• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
možda se orginal proširenja daju zašrafit na vanjsku stranu felge i onda stavizi još jednu felgu na to
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Dečki kako najjednostavnije pripasati još jedne felge na postojeće felge na tv pe 18? htio bi na zadnjem trapu radi stabilnosti i boljeg gripa staviti još sa svake strane po jednu gumu te tražim najbolje rješenje.

Jel netko to radio? ima kakvih slika kako je izvedeno? Vidio sam neke ljude na slovenskoj "bolha" oglasniku da to imaju...

Htio bi da ostanu utezi gdje jesu, možda na utege jer su jako izbočeni ili da utege premjestim s unutarnje strane? inače dodatna felga ne nasjeda na utege nego još ima 2 cm lufta...

Pa uzmi balonke felge i gume u prime i utege za njih ..jer nije mi baš sigurno kemijat po tome svemu

















I imam još jedno pitanje u vezi el instalacije:


(bolje pitati nego skitati)

http://www.chipoteka.hr/www_new/uploads/proizvodi/pics/2630411519.jpg
http://www.chipoteka.hr/www_new/uploads/proizvodi/pics/2630411523.jpg

na ovim linkovima su slike od stopica..pa me zanima (po važem mišljenju) dali mi odgvaraju te stopice za spajanje nekih (npr farova, štop svitala)komponenti na tomu.

te dali mi klješta sa sljedeće slike tj stranice mogu presovat te stopice na debljinu kabela 2, mm i 2,5 mm

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=2630701850
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Nisam siguran da bi nešto dobio , povećao bi prisjednu površinu i pritisak na ripne bi oslabio samim time bi dobio manju poteznu silu dobiobi samo stabilmost , ali i neprohodnost i vjerojatno manji ajnšlag . Da bi imalo koristi morao bi ga još puno opteretiti .

 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
S TOMOM ČETRDESET..... Ali ima ikakve šanse da tomo uvati 40 km/h

Ima sanse kako ne:gitarist:
Ali kad kupis dvocilindrasa, i na njega pripases rukavce od mali tomo...
Tko skuzio skuzio:finga:
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
S TOMOM ČETRDESET..... Ali ima ikakve šanse da tomo uvati 40 km/h
Naravno da je to bila šala, zato je kod toga i smajli.
Znam ja koliko je tomo ''brz'', a i s tom brzinom koju postiže i s malo vjetra opet lagano odleprša krov :lol:
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
I imam još jedno pitanje u vezi el instalacije:


(bolje pitati nego skitati)

http://www.chipoteka.hr/www_new/uploads/proizvodi/pics/2630411519.jpg
http://www.chipoteka.hr/www_new/uploads/proizvodi/pics/2630411523.jpg

na ovim linkovima su slike od stopica..pa me zanima (po važem mišljenju) dali mi odgvaraju te stopice za spajanje nekih (npr farova, štop svitala)komponenti na tomu.

te dali mi klješta sa sljedeće slike tj stranice mogu presovat te stopice na debljinu kabela 2, mm i 2,5 mm

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=2630701850

stopice ženske/muške od 2,8 mm ti se koriste prilikom spajanja zvučnika - negativ pol, a 4,8 pozitiv pol, i standardne idu do 1,5 mm2 bez problema, ali ide i 2 mm2 samo se mora malo poigrati...

za instalaciju se u 90% slučajeva koriste malo veće, odnosno šire stopice, znači ove od 6,3 mm, a njima je standard oko 2 mm2 debljina žice ako se ne varam

ako već ideš kupovati u chipoteci, onda lijepo tražiš stopice muške i ženske, ovisno koje ti trebaju od 6,3 mm širine i naglasiš da ti treba za debljinu kabla kojeg želiš (jer mošeš i to birati, ima nekoliko vrsta)

što se tiće kliješta za krimpanje, nisu skupa, ali su ti čak i nepotrebna, osim ako nisi prevelika picajzla pa ne želiš da ti se zaštitna kruta plastika na stopici ne ''prežmikne'', odnosno presavije...
u auto-akustici ja stalno prilikom krimpanja stopica koristim špic-kliješta (špicange) kojima pažljivo zavinem krimpice na stopici preko kabla, lagano ih stisnem i previjem oko kabla i onda sa sjekačim kliještima lagano ''zagrizem'' odnosno pritisnem stopice za kabal, radi sigurnosti...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Dečki kako najjednostavnije pripasati još jedne felge na postojeće felge na tv pe 18? htio bi na zadnjem trapu radi stabilnosti i boljeg gripa staviti još sa svake strane po jednu gumu te tražim najbolje rješenje.

Jel netko to radio? ima kakvih slika kako je izvedeno? Vidio sam neke ljude na slovenskoj "bolha" oglasniku da to imaju...

Htio bi da ostanu utezi gdje jesu, možda na utege jer su jako izbočeni ili da utege premjestim s unutarnje strane? inače dodatna felga ne nasjeda na utege nego još ima 2 cm lufta...

ne mozes na utege jer su pricvrsceni samo sa 4 vijka m 10 ,bar na seriji 400,nabavi jos jedne distance i na njih onda srafas druge felge!
ja cu isto to radit,distance sam nabavio ,sad jos samo moram nabavit bar 2 felge a gume imam,radim to jer imam jednoosovinku prikolicu i kad ju punu natovarim zadnji kotaci mi propadaju u blato od tezine,nadam se da ce mi to koristit... racunaj samo na to da ces time teze okretat volan...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Dečki kako najjednostavnije pripasati još jedne felge na postojeće felge na tv pe 18? htio bi na zadnjem trapu radi stabilnosti i boljeg gripa staviti još sa svake strane po jednu gumu te tražim najbolje rješenje.

Jel netko to radio? ima kakvih slika kako je izvedeno? Vidio sam neke ljude na slovenskoj "bolha" oglasniku da to imaju...

Htio bi da ostanu utezi gdje jesu, možda na utege jer su jako izbočeni ili da utege premjestim s unutarnje strane? inače dodatna felga ne nasjeda na utege nego još ima 2 cm lufta...
Ja sam ti na jednom Tomeku imao takav sistem. Prvo postojeće kotače okreneš naopako i prišrafiš ih kroz proširenja, a zatim na proširenja zašrafiš još po jedan kotač. Paše ko u kuminu.:supz: Utezi ti i ne trebaju, jer je kotač dosta težak, ali ako hočeš, možeš ih normalno montirati na vanjske kotače.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Ja sam ti na jednom Tomeku imao takav sistem. Prvo postojeće kotače okreneš naopako i prišrafiš ih kroz proširenja, a zatim na proširenja zašrafiš još po jedan kotač. Paše ko u kuminu.:supz:
to je ovo sto sam ja napisao,treba samo jos jedne produzetke tj distance ? znaci necu morat jos dodatno zmisljavat toplu vodu sve pase bez srama!?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
struju koliko piše na ploćici a napon piše na regleru .
Struje od 50 A na više
napon od 13 ,8 na više )max 14,5V)
Po uvjetom da govorimo o instalaciji !2 V

Neveruj pločici...
Jest da piše 50A i više...al to samo piše...neznam ni ja zašto? ali toliko piše!
Merio sam xxx puta punjenje, kod xxx auta i nikad nije išlo preko 5A...zlatna sredina oko 2-3A!
Na alternatoru piše 500W, a na anlaseru 800W...merio sam struju(skinut kabel sa bombine) dok se anlasuje...70-80A na stojadinu, a kad uporedim debljinu kablova koji ide na anlaser i alternator...hmmm nebo i zemlja!!!

I da alternator puni tih 50A...koji će nam onda ovi kućni punjači akumulatora, koji pune max 5-10A???

Pozdrav Joe!:weedman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!


Neveruj pločici...
Jest da piše 50A i više...al to samo piše...neznam ni ja zašto? ali toliko piše!
Merio sam xxx puta punjenje, kod xxx auta i nikad nije išlo preko 5A...zlatna sredina oko 2-3A!
Na alternatoru piše 500W, a na anlaseru 800W...merio sam struju(skinut kabel sa bombine) dok se anlasuje...70-80A na stojadinu, a kad uporedim debljinu kablova koji ide na anlaser i alternator...hmmm nebo i zemlja!!!

I da alternator puni tih 50A...koji će nam onda ovi kućni punjači akumulatora, koji pune max 5-10A???

Pozdrav Joe!:weedman:
Kako ja gledam na mom traktoru amper metar, odmah posle anlasovanja puni dosta, nekih 15A (nekad i više) ali to zavisi u kakvom je stanju akumulator. Onda posle neko vreme polako pada to punjenje prema nuli i ostaje malo u plusu cca 3A. Ako je akumulator u dobrom stanju onda on ne prima energiju i zato se i puni toliko malo, A da je loš onda bi primao puno više pa bi i amper metar pokazao puno višu amperažu.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nafta ide pod pritiskom ac-pumpe, čim počne verglanje, a elektroventil je otvoren dok grijač dobiva struju.

Jesi li ga probao, tako vani pa da vidiš kako radi. Ne kažem da ti ovo ne radi dobro, samo me zanima.
Treba plamen da upali več malo pre anlasovanja. Znači kad se grijač otvori treba da dobije naftu. Može bit da ju dobije jer je nafta pod nešto pritiska ispred ventila.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja sam ti na jednom Tomeku imao takav sistem. Prvo postojeće kotače okreneš naopako i prišrafiš ih kroz proširenja, a zatim na proširenja zašrafiš još po jedan kotač. Paše ko u kuminu.:supz: Utezi ti i ne trebaju, jer je kotač dosta težak, ali ako hočeš, možeš ih normalno montirati na vanjske kotače.

Nisam skužio princip. Da navedemo:

1. Skineš postojeći kotač
2. Skineš proširenje
3. okreneš postojeći kotač
4. zašarafiš postojeće proširenje i kotač (kotač direkt uz paknu, a proširenje s vanjske strane)
5. na proširenje (koje je postojeće bilo na traktoru ali sad je s vanjske strane STARE felge) prišarafiš NOVU felgu

JEsi na to mislio? Koliko sam onda širi traktor dobio? U tom slučaju bi valjda bilo bolje maknuti uteg pa tko bu okretal volan...

PS: trebam i jedan ili dva para guma rabljenih ili novih po povoljnoj cijeni... ima li netko ?
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Dečki kako najjednostavnije pripasati još jedne felge na postojeće felge na tv pe 18? htio bi na zadnjem trapu radi stabilnosti i boljeg gripa staviti još sa svake strane po jednu gumu te tražim najbolje rješenje.

Sta ce ti toliko gripa i stabilnosti na PE18?
Na tvom mestu ja na to ne bi ni pomislio da uradim mom traktoru, jer puno puta se desavalo da pukne konusni, tanjirasti zubcanuk u oranju i to sa izlizane gume, sta bi bilo kad mu postavis duple gume i kad zapnes?- MORA nesto da pukne, plus kad uzmes u obzir koliko je star traktor koliko se naradio, koliko konja ima, tako da neisplati se radit to, ipak bolje da zaslafuje pri teret nego da sjebes nesto u menjacu. to ti je moje mislenje ako neko misli da gresim slobodno nek me ispravi
:supz:
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
mrga
kotače nemoj okretati,nebude ti valjal smjer ripne,ako baš hočeš da ti felga stoji obrnuto,onda prebaci ljeve kotače na desno a desne na ljevo.
na širini traktora nebudeš dobio bog zna što,nekih 1cm,za debljinu dodanih felgi
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Sta ce ti toliko gripa i stabilnosti na PE18?
Na tvom mestu ja na to ne bi ni pomislio da uradim mom traktoru, jer puno puta se desavalo da pukne konusni, tanjirasti zubcanuk u oranju i to sa izlizane gume, sta bi bilo kad mu postavis duple gume i kad zapnes?- MORA nesto da pukne, plus kad uzmes u obzir koliko je star traktor koliko se naradio, koliko konja ima, tako da neisplati se radit to, ipak bolje da zaslafuje pri teret nego da sjebes nesto u menjacu. to ti je moje mislenje ako neko misli da gresim slobodno nek me ispravi
:supz:

Stefane, neće moj traktor u oranje. Biti će maximalno za transport, a i nabavio sam zadnji kraj od istoga za izradu pogonske prikolice, onako izveden kako sam to već pisao. Mislio sam duple kotače zbog stabilnosti jer nemam povjerenja u stabilnost na 1m širine. znači u mom postupku ne dobivam nikakvu širinu? hm...

Zašto mu tako pucaju konusno-tanjurasti zupčanici? kod mene ima nekolicina ljudi takav traktorić, oru s njim i ne lomi se ništa...

Gladao sam ja poluosovine one izlazne koje idu preko pakne i čine mi se jake, fi je nekih 35 mm od oka ako ne i više...

Da li je ne netko probao ako na ulaz zadnjeg trapa tamo gdje ide kardan sredine ide ona adaptacija na 4 šrafa za klasičan kardan?

Mislim staviti na zadnji kraj traktora tu adaptaciju i na prednji dio tog novog zadnjeg trapa taj adapter i između klasični kardan s kuplungom....
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
stopice ženske/muške od 2,8 mm ti se koriste prilikom spajanja zvučnika - negativ pol, a 4,8 pozitiv pol, i standardne idu do 1,5 mm2 bez problema, ali ide i 2 mm2 samo se mora malo poigrati...

za instalaciju se u 90% slučajeva koriste malo veće, odnosno šire stopice, znači ove od 6,3 mm, a njima je standard oko 2 mm2 debljina žice ako se ne varam

ako već ideš kupovati u chipoteci, onda lijepo tražiš stopice muške i ženske, ovisno koje ti trebaju od 6,3 mm širine i naglasiš da ti treba za debljinu kabla kojeg želiš (jer mošeš i to birati, ima nekoliko vrsta)

što se tiće kliješta za krimpanje, nisu skupa, ali su ti čak i nepotrebna, osim ako nisi prevelika picajzla pa ne želiš da ti se zaštitna kruta plastika na stopici ne ''prežmikne'', odnosno presavije...
u auto-akustici ja stalno prilikom krimpanja stopica koristim špic-kliješta (špicange) kojima pažljivo zavinem krimpice na stopici preko kabla, lagano ih stisnem i previjem oko kabla i onda sa sjekačim kliještima lagano ''zagrizem'' odnosno pritisnem stopice za kabal, radi sigurnosti...



Nisan neka piclajza ... ali tija bi kad vec radin da bude ok..znn ima san i aj iskustva i sa špicangama ali teo....... nisu skupa četrjes kuna.....a stopice ću onda uzet od 6,2 mm ,, a reci mi samo još za klješta dali ona odgovaraju za ov stopice
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Potpuno se slazem sa ovo sta je pisao stefanmkd
mrga:
Stavis ti duple gime,OK traktor nece u oranje, ali nekada, u neka situacija, a ima ih mnogo, samo malo naglo ispustis kvacilo, i ode diferencijal.
To je traktorcic koi isto moze mnogo puvuc, dosta je tezak, desavalo se meni kada na asfalta sam zategao armatura 6mm, otkine armatura ali slomi nesto i u diferencijala.
Diferencijal mu je slaba tacka, i treba pazlivo raditi.
Dokle sam ga imao, sa menjaca samo jednas problema i to po vlastita krivica, zasto na kardana sam zakacio kompresor, koristim ova prilika da upozorim neka nikome ne pada na pamet da prikaci kompresor na kardan na TV.
A na diferencijala se bar 5 puta nesto pokidalo u ti 13 godine dok smo ga imali.
Istina je da je traktor i posteno radio, sada 821 ne radi ni 1/3 od toga.
Kada je zadnji put otac kupovao djelova, otisao u tvornica i kupio 3 tanjirasti i 3 para trkaci, i od to sada ostao je jedan par novi, i cekaju prodaja jer na 821 ne pasu:


Uploaded with ImageShack.us
I svi ti problema uz neki normalni rad.
A sta bi bilo tek sa duple gume:madmana:,Poveca se nagazna povrsina (sirina-to stvara i veco opterecenje na diferencijal), ti vjerovatno si video slike na neki TV od ponovi serije sa duple gume, ali nemoj to sporedivat. Ja kazem odustaj od ova ideja.
Lepo sklepaj ta kardanka ako si kupio trap, i koristi samo u losi uvjeti, ne uvek.
Sve sam rekao iz iskustva, ako je danot mladi.
Pozdrav:partyman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh