• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pa ovako Hidraulika Nino ima sve talijanske djelove,pumpe,razvodnike,cijevi,brze spojnice itd.

Zbalija ja sam vidjeo to na Krku kod jednog čovjeka a skoro pa isto kao u tvornici samo mi se čini da stavi jaču pumpu od 6 i nešto litrara u ostalom neka kaže forumaš lunic kojem je radijo on zna sigurno.
ja sam danas nešto naručivao pa sam ga usput pitao za volan i napisao na forum onda jer mislim da je cjena više nego povoljna.
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
problem sa hidraulikom

hidraulički cilindar se ne uvlači do kraja????
u čemu bi mogla biti caka kroz odušak je izašlo malo ulja van, a sad se događa da dok je komanda u nultom položaju poluge se lagano podižu!!!!

neznam od kuda krenut??

gumice u cilindru su mijenjane pred 2 god....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Pa ovako Hidraulika Nino ima sve talijanske djelove,pumpe,razvodnike,cijevi,brze spojnice itd.

Zbalija ja sam vidjeo to na Krku kod jednog čovjeka a skoro pa isto kao u tvornici samo mi se čini da stavi jaču pumpu od 6 i nešto litrara u ostalom neka kaže forumaš lunic kojem je radijo on zna sigurno.
ja sam danas nešto naručivao pa sam ga usput pitao za volan i napisao na forum onda jer mislim da je cjena više nego povoljna.



Da razjasnim po ne znam već koji put na Tomo Vinković traktore sa dvocilindričnim motorima od 1978 god. se je po narudžbi, dakle po doplati ugrađivah hidraulični upravljač i jača pumpa hidraulike. Pumpa hidraulike na modelima bez hidrauličnog volana su kapaciteta od 4,2l na 3000 o/min motora, a na modele sa hidrauličnim upravljačima se je ugrađivala pumpa jačeg kapaciteta od 6,18l na 3000 o/min motora. Ta i takva pumpa se i dan danas ugrađuje na Primu, Hittner i AGT traktore. Dok pumpu od 4,2l ugrađuje samo Prima na onaj malo model koji je serije 400, a prodaje se pod oznakom tt821. Što se tiče hidrauličnih cilindara za volan na Tomo Vinković traktore su se ugrađivali dva difercijalnog tipa, kako i na model "tvornice trakota", dok se na Primu sad ugrađuje jedan dvoradni...
pa me baš iz toga razloga zanima koji sistem ugrađuju...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
hidraulički cilindar se ne uvlači do kraja????
u čemu bi mogla biti caka kroz odušak je izašlo malo ulja van, a sad se događa da dok je komanda u nultom položaju poluge se lagano podižu!!!!

neznam od kuda krenut??

gumice u cilindru su mijenjane pred 2 god....
moguce da te razvodnik jebe tj propusta...!?!
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
ugrađuje koliko sam ja vidio jedan dvoradni
a u istri ugrađuje i hidraulika cvitić rovinjsko selo ako nekome treba broj nabavim ga
a pumpe i razvodnike i sve ostao znam covijeka koji nabavlja za hidrauliku nino znam i ako hoce ko da njegov broj mogu mu ga dati,dosta solidne cjene za pumpe razvodnike multiplikatore i sve ostalo
 
V

vinkotomovic

Guest
Dragi moji vridni forumaši...
Svima veliki pozdrav sa obronaka moslavačke gore, posebno ljubiteljima ovih mašina i dobrih vina! Zasad nemam sugestija i pitanja za vas mahere (ja sam amater u vezi TV-a) Moj div me dobro služi i zimi i ljeti!Vidim polemika ima dosta i to je odlično jer tako učimo svi i SVAKOG DANA U SVAKOM POGLEDU SVE VIŠE NAPREDUJEMO...
Uživancija vas je čitati, gledati slike gdje ima štošta zanimljivo. Predlažem da biramo fotku mjeseca i nagradimo je. Moglo bi biti puno zanimljivije...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
hidraulički cilindar se ne uvlači do kraja????
u čemu bi mogla biti caka kroz odušak je izašlo malo ulja van, a sad se događa da dok je komanda u nultom položaju poluge se lagano podižu!!!!

neznam od kuda krenut??

gumice u cilindru su mijenjane pred 2 god....

Ako su gumice stare samo 2 godine onda bi cilindar moral bit ispravan. A izgleda da nije. :scratch Samo me čudi da ide ulje na odušak a to je znak da klip ne brtvi, mogu bit i oštete na stjenki cilindra. Ako se ne uvlači cilindar do kraja onda je nešto na drugoj strani klipa, znači u drugoj komori.
Možda se nešto odvilo pa...
Sigurno češ morat cilindar raskopat pa da vidiš.

Ako je razvodnik u nulti položaju a podižu se polige onda sigurno razvodnik ne brtvi pa pušta pritisak prema cilindru. Mislim da če i njega trebat raskopat i onda prepakovat.
Vjerovatno ti poluge polako propadaju kad traktor stoji ugašen?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
hidraulički cilindar se ne uvlači do kraja????
u čemu bi mogla biti caka kroz odušak je izašlo malo ulja van, a sad se događa da dok je komanda u nultom položaju poluge se lagano podižu!!!!

neznam od kuda krenut??

gumice u cilindru su mijenjane pred 2 god....



čiji je cilindar, PPT, Kutiski ili..?

Kutiski imaju dosta problema sa brtvljenjem i teško ih je
prepakirati, a da ne bi nakon nekog izvjesnoga vremena opet popustili
i ulje pouštali kroz odušak van, mada je moguć scenari da je stjenaka cilindra oštečena, te da će trebati napraviti stroju obradu
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
meni isto cilindar kad do kraja dignem izbaci ulje na odusak!? vidio sam da se od nekih cilindara sto imaju TV original za zadnu hidrauliku mogu napravit dvoradni cilindri posto ja imam onaj koji ispod ima mali odusak dal je i na njega moguce slozit da je dvoradni ako ne zasto i koja je razlika izmedu ta dva cilindra?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
naravno da je vrlo vazno, bolje da pusta ulje nego zeznuti odstojanje, smanjiti ili povecati - ni jedno ni drugo nije dobro
prvo i osnovno je da su povrsine ravne, ciste i suhe
noviji goldoni traktori nemaju uopste dihtunge, samo sloj sive gumenaste mase....ali je obrada spojeva vrhunska :supris:
postoji mnostvo proizvoda u prodaji, u raznim pakovanjima, od spomenutog crvenog silikona pa do malih tuba....nije skupa masa....sad ne znam tacan naziv, ima istaknuto 999 na tubi, lako se poslije skida

Mnogo je vazno ovo sta je BERTOLINI rekao, obratite paznja!
Ako se upotrebuje silikona mozda i bude potrebno vadenje na tih instument limovi.
Pozdrav:partyman:

Pridružujem se ovim mišljenjima od Danot, Edosoko, Bertolini.

Ako se dihtung vadi onda treba vadit i instrument lim pa se tako pohrani potrebno odstojanje. Ja kad imam neke radove u vezi toga, nabavim u AGT njihov material za brtvenje pa ga onda izsječem na bloku. Ako radim na nekim drugim sklopovima gde odstojanje nije važno onda se koristim ili ovog napisanog načina ili uzmem tanak karton (zadnja stranica kalendara...) ili silikon- crveni za te svrhe.
Nekad mi se žurilo pa sam stavijo nazad stari dihtung (nije bio pocepan, dobar još) plus toga još stavijo silikon na oba dva bloka i dobro je zabrtvilo.

PS
Dobrodošao Tomo420!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Što su to instrument limovi i kaj je toliko bitno jel razmak 0,2 mm ili 0,4 mm između blokova mjenjača? I nije mi jasno ako je standardni dihtung 0,2 mm i stavi se klingeritni dihtung od 0,4 mm onda treba stavit dva instrument lima po 0,10. Gdje i zašto?

Ako mesto dihtung 0,2 se stavi 0,4, dobices lufta na konusni zupcanik ovako


Uploaded with ImageShack.us

sto nije dobro, zato megu konusni zupcanik i lezaj je potrebno da se stave jos dva lima 0.1mm (podloske), da bi se rastojanie kompenziralo.
Ako mesto dihtung se stavi silikona,mozda je potrebno jedan lim 0.1 mm da se izvadi, zato sto blok menjaca i dekla menjaca bi pritiskali na lezai, i slomili bi konusni zupcanik tu negde:


Uploaded with ImageShack.us
Edit: Obelezao sam gde idat limovi-podloski.
Pozdrav:partyman:
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Jeste, bas tako sam obelezao.
Original su 2 bakarni lima i dihtung, sada kod mene je jedan lim i silikona.
Ovo za pucanje konusni zupcanik nisam ja iskusio, ja sam obrakjao paznja na dihtunge, nego sam prikupio neki sovete od jednog majstora kod nas ko poprava 30 godine TV niz cjela drzava, i je bio na specijalizacija u tvornica TVja.
Sta bi bilo kod poluosovine, ako se izvadu dihtunge megu trube i bloka menjaca neznam, so neka moja logika, restojanie se smanji za neki 0.4mm, stvori se otpor na lezai diferencijala, i uz malo veco opterecenje od normalno popucali bi sarafi koi drze tanjirasti zupcanik na diferencijala.
Nek me ispravi nekog ako gresim:oops:
Pozdrav:partyman:
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Danot
Zavisi kako je do tad bio "tvrdo" i tačno složen diferencial. Možda bi ili nebi ništa popucalo. Moguče je da bi dobijo neki zvuk zbog tvrdog naleganja zupčanika jedan na drugi...
 
M

mjic.micko

Guest
Ja jos nisam nasuo ulje u diferencijal pa mi nije jos kasno da otvorim mjenjac i trube pa da iskuckam ponovo dihtunge od klingerita,koju debljinu klingerita da kupim,i dali mi moze biti 1m² za zadnji i prednji kraj za mjenjace,trube i poluosovine,
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Jeste, bas tako sam obelezao.
Original su 2 bakarni lima i dihtung, sada kod mene je jedan lim i silikona.
Ovo za pucanje konusni zupcanik nisam ja iskusio, ja sam obrakjao paznja na dihtunge, nego sam prikupio neki sovete od jednog majstora kod nas ko poprava 30 godine TV niz cjela drzava, i je bio na specijalizacija u tvornica TVja.
Sta bi bilo kod poluosovine, ako se izvadu dihtunge megu trube i bloka menjaca neznam, so neka moja logika, restojanie se smanji za neki 0.4mm, stvori se otpor na lezai diferencijala, i uz malo veco opterecenje od normalno popucali bi sarafi koi drze tanjirasti zupcanik na diferencijala.
Nek me ispravi nekog ako gresim:oops:
Pozdrav:partyman:

Ima i na diferencijalu instrument limova.Najprije se naštima pinjon.Po njemu se štima korona.Koronu možeš štimat i dodavanjem dihtunga.

Evo Ti par slika za avatar .Danas sam ga gledao kako se prevrće .Dobro je prošal.Kasnije sam ga izvukao van.
 

Prilozi

  • DSC00335.JPG
    DSC00335.JPG
    51.4 KB · Pregleda: 1,104
  • DSC00336.JPG
    DSC00336.JPG
    47 KB · Pregleda: 1,201
  • DSC00337.jpg
    DSC00337.jpg
    51.5 KB · Pregleda: 809
  • DSC00338.JPG
    DSC00338.JPG
    50.8 KB · Pregleda: 1,720

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Berteloni,kako je prošo šofer?

Nije mu ništa samo sitne ogrebotinice jer je pao u trnje.Zvao me u 15.45 da ga pošlepan jer je TV "blokiral". Otišal san pogledat i onda mi je objasnil da ga je prikolica zgurala pod gromaču (suhozid)u grmlje, pa su ga sa bagerom izvukli.Ustanovil sam da je usmjerivač zraka kriv i "drži" zamašnjak.Poravnal sam to i upalil direktno na alnaseru,i otišal.U 16 30 zvao me na mobitel (kad je uspio doć do broja)Da mu je krepal i da mu dođen pokazat kako se pali na šerafciger.Otišao sam tamo i upalio.Sjeo u auto i otišal 5m na rikverc i čekao da krene .Krenuo je 1m i stao i onda krenuo ko lud pravo pod put.Sreća rolbar ga je zaštitil .Bagerista je otišal doma u16.00 pa sam ga moral izvuć sa TV-om..Čovjek ima blizu 80 i slabo vidi.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ima i na diferencijalu instrument limova.Najprije se naštima pinjon.Po njemu se štima korona.Koronu možeš štimat i dodavanjem dihtunga.

Evo Ti par slika za avatar .Danas sam ga gledao kako se prevrće .Dobro je prošal.Kasnije sam ga izvukao van.

Bertolini, hvala za slike:D, sve vise razmisljam da nabacim roolbar na mog TV.
Tako sam kombinirao na bivsi PE-18, sa limove i dihtunge.

21yes, taj cep ljevo ti je samo odusak, ujle nalijes od cepa na levi rukavac.
pinjon-konusni zupcanik
korona- tanjirasti zupcanik
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh