• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima!



mislim na ovu inverziju(slika), e sad koji je tip, ne bih znao reći - ja mislim da je to originalna inverzija za TV? možda i grešim, jer sam imao razne ponude...


pozzz joe!

Ovih dana sam bio kod HITNERA pa sam baš poslikao slika je lošija ali bar da imaš orjentaciju cjena , a ako ne dobiješ mjere mogu ja u ponedjeljak pogledati ,,,, :) koliko vidim to je za seriju 400 , 500



 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ovo je ista stvar ali sa dva izlaza , možda bi bilo ovo bolje kupiti , ali ne znam ko je proizvođač :scratch


 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
E, danas sam došao u situaciju sa mojim volanom na TV-418, u koji ne znam šta je a šta nije.... :supris:

Rastavio sam kompletan volan, da izmjenim dihtunge i semeringe. A onda, kad očem ja to sastaviti, gledam one podloške, koje su u katalogu pod broj 10 i 12 za TV-418, a u katalogu za TV-420 samo pod brojem 10.

U katalogu je za ovaj del naziv tanjirasta opruga, a kod mene su ovdje dvije obične podloške.... Sad ne znam, da li sam ja čorav, ili je neko več nešto švrljao s tim... Zbunjuje me i to, da ima TV-420 po katalogu 4 ovakve a TV-418 samo 2.

Da li je neko možda poslikao originale ili pa možda neko može pogledat kako u originalu uopče ovo izgleda??
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
@ARNO - je je...to je ta...kod nas je malo manja cena - oko 230e (zvao juče da pitam) il su stare zalihe, jer mi je nemoguće da je ovde jeftinije, nego u hittneru?
Ili se nismo razumeli preko telefona...? možda je prodavac mislio na nešto drugo:scratch

pozzz joe!:mrgreen:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
@ARNO - je je...to je ta...kod nas je malo manja cena - oko 230e (zvao juče da pitam) il su stare zalihe, jer mi je nemoguće da je ovde jeftinije, nego u hittneru?
Ili se nismo razumeli preko telefona...? možda je prodavac mislio na nešto drugo:scratch

pozzz joe!:mrgreen:

Ma moguče da je jeftinije , kod HITNERA spojka sa kardanom košta 2535,00 kna u PRIMI 2230,00 kn za frezu 400,500 tako da bi i to možda bilo jeftinije u PRIMI a moguće da i9 kod vas :gitarist:





 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
a joooj kakve su to cene,,, kad uporedim cenu kopačice i inverzije, neide mi nikako u glavu?
Kao da je ta inverzija od zlata, ili pozlaćena...:shock:
No nema veze...kad saznam mere koje me zanimaju i ako bude odgovaralo, posle budem razmišljao o kupovini inverzije.
Al mi nepada napamet davati 230e...ajd da kažem max 100e da naletim na polovnu, i to bih dobro razmislio...:scratch
Jer freza mi nevredi 300e, a sad da dam 230e za inverziju da bi olakšao radove...ma nema šanse!

Hvala...:partyman:
pozzz joe!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
E, danas sam došao u situaciju sa mojim volanom na TV-418, u koji ne znam šta je a šta nije.... :supris:

Rastavio sam kompletan volan, da izmjenim dihtunge i semeringe. A onda, kad očem ja to sastaviti, gledam one podloške, koje su u katalogu pod broj 10 i 12 za TV-418, a u katalogu za TV-420 samo pod brojem 10.

U katalogu je za ovaj del naziv tanjirasta opruga, a kod mene su ovdje dvije obične podloške.... Sad ne znam, da li sam ja čorav, ili je neko več nešto švrljao s tim... Zbunjuje me i to, da ima TV-420 po katalogu 4 ovakve a TV-418 samo 2.

Da li je neko možda poslikao originale ili pa možda neko može pogledat kako u originalu uopče ovo izgleda??
NIje bitno koliko ima podloška , kako izgledaju i kakve su debljine .
Važno je da funkcionalno nema slobodnog hoda /lufta/ i da volan radi sigurno i zadovoljno
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
inverzija

Ovo je ista stvar ali sa dva izlaza , možda bi bilo ovo bolje kupiti , ali ne znam ko je proizvođač :scratch



Pozdrav proizvođač je Andrej Bohinc s.p. Stročja vas 1c Ljutomer Slovenijan ali cijena je oko 200€ bez PDV, ovo je informacije pre godine sam kontaktirao, ali meni se ova dvoizlazna čini dosta opasna uvjek se jedno vratilo vrte u prazno pa je moguče da se nešto namota na njega moje mišljenje
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Joekiki, ova inverzija s jednim izlazom(velika) u Masivi(Bjelovar) košta nekih 1800 kn sa pdv-om! Ja sam kupio prošle godine, tako da ti je tamo koliko vidim ove druge cijene najpovoljnije!
 
M

mjic.micko

Guest
a joooj kakve su to cene,,, kad uporedim cenu kopačice i inverzije, neide mi nikako u glavu?
Kao da je ta inverzija od zlata, ili pozlaćena...:shock:
No nema veze...kad saznam mere koje me zanimaju i ako bude odgovaralo, posle budem razmišljao o kupovini inverzije.
Al mi nepada napamet davati 230e...ajd da kažem max 100e da naletim na polovnu, i to bih dobro razmislio...:scratch
Jer freza mi nevredi 300e, a sad da dam 230e za inverziju da bi olakšao radove...ma nema šanse!

Hvala...:partyman:
pozzz joe!

Otidji nekad u rumu na vaser bude svakog 3. u mjesecu,ja sam bio i bude za tomu kojekakvih cuda polovnih znam da je ovaj prikljucak za frezu sa kardanom bio 100 € polovan mozda se naleti i na inverziju bude svasta ja iso da nadjem tegove,neko je spominjo haubu i toga sam vidio da je bilo samo bi se morale malo izgitat i ofarbat pooz
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozdrav svima!




29qazo8.gif
puno hvala...:supz:
Hoću inverziju montirati na frezu, pa me zanima kolika je ta mera?
Da nekupujem bezveze inverziju, a posle da nemogu uklopiti sa postojećim kardanom itd... i u to što sam naumio!

mislim na ovu inverziju(slika), e sad koji je tip, ne bih znao reći - ja mislim da je to originalna inverzija za TV? možda i grešim, jer sam imao razne ponude...


pozzz joe!

...Pozdrav Joe!

moja inverzija je ista takva sad sam izmjerio ono šta tebi treba i iznosi 185mm.
ja sam imao sreću pa našao kod jednog cige na starom željezu za badava on nije ni znao šta je to.imao sam prije samo adapter.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
...Pozdrav Joe!

moja inverzija je ista takva sad sam izmjerio ono šta tebi treba i iznosi 185mm.
ja sam imao sreću pa našao kod jednog cige na starom željezu za badava on nije ni znao šta je to.imao sam prije samo adapter.

Upravo sam i ja izmjerijo, kod mene je mjera ista ko kod Aca 93.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E, danas sam došao u situaciju sa mojim volanom na TV-418, u koji ne znam šta je a šta nije.... :supris:

Rastavio sam kompletan volan, da izmjenim dihtunge i semeringe. A onda, kad očem ja to sastaviti, gledam one podloške, koje su u katalogu pod broj 10 i 12 za TV-418, a u katalogu za TV-420 samo pod brojem 10.

U katalogu je za ovaj del naziv tanjirasta opruga, a kod mene su ovdje dvije obične podloške.... Sad ne znam, da li sam ja čorav, ili je neko več nešto švrljao s tim... Zbunjuje me i to, da ima TV-420 po katalogu 4 ovakve a TV-418 samo 2.

Da li je neko možda poslikao originale ili pa možda neko može pogledat kako u originalu uopče ovo izgleda??

Te podložke bi trebale biti 4. One nisu sasvim ravne nego su malo oblika tanjura, a vjerujem da neki to čak ne primete. Pošto su takvog oblika, zato i piše tanjurasta opruga. Njih treba posložit jednu naspram drugu, tako da oduzimaju što više prostora. Ako se ne poslože kako treba onda se volan kod zakretanja prvo malo podigne i tek onda uhvati što znači da je luft.
 
S

siniša

Guest
pp

NIje bitno koliko ima podloška , kako izgledaju i kakve su debljine .
Važno je da funkcionalno nema slobodnog hoda /lufta/ i da volan radi sigurno i zadovoljno

nemoj pričati neistinu o volanu pročitaj dobro katalog i post petra.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Hvala vam na pomoći oko inverzije!
Pihhh...zbog 2,5cm viška moraću prekrajati frezu:madmana:

@Aco stvarno si imao sreće oko kupovine inverzije, eh da je meni jedan takav ciga...:lol:
Bolje ovako da unapred znam da mi neće pasovati, nego da sam ga kupio i posle razočarao...
Uglavnom probaću potražiti neku polovnu, i ako nađem za prihvatljivu sumu novaca, možda i bude radila brusilica, i prekrajanje freze...
hvala još jednom...:partyman:

@ssucur - čini mi se da ta sa dva izvoda malo uža? Možda bi mi ona pasovala?

pozzz joe!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pa zar ti nisi imao inverziju na frezi. Ili si frezu samo okrenuo naopako :scratch. E sad više neznam.

Znam to da koristiš staru frezu za traktore 400, 500 koja se vrti u drugu smjer a tvoj je traktor serija 800 pa si onda nešto od toga gore iskemijao.

Malo obrazloži šta bi ti sad i šta ti ne valja.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima...
Joe, jel cuvas ti onog originalni produzetak kardana za ta freza kad je bio kacenje na stari tip TV?
Jedan tip u moje selo ima traktorcic Adria, i na njega je nakacio freza od serije 700, samo okrenuta kao kod tebi radi smer, a iskoristio originalni produzetak kardana koi je skinut kod tebe, i samo malo preraden, steta sto nisam to uslikao:mad:
Jesi razmisljao o samogradnju inverzije,video sam naravno na neta samogradnje,a u tvornica gde radis valjda ima pravi majstore zedni rakije.
Edit: Tada se mozes i poigrati so prenosni odnos zupcanicima, da malo ubrzas freza, e tek tada bices 200% zadovoljan....

Pozdrav:partyman:
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
ma kakva inverzija , treba preraditi motor da ga pališ u kontra stranu

Sta treba da se preradi u motor tacnije, znam da on upali i radi kontra, nesto sa uljna pumpa:scratch, jel to prakticno izvodlivo?
A alansera? zezas jel?
Transmisija se lako preradi okretanje diferencijale...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh