• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Ovo za gorivo, prošli put sam kupio 220 litara plavog dizela, trajalo 10 mjeseci :) i sve bilo ok dok nisam ulio zadnjih 20 litara iz bačve, boja mu je bila čudna, u TV, katastrofa, teže pali, a snaga mu je bila i 20% manja, ovaj vikend sam mu roknio novi dizel ! ma preporodio se !

Bagudina ne smije nafta dugo stajati, jer se smeče spusti i staloži,
kad mu točiš stalno friško onda i to smeće posrče za slaj meda :rolfer::rolfer:

Sad sam se zagrijao vezano uz pitanje kako 732 upaliti na štrik???

Prvo nema predviđeno mjesto za štrik, već ima samo dvije remenice.... da nebi možda bilo lakše na kurblu?

Kad ovo pročita muhanicar, stvarno se budem moral ubaciti u serisku proizvodnju
kurbli kolko su trenutno tražene po forumu ;)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ARNO, ja imam novi 6ld360 i pali ko mina, je da potegnem ko magare sa svojih 108 kg, al upali bez dodavanja gasa, mada se desi da cilu frezu okrenem naopako :)


Ovo za gorivo, prošli put sam kupio 220 litara plavog dizela, trajalo 10 mjeseci :) i sve bilo ok dok nisam ulio zadnjih 20 litara iz bačve, boja mu je bila čudna, u TV, katastrofa, teže pali, a snaga mu je bila i 20% manja, ovaj vikend sam mu roknio novi dizel ! ma preporodio se !

samo reci sa ili bez ljuljanja ,??? ako bez da li si pokušao SA ?

Što se goriva tiće bilo baćva bilo najćistiji krnister bilo rezervar bila najčišča nafta talog se napravi u svemu ako duže stoji pa tako i ucisternama na benziskim pumpama . NE kaže badave zakon struke poslije istakanja goriva nama točenja 2 sata
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Kad ovo pročita muhanicar, stvarno se budem moral ubaciti u serisku proizvodnju
kurbli kolko su trenutno tražene po forumu ;)
Kurblu prava ekipa od instrument limova složi, a ne da nebi od komada željeza :rolfer:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Sad sam se zagrijao vezano uz pitanje kako 732 upaliti na štrik???

Prvo nema predviđeno mjesto za štrik, već ima samo dvije remenice.... da nebi možda bilo lakše na kurblu?

ali mora biti kurbla sa osiguraćem da nezamota onog ko kurbla pa ga flicne od zid ili ko zna kuda.

ali kurbla bi bila bolja od štrika,znam palio sam UAZ-a na kurblu,doduše ne i na štrik ali to je druga priča :rolfer:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
ali mora biti kurbla sa osiguraćem da nezamota onog ko kurbla pa ga flicne od zid ili ko zna kuda.

ali kurbla bi bila bolja od štrika,znam palio sam UAZ-a na kurblu,doduše ne i na štrik ali to je druga priča :rolfer:

Ljudi moji šta se igrate đavla...svi imate anlasere na svojim malin divovima iosposobite to i nema više problema
 

ivo 522

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
9
neznam baš da se može upaliti bez ljuljanja,mada nisam probavao palit sa užetom, ali znam da moj tomo 522 sa novim akumulatorom od 74 ah ne pali bez dekompresora jer nemože uopče pokrenut motor.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
neznam baš da se može upaliti bez ljuljanja,mada nisam probavao palit sa užetom, ali znam da moj tomo 522 sa novim akumulatorom od 74 ah ne pali bez dekompresora jer nemože uopče pokrenut motor.

šta.a.... ..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kurbla je zakon

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ar8FpiQdB08[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
kako misliš ako neznaš prebacit ..

Moraš se naučit točno koji momenat moraš snažno povuć a da ne vrati nazad.Kad ga pališ ,traktor se ne smije pomaknut prema tebi.Naj lakše se naučit na malom motoru npr.LDA 450.
Kod mene ima ljudi koji imaju superspecijala preko 20 godina i mora im ga netko držat da ga upale.Ja im ponudim da probaju tomu i redovito ljube mitor.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Kurblu prava ekipa od instrument limova složi, a ne da nebi od komada željeza :rolfer:


samo i za izradu instrument lima treba imati originalni materijal,
pa ake sa najde za njih materijal normalne da se i za kurblu
uvijek neke najde...
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
samo reci sa ili bez ljuljanja ,??? ako bez da li si pokušao SA ?

Što se goriva tiće bilo baćva bilo najćistiji krnister bilo rezervar bila najčišča nafta talog se napravi u svemu ako duže stoji pa tako i ucisternama na benziskim pumpama . NE kaže badave zakon struke poslije istakanja goriva nama točenja 2 sata

U rezervaru na dnu je voda zato 2h.Ima aditiva za naftu pa se ne taloži npr TDA od Castrol-a.A ima aditiva koji vežu"smeće"na naftu pa sve zajedno izgori.
 
B

Bagudina

Guest
na svom 6 ld 360 remenicu rukom okrečem u kontru ( obrnito od kazaljke na satu), sve dok ne čujem crrrrr crrrr (uštrcavanje pumpe) i onda namotam 2 do 3 kruga konopa i povučem ko magare, i upali.

E, i sa novoim dizelom TV puno manje dimi na auspuh.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ovaj fino upali

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=e1RTKlPEPys&NR=1[/YT]

a ovaj je hit večeri

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=YFJy3W5Noxg&feature=related[/YT]

a ovo je za svaku pohvalu.ko mi kaže da ima kurblu za SS ja mu plaćam janjetinu

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=c9X4EGHp0eE&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
na svom 6 ld 360 remenicu rukom okrečem u kontru ( obrnito od kazaljke na satu), sve dok ne čujem crrrrr crrrr (uštrcavanje pumpe) i onda namotam 2 do 3 kruga konopa i povučem ko magare, i upali.

E, i sa novoim dizelom TV puno manje dimi na auspuh.

sutra probaj na ljuljanje pa da ćujemo utiske
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
ali mora biti kurbla sa osiguraćem da nezamota onog ko kurbla pa ga flicne od zid ili ko zna kuda.

ali kurbla bi bila bolja od štrika,znam palio sam UAZ-a na kurblu,doduše ne i na štrik ali to je druga priča :rolfer:

Postoji za nabavit kurbla orginal za LDA motore.Ali kurbla može isčašit rame ako se ne koristi u konbinaciji sa dekonpresorom.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
čemu ljuljanje pri paljenju,ne kužim? zbog ulja?da lakše klizne?

Ako dođeš u bjelovar dođi upaliti moju malu frezu pa češ shvatiti ovako to ide malo teže objasniti a volio bi da neko stavi i neku anketu na forum da se vidi ko kako pali

pa ja svoga specijala palim bez ljuljanja,jest da trebaš muški povući,ali nakon nekoliko puta uhvatiš prakse....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh