• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
D

dalmatino

Guest
Dragi moji forumaši. Ja danas uspije riješiti hidrauliku na svom PE-18. Je me iznervirala ali sad radi kako triba
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
DANOT je napisal:"21, konusni zupcanik nemoze da pritisce tanjirasti, nego tanjirasti pritisce konusni ako ne ustimas sa instrument limove na diferencijala. "sa njegovim navodom se slažem.

U stvari je tako kako kažete. Pravilno je da se tako to uštela, znači sa tanjurastim.
A može se nešto malo zazora pridobit ako se konusni pomica, pomicanjem prema napred. Ako nazad onda se smanji zazor.
 
D

dalmatino

Guest
kakav je kvar bio

Najprije sam se dobro dobro pregledao priključak freze i imam što vidjeti. Priljučak postaljen s velikim greničnikom prema dolje. Na gornjoj strani priključka nalazi se također graničnik, za otprilike 1/3 manji nego donji.


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Oštećeni gornji graničnik sam otpilao i navario novi. Više ne zapinje pri ručnim podizanjem priključka freze.

Tada šok. Upalim TV, podignem hidrauliku, kad ono ćorak,J.... li joj se po spisku, je me iznerviralo.
Izlijem ulje iz rezervoara hidraulike poskidam sva crijea, propušem ih... sve montiram, ali pumpu nisam ništa dirao.Vratim isto ulje jer je mjenjano nedavno, i radi kao sat.
Diže sve u 16. Aleluja.
Post je malo poduži ali možda nekome pomogne u budućnosti.
Probao sam frezati, diže i spušta, nosi bez problema, ALI... u idućem postu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
pozdrav svim članovima foruma...vidim da ima dobrih znalaca ovdje o ovoj legendi medju traktorima...
ja imam tv 522 1986 g....zmaj mali od traktora... sad je trenutno u fazi sređivanja, radim malo na struji jer se dosad na štrik palio...
 
T

tuaregr10

Guest
Znači, dobro sam ga procijenio. Moj susjed ima za tu namjenu drljače napravljene od lanaca sa dužim i kračim zupcima. Napravljene su za stočnu vuču, ali ja sam ih koristio sa Tomekom. Problem je što ih ne možeš dići, ali mislim da rade bolje od ovih.

Mi isto kada drljamo njive posudimo "konjsku" drljaču od jednog prijatelja iz mjesta :fball:. Zakači se za traktor ili motokultivator i bez brige :D. Jedini problem je to što ste vi rekli da se ne može podignuti :(.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
U stvari je tako kako kažete. Pravilno je da se tako to uštela, znači sa tanjurastim.
A može se nešto malo zazora pridobit ako se konusni pomica, pomicanjem prema napred. Ako nazad onda se smanji zazor.

To si u pravu ali prvo poštimaš pinjon a tek onda koronu.Dif možeš pomicati van tako da podlažeš sa jedne strane instr. lim a sa druge dihtunge.
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Da možeš sravit "osovinu" kroz sve i noževa više nego na "običnoj" jer imaš dva hvatišta.Onda ju nesmiješ spustit do kraja jer će ić preduboko.

@joekiki
Da,bas na tu frezu mislim,izvinjavam se,pokusao sam par puta da postavim sliku,ali bezuspesno,trazeci po netu i oglasima normalnu frezu nasao sam ovu,ispostavilo se da je u "komsiluku",preko reke;-)
@bertolini
Hvala na odgovoru,drago mi je da si razumeo sta hocu.jel ti imas ovu frezu?zanima me kako su nozevi pricvrsceni,jer cini mi se da nije kao kod klasicnih freza,cak sta vise,nozevi su iz jednog komada(2 u 1),nadam se da me razumete.kako mislis,ici ce preduboko?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
@joekiki
Da,bas na tu frezu mislim,izvinjavam se,pokusao sam par puta da postavim sliku,ali bezuspesno,trazeci po netu i oglasima normalnu frezu nasao sam ovu,ispostavilo se da je u "komsiluku",preko reke;-)
@bertolini
Hvala na odgovoru,drago mi je da si razumeo sta hocu.jel ti imas ovu frezu?zanima me kako su nozevi pricvrsceni,jer cini mi se da nije kao kod klasicnih freza,cak sta vise,nozevi su iz jednog komada(2 u 1),nadam se da me razumete.kako mislis,ici ce preduboko?

Ova je freza specijalizirani alat. Ne bi li bilo šteta od nje raditi klasičnu frezu? Možda bi bilo bolje da ju prodaš i sebi kupiš rabljenu klasičnu.
 
M

mjic.micko

Guest
Ova je freza specijalizirani alat. Ne bi li bilo šteta od nje raditi klasičnu frezu? Možda bi bilo bolje da ju prodaš i sebi kupiš rabljenu klasičnu.

I ja se slazem sa tim da je bolje prodat i kupit drugu ili sa nekim zamjenit ovo je steta prepravit i ja sam je gledo na internetu cak sam je i memoriso prava je stvar ko se bavi povrtlarstvom
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
pozdrav svim članovima foruma...vidim da ima dobrih znalaca ovdje o ovoj legendi medju traktorima...
ja imam tv 522 1986 g....zmaj mali od traktora... sad je trenutno u fazi sređivanja, radim malo na struji jer se dosad na štrik palio...

I ja sve isto radim tj struju samo št je moj 523 ..aj javi dikod kako napreduju radovi
 
M

mjic.micko

Guest
pozdrav svim članovima foruma...vidim da ima dobrih znalaca ovdje o ovoj legendi medju traktorima...
ja imam tv 522 1986 g....zmaj mali od traktora... sad je trenutno u fazi sređivanja, radim malo na struji jer se dosad na štrik palio...

Pozdrav novom clanu,
 
M

mjic.micko

Guest
Jos mi niko nije odgovorio koliko su dugi nastavci na frezi od 95 cm ja ih nemam treba da ih napravim
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Ova je freza specijalizirani alat. Ne bi li bilo šteta od nje raditi klasičnu frezu? Možda bi bilo bolje da ju prodaš i sebi kupiš rabljenu klasičnu.

@teskar
Nemislim je unistiti vec pokusati minimalnom modifikacijom da po potrebi koristim kao klasicnu frezu.neznam koliko je ova freza upotrebljiva u praksi,u frezanju medjuredine kukuruza,jer,i sami znate da je kod toma tesko drzati pravac,malo se mrdne volanom i freza bi sjebala kukuruz,morali bi redovi da budu 100% pravi.nezgodno bi bilo na krajevima redova pri okretanju,puno bi se ugazilo.zna li neko kako se,na ovoj frezi prenosi snaga na moticice?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav svima!


deseti put čitam,,,i nekontam o čemu se radi???
još uvek nisam siguran, al mislim da pričaš o ovoj frezi za međuredno frezanje, ili grešim?:scratch
slika je sa foruma...




Pozdrav Joe!:mrgreen:

E da mi je ovo naći u Hrvatskoj... kiolika je cijena?

Bertolini... bio sam danas na otpadu, ekipa traži za ono 100 do 150€ da se stavi na pogonsku prikolicu ali kad sam došao doma probam ja dignuti zadnji kraj koji mi je na paleti, pa to ima bez felgi i guma cca 150 kg a kad to stavim još (gume i felge)50 kg pa je to 200 kg i onda još gore šasiju od 100 kg i ove dijelove od auta još 50 kg? Pa to sama prikolica bude imala bez tereta cca 400 do 500 kg? da li je to stvarno potrebno? a da se ograničim na 500 kg tereta i ovu osovinu stavim skroz nazad pa je teret 50:50 zadnja osovina traktora: pogonska osovina prikolice?

Mislim sama prikolica mi bude preteška za taj jadni traktorić.

Da li mogu to preurediti za 732? tamo mi takav teret od 500 kg prazne prikolice nije problem. Pitanje je da li je odnos brzina isti? čini mi se da se na novijim tomekima vrti brže kardan u brzoj i sporoj? Danat znaš li ti, budući da si imao jednog i drugog?

Dečki danas sam se vozikal tj. nečake vozikal sa pe 18 jer im je to seoska uživancija, e kako traktor dere, mašina mogu reći sa sigurnošću je super... čak sam navikao malo i šaltati... nema veze malo hrsss... tak mi je rekal jen stari deda koji tako šalta od 75. godine i sve ok...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Znači konusni zupčanik se stavi kako mora ići da nema lufta naprijed nazad a onda eventualno se rukavci mogu podložit s debljim dihtungom ako se čuje da nešto zuji, struže ili što već u zadnjem diferencijalu prilikom okretanja kotača kotaća dok je traktor u zraku i motor ne radi. Zanima me što bi Edosoko rekao na ovo sve?

Ako se podloži dihtungom onda se mora na drugoj strani podložit sa instrument limom, kako je več i Bertolini reko. U suprutnom ako se to ne uradi onda ima dif previše lufta. Znači isto se mora poštelati kao konusni zupčanik.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
mrga, ima tu jedno dobro, PE-18 ima izbor okretai kardana od 1175, a podatak iz TV 730 (neznam dal 730 ima isti okretai kardana kao i 732, nek nekog da okretai kardana na 732?) kaze da 730 ima izbor okretai kardana od 1165, razlika od 10 okretai u extremni uslovi (blato) bi bila neznacitelna, naravno da stavis i neko kvacilo., tako bi ti imao sinhronizirani prenos u 1,2,3-spora, a brze brzine zaboravio bi. Dakle samo kad radi kardanka brze brzine ne upotrebujes. Gume na prikolica 7.5-16.

Losa stvar je to sto ovaj zupcanik na PE-18 ima 14 zuba, a na noviji seriji ima 17 zuba:



Uploaded with ImageShack.us
To je razlog i zasto PE-18 je sporiji nasprema ostali serije, tak da nista od kardanka na 732 sa trap od PE-18.
Bocni reduktori na 732 nemaju tu vlijanie!
Pozdrav...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Sve novije serije od PE-18,
dakle modeli sa dva kardanska vratila u sredini (serije 400/500,700 i 800)
što se tiče broja okretaja kardana su sasvim veće u odnosu na seriju PE -18
Serija 400/500 i 700 skoro imaju identičan broj okretaja kardana,
ali se ipak malo razlikuje, ali se u pravilu veli da je isti...
 
M

mjic.micko

Guest
Ovo meni lici kao daje paskvali pravio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
taj i takav priključak je nekad u ponudi imao i tomo vinković za modele PE-18
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh