lezai 6004,( mnogo tesko se vadi zupcanik, pa sam pomislio da se skida cela osovina ) pa sam opet skidao motor,:madmana: ali sada nisam mogao da guram traktor, zato sto su bili izvadeni oba rukavci, i morao sam da guram motor:madmana:, ali snasao sam se nekako.

Spremio si ti traktor za zima, dobro si ga "potkovao", nego sta je onaj drugi tomo pozadi, opet nesto se radi...

Pozdrav...
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
dečki, kad smo već kod lanaca, dal zna netko od vas da li ima tko lance i da ih prodaje dimenzija standard 6x16
hvala
može i na pm
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E Bagerista hvala, netreba mi više, sad ih imam. Jedino ak napravim Tomu sa duplim kotačima :lol: hehe, šalim se. Ništa od tih kotača.
Slažem se, skupi su lanci, barem ovi debeli. Reko mi neki da za malog Tomu, dimenzija 16 x 6,00 čak koštaju oko 250€ :rolleyess:. A mislim da nisu samo manjih dimenzija od mojih 16 X 7.50 nego su i tanji lanci. Neznam dal bi vjerovao tom liku što mi reko za cjenu, meni je to skupo too much.

A ti si sa zimskim lancima zagračao sijeme :p, dobro si se snašao.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
E Bagerista hvala, netreba mi više, sad ih imam. Jedino ak napravim Tomu sa duplim kotačima :lol: hehe, šalim se. Ništa od tih kotača.
Slažem se, skupi su lanci, barem ovi debeli. Reko mi neki da za malog Tomu, dimenzija 16 x 6,00 čak koštaju oko 250€ :rolleyess:. A mislim da nisu samo manjih dimenzija od mojih 16 X 7.50 nego su i tanji lanci. Neznam dal bi vjerovao tom liku što mi reko za cjenu, meni je to skupo too much.

A ti si sa zimskim lancima zagračao sijeme :p, dobro si se snašao.

novi lanci u firmi (mislim lanac ili tako nešto u Zagrebu ) su oko 550 kn po paru... :)
 
B

BAGERISTA

Guest
E Bagerista hvala, netreba mi više, sad ih imam. Jedino ak napravim Tomu sa duplim kotačima :lol: hehe, šalim se. Ništa od tih kotača.
Slažem se, skupi su lanci, barem ovi debeli. Reko mi neki da za malog Tomu, dimenzija 16 x 6,00 čak koštaju oko 250€ :rolleyess:. A mislim da nisu samo manjih dimenzija od mojih 16 X 7.50 nego su i tanji lanci. Neznam dal bi vjerovao tom liku što mi reko za cjenu, meni je to skupo too much.

A ti si sa zimskim lancima zagračao sijeme :p, dobro si se snašao.

Svako malo me lupi neka ideja,,(dobro dok me ne lupi koja daska):lol::lol:
A za experimentirat,,,volim,,i sve šta dalje sve više,,tako da bit če još šta,,samo pomalo da se zgotovi sve šta se je počelo,,,evo sadilica gotova,,a kuka u izradi..

Reci dali si kline za kuku stavlja u ulje,,,zgrijane,ili nisi jo doša do toga,nešto sam gleda,,na tvojoj temi,,pa pitam??:?::?:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Jeste firemanpeter,imalo posla preko vikend, ne samo preko dan nego i do 10,00 u noci, sta da se radi kada je vreme ograniceno, dva puta sam skidao motor, prvo sam proverio kvacilo pa sostavio sam, posle kada sam otvorio diferencijal i nasao slomjeni lezaji, nije mi bilo bas jasnije kako se vadil onaj zupcanik gde su oni 2 lezai 6004,( mnogo tesko se vadi zupcanik, pa sam pomislio da se skida cela osovina ) pa sam opet skidao motor,:madmana: ali sada nisam mogao da guram traktor, zato sto su bili izvadeni oba rukavci, i morao sam da guram motor:madmana:, ali snasao sam se nekako.

Spremio si ti traktor za zima, dobro si ga "potkovao", nego sta je onaj drugi tomo pozadi, opet nesto se radi...

Pozdrav...

Toma je spreman za zimsku službu, samo da ni ne dođe Marfi :mad:.
A znao sam ja Danot da si se ti naradijo ko mazga. Odmah mi je bilo to jasno.

A šta onaj Tomo pozadi? :D E pa radi se sad on. Nema nekih ozbiljnih kvarova, solidan je, ali ima dosta onih malih stvari da se sredi. Znači male popravke, servis, neke nove stvari da se izmontiraju, auspuh i lim za povarit, luft na volanu... ima posla.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh