• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav svima!


Da ne poveruješ...ali sam baš danas pričao sa vlasnikom toga traktora, nisam ga sreo odavno...onako smo se sreli bez veze,,, i malo pričali o kukcima!
Ma kaže on,,,dođi teraj, njakaj, slikaj, i radi što hoćeš...samo obavezno da popijemo po cugu!!!
Pa budem keljio fotke...
živi bili...
pozdrav joe!:weedman:

Dobar stroj, lijepo i moderno izgleda :supz:.
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., forumski moj prijatelju joekiki!., čekam i JA slikice iz tvoga lipoga kraja o plagijatu "tomi"!., ujedno te molim da ji pokeljiš ča više., pogotovo nekakovi sitnic!...

., NARODE MOJ!., još jedna stvar ku oću podilit sa svimi VAMI! a radi se o motorima SLAVIJA!., znači., kome god ča treba od dijelova za motore od SLAVIJE more se javit u staru tvornicu "tomo vinković! - PRIMA Bjelovar, imadu sve, gotovo sve dijelove za reparature motora!., broj mobitela na koga morete dobit informacije iz prve ruke je;

091 242 0777 , šef prodaje, godpodin; GRGO ŠARIĆ

., nadam se i vjerujem da budemo na vaj način puno pomogli ljudima ki trebadu dijelove za navedene motore SLAVIJA iz Slovačke!...

., PRIMA! prijatelj moga DOMA!!!

., aj Bog!., čitamo se ...

fala prijatelj na informaciji za slaviju , za sad mi tomek ko grom (da ga ne ureknem) al nikad se nezna.....
pozdrav
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima, nasao sam neki filmcici po youtube, pa mislam da im je tu mjesto:finga:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=-dzlk3xiNkg[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=8kVS_S5fEYo&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
kako bih želio imati ove godine ovakvu kombinaciju u dvorištu...

Tomo serije 7 sa 30+ konja i vitlo ovakvo...
 
M

mjic.micko

Guest
Ovo IMT 539 tesko dabi ovako vuko zgodno tri trupca odjednom,alal mu vera,
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Koliko spored vama metri vuce tomo???

ponosan sam vlasnik TOMEKA
imam TV 826 94god kupljen novi i do danas je navrtio 3560 radnih sati bez ikakvih popravaka uz uredno servisiranje i rad na svakakvom terenu , tj vecinom u sumi izvlacenje drva i izvlacenje imt-a iz blata (mnogi ne vjeruju da je tomek gazda za imt-a u raznoraznim uvijetima)

Ovo je izjava na covjek koi ima i IMT 539 i TV 826, i samo izjavi na ljudi koi imaju tih 2 traktora su mjerodavni:finga:
Pozdrav:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Mogu reč da sam se svojim očima uvjerija di nije moga ništa imt539,,,jednostavno ni moga ni van iz šume,,,,s prikolicom,,,tako da se ne mogu mijerit nikako,,,,jer ga jednostavno tomo pojede u lošim uvijetima rada,,,a možda i drugim..
Svaki od tih traktora ima svoje mane,,,i svoje vrline,,...
Sami smo prošle godine,,,,vukli s CARAROM,I TOMOM,,,iz šume drva,,,ža mi je da nemam slika,,,,jer tamo nebi imt-proša ni s praznom prikolicom.................

A gore navedeno,,,je samo dokaz od dobrog i redovnog održavanja.........:prayer:
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
ja imam isto na svom 732 vitlo krpan 4t na proljeće imam sjeći više toga za prodaju pa će biti slikica od vinčanja sa njim.

Šta se tiče prohodnosti 539 može tomi gledati samo u zadnji kraj kad prođe ispred njega,a da negovorimo o vožnji u rikver uzbrdo sa imt-om.
al zato je 539 jači na kardanu na vitlu,znam jer mi tast ima isto vitlo ko i ja i 539 pa uspoređujem jer vozim obodva.

al zato se da pomoći sa koloturicama, sajla na duplo(zakon ARHIMEDOVOG koloturja) sporiji si al se sve izvuče nije mi ostao još ni jedan trupac.
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Pozdrav svima!

@Grof, hvala na informaciji, sad sam bez brige!

tomo vuče ko lud nema kaj!

Pozdrav i čitamo se!
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Ljudi jel zna netko gdje se može kupiti polovni atomizer(200-300 l) za Tomu 521? Ako netko od Vas ima za prodati neka se javi!
Hvala!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Pozdrav svima, nasao sam neki filmcici po youtube, pa mislam da im je tu mjesto:finga:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=-dzlk3xiNkg[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=8kVS_S5fEYo&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]
Ovo vam nije trebalo :lol:, radi ovoga budu cijene ne njuškalu 15 % vše ..
A to za neke znaći nedoštižni limit .
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
pozdrav ljudi!
već duže vrimena pratim ovaj forum.
iz maloga san sela u dalmatinskoj zagori, u omiškom zaleđu.
poljoprivreda mi je više hobi, nego zanimanje.
inače iman tv 826.
drago mi je šta san naletio na ovaj forum jer je stvarno pun korisnih informacija.
živili!

Pozdrav novom članu

imam nekoliko pitanja za tebe:
-koliko ti je star traktor i koliko sati ima
-koje sve priključke imaš
-tko ti ga servisira

ps. imaš i temu O NAMA, pa tamo možeš više napisat o sebi
pozdrav
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima!

., poseban pozdrav forumašu i forumskome prijatelju firemanpeter-u!!!

., TOČNO! Petre., nekadašnja tvornica "tomo vinković" - "tvornica traktora" iz Bjelovara vršila je kompenzaciju sa Slovačkom firmom "Slavija"!., davali su jedan nekompletan traktor za otprilike dva motora kompletna!!!., ta robna razmjena išla je otprilike od 1991.godine, pa negdi do sredine 1993. godine!, iz toga razloga ima puno naši traktorića u Češkoj i Slovačkoj., a vršila se robna razmjena i sa Češkom., davali smo nekompletne traktore za gume i odljevke traktora; /mjenjačka kutija, prednji i zadnji trap, kruti produžetak osovina, čak i ručice, prekidače žmigavaca bile su ko kod zetora!.../., moram dodat i to da je puno naših tih i takovih Hrvatski traktora išlo za izvoz., od daleke zemlje Rusije do Afrike!!!., a svakako da je naši tih prdekala najviše bilo u susjednim državama -zemljama., neke države - zemlje naručivale su pojedine traktore baš onakove ki bi njima najbolje prošli na tražištu, od boje, širine, visine, težine, pokrova motora,...

., aj Bog!., moj narode, čitamo se ...



Grofe, imaš li kakva saznanja o malim zglobnim Zetorima, ovo jednog koji se prodavao na njuškalu:
http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-tz4k14-oglas-739581
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ovo vam nije trebalo :lol:, radi ovoga budu cijene ne njuškalu 15 % vše ..
A to za neke znaći nedoštižni limit .

Ne brinem ja zbok to, ja imam TV,a tko zeli kupiti tomo taj nek se sekira za cjena, da nisi mozda i ti u tie:D
Stvarno nije mi jasno zasto se toliko visoki cjeni kod vas za TV, pa kod vas su se proizvodili i trebalo bi bit manji, pratim ja njuskalo, skidam zanimlivi sliki:lol:, kod nas TV serija 700 moze da se najde za oko 1300-1600 evra, max 1800, u solidno stanje, a 400 i 500, za 1000-1400 evra, i to sa nekoj prikljucak, naravno da ima i neki koi preteruju sa cjenima ali zato prodaju godinama.
Pozdrav:partyman:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
da da tomo moze vuc vise nego 539 u losim uslovima,a imt 539 vitlo pozadi,grifovi na tockovima tegova 150kg naprijed,da vidite sta traktor radi,sve iam svoje prednosti i mane,a pogotovo sta radi 58-ak u sumi za nepovjerovati,vozio sam i jedne i druge znam o cemu pricam,ja sam sa imt-om 542 vukao ko i ovaj na videu sam duplo vise i zakacenu jednu iza njih,nizbrdo se vukolo tomo 30ks i imt,tomo do na put dovuce malko lakse nego imt slicnu tezinu ko na videu,ali ja navucm od vise puta sa imt-om pa da vidis kad se digne prasina,tomo nemoze ni nizbrdo ko imt jer mu je pretesko zbog toga sto je lagan
 
M

MatanM

Guest
Pozdrav novom članu

imam nekoliko pitanja za tebe:
-koliko ti je star traktor i koliko sati ima
-koje sve priključke imaš
-tko ti ga servisira

ps. imaš i temu O NAMA, pa tamo možeš više napisat o sebi
pozdrav

traktor je 94 ili 95 godište.
nema puno sati,stvarno nije puno korišten. uglavnom je rabljen za prijevoz trave za kravu i nešto malo gnjoja i ostale seoske stvarčice tipa drva, prijevoz motokultivatora, itd. iman orginal prikolicu za njega i plug.
a servis ko naleti.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh