• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Prije svega novima želim dobro došlicu!

antimon77 što se tiče varenje, ne znam koliko je isplativo jer
je to sve slomljeno, nije napuklo i sl.
Rađe traži rabljene dijelove od serije 400/500 i 700
po oglasnicima, samo presložiš i to je to.
Kućišta odgovaraju, izuzevši sredine i rukavaca i
prije svega raspitaj se kod policije za brojeve šasije, tj. ukucavanje novih!!

hvala, pričekat ću još malo za rabljena možda naletim na nešta ...
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
pozdrav svima!
@samir 732 & @antimon77 dobro nam došli!
auuuu,@antimon77 - šta su mu radili da je pokrijan na sve strane?
jednostavno za nepoverovati, da se može tako pokrijati kućišta i dekle.
al šta je tu je, nema nazad...treba sad izmudrovati najbezbolnije rešenje, da se TV dovede u funkcionalno stanje. Jeste da 1000e nije neka lova za takav traktor, ali u ovakom stanju...hmmm
Pa zašto si uopšte obavljao trgovinu na neviđeno???


Pa nije na doslovno neviđeno bile su par fotki tek da se prepozna da je uopće traktor a ne avion ... :))), heheh šalim se naravno , čovjek je objasnio u kakvom je stanju vjerovao sam na riječ što je danas rijetkost a opet mogu reći da se možda i nismo shvatili oko nekih djelova i oštećenja ali to je danas tako ( tko ne riskira taj i ne profitira )... možda smo pričali samo o oštećenjima predjeg kućišta ... a na kraju ima tu svega pomalo u pitanju je i zadnje ( koje se možda uspije srediti ) pa treba piksirati zglob što bi bilo za očekivati na svakom novo-kupljenom ... i tako eto za sad još neki nedostaci nekih šarafića .. sajli .. sve u svemu mislim da je to ok za početak ... ima posla to sigurno ali svatko zna svoje , neznam kako drugi misle ali 1000e za tomu 30ks mislim da je u redu pa da je u bilo kakvom stanju vrijedi dat još ako se malo kužiš u šarafanje možeš ga dobrano utegnit , već da dam 3 - 3,5 za kao ispravno a da opet budem nezadovoljan te nanovo uložim još par stoja ...

..a de mi reci jeli znaš kak se kreću djelovi tamo kod vas za tomicu jasu li skuplji / jeftiniji već u hr ...šta misliš jeli bi ja mogao tamo naći negdje polovnih djelova za mog ....
 
Posljednje uređivanje:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
pozdrav svima!
@samir 732 & @antimon77 dobro nam došli!
auuuu,@antimon77 - šta su mu radili da je pokrijan na sve strane?
jednostavno za nepoverovati, da se može tako pokrijati kućišta i dekle.
al šta je tu je, nema nazad...treba sad izmudrovati najbezbolnije rešenje, da se TV dovede u funkcionalno stanje. Jeste da 1000e nije neka lova za takav traktor, ali u ovakom stanju...hmmm
Pa zašto si uopšte obavljao trgovinu na neviđeno???


Pa nije na doslovno neviđeno bile su par fotki tek da se prepozna da je uopće traktor a ne avion ... :))), heheh šalim se naravno , čovjek je objasnio u kakvom je stanju vjerovao sam na riječ što je danas rijetkost a opet mogu reći da se možda i nismo shvatili oko nekih djelova i oštećenja ali to je danas tako ( tko ne riskira taj i ne profitira )... možda smo pričali samo o oštećenjima predjeg kućišta ... a na kraju ima tu svega pomalo u pitanju je i zadnje ( koje se možda uspije srediti ) pa treba piksirati zglob što bi bilo za očekivati na svakom novo-kupljenom ... i tako eto za sad još neki nedostaci nekih šarafića .. sajli .. sve u svemu mislim da je to ok za početak ... ima posla to sigurno ali svatko zna svoje , neznam kako drugi misle ali 1000e za tomu 30ks mislim da je u redu pa da je u bilo kakvom stanju vrijedi dat još ako se malo kužiš u šarafanje možeš ga dobrano utegnit , već da dam 3 - 3,5 za kao ispravno a da opet budem nezadovoljan te nanovo uložim još par stoja ...

..a de mi reci jeli znaš kak se kreću djelovi tamo kod vas za tomicu jasu li skuplji / jeftiniji već u hr ...šta misliš jeli bi ja mogao tamo naći negdje polovnih djelova za mog ....
Prodaj ga na dijelove, izvadices 3-4 puta vise nego sto si ga platio.
pa onda kupi si drugi TV
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Tv je 522, godina 81
zanima me koliko "smije" biti luft u sredini, tj kad stavim mast u sredinu s mazaicom i nadrukam do kraja i stanem na papuče od traktora (gdje noge stoje) i cukam gore dolje lufta nem, mežutim nakon cca 10-15 minuta rada taj "luft" se stvori i onda zucka gore dolje, kao da masti nestane. E sad me zanima koliki taj luft smije biti i u čem je problem, budući kao da mast nestane iznutra ?
hvala

., luft - zrak u sredini traktorića mora bit "mali" i nesmi se klimat., koliko je to u mm /milimetrima?/, neznam točno., ALI znam da mora bit "mali" - skoro pa neosjetan.-
.

znam da se taj "luft može reparirati, stoga bih molio nekoga tko je to možda radio da mi objasni točan postupak što je sve točno i potrebno napraviti
hvala
lp
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znam da se taj "luft može reparirati, stoga bih molio nekoga tko je to možda radio da mi objasni točan postupak što je sve točno i potrebno napraviti
hvala
lp
Postoji nekoliko načina ..koji te zanima ?
1. kupi novo
2. navari -obradi
3. obradi - ubaci puškicu
4. kompozitni matrijal
5. baci to sve i napravi pošteno ..prije starog iskoristi kao uzorak
6 . keramika
7. karbon
8 .njuškalo ..eto opet smo na njuškalu:rolfer:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Postoji nekoliko načina ..koji te zanima ?
1. kupi novo
2. navari -obradi
3. obradi - ubaci puškicu
4. kompozitni matrijal
5. baci to sve i napravi pošteno ..prije starog iskoristi kao uzorak
6 . keramika
7. karbon
8 .njuškalo ..eto opet smo na njuškalu:rolfer:

Ako baš moram birati odabirem pod rednim brojem 2
kao da postoji i neki način s tokarenjem prstena i ubacivanjem unutra.?!?
 

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
Dobar Dan i posdrav svima nisam bijo dugo na forumu sada imam malo vremene da pitam

ja imam TV 521 i imam isto luft u sredini kad stanem na papucu zna netko nekoga oko

zagreba ko to moze popraviti?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
..a de mi reci jeli znaš kak se kreću djelovi tamo kod vas za tomicu jasu li skuplji / jeftiniji već u hr ...šta misliš jeli bi ja mogao tamo naći negdje polovnih djelova za mog ....

Uglavnom rezervni delovi su isto kao i kod vas, ima nešto i za manje pare - al to je sitnica, što je ostalo na lageru!
Uglavnom za delove(nove) kućišta menjača, dekle, itd...skuplje je za 10/20%, jer se naručuje direktno iz HR!

@teškar - sretno ti sa novim gumama! Nek te dugo služe!
Možda si trebao kupit vertikalne, a ne horizontalne....hehehe
pozzz joe!
 
T

tuaregr10

Guest
Danas je moj Tomek dobio nove cipele. Kad je skinuo stare, izgledao je ovako


[Malo poslije izgledao je ovako:


[


Naročito veseli kad na gumi možeš vidjeti ovo:




( koji mu je vrag da su slike legle?)


Pozdrav :fball:

Odmah je Tomo lijepši, čim su nove "šlape" na njemu :).
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Pzdrav

I ja sam promenio gume na tv 420 cijena 6,50x16 je bila 55 € turske izrade SEHA.

Dali ima ko frezu za 100 cm ili 120 cm ako ima kolika je cijena.Jer mi ne radia adresa mail mi molim ponudo javite po forumi.

Hvala
 

Markan22

Novi član
Tu od
5 Srp 2011
Poruka
16
dobar dan dobri ljudi imam problem sa tv 523 naime desava se kada je reduktor u sporoj a menjac u ler onom odmah do 1 da traktor i dalje ide isto se desava sa rikvercom sa brzom nijesam probao da li je lamela ili kljuc ili nesto trece ali desava se ako menjacem krenem u 2 pa vratim da ostane na leru tj mn ne izbaca iz brzine nego iz lera axax pa me zanima sta bi moglo biti a inace krece cim se kvacilo odmakne od ploce za neki 3-4 cm da li je to ok
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh