• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
nemoj me krivo shvatiti ne želim ti ja da se pokvari iako ti je to neizbježno mjenjat ključ brzina nakon nekoliko godina ako šaltaš tako kako kažeš, a pogotovo ako nije orginal unutra ako je mjenjan već. ovi svi su sad loše kavalitete.

samo pomalo sa traktorom mlad si stigneš sve!

Znam Aco...trudit cu se uzbjegavat takve stavri onda a da ne mislim ga mjenjat tak skoro tako da ako nes crkne ko ce popravit ak necu ja...ja se nadam da cu nadzivit ovaj traktor...ako ne onda znači da cu ga i kao deda vozit hahaha
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,036
Mislim, da je ovdje bio link:

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16716&highlight=pasquali

Ali sve je bilo na talijanskom... I uputstva i katalogi djelova. S malo mašte može dobro poslužiti...


E, nešto ima i ovdje:

http://shrani.si/f/2Q/sL/202BfQXU/manuale20pasquali.pdf

http://mare250.shrani.si/?Pasquali+940

hvala ferdo 1 puno si mi pomogao,a sto se talijnskog tiče dosta razumijem pa nebi smio biti problem,doduše nije baš model 940,ali je sve isto pa će poslužit,hvala još jednom.pozz
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
POZZ SVIMA!

eto da se i ja malo ukljućim.

što se tiće šaltanja ja šaltam iz 2 u 3 bez udaranj, krčenja i sl. Samo dam međugas u leru između druge i treće, da izbaci iz brzine i onda u treću bez problema. Kada bi išao direkt iz druge u treću onda udari.

eto, čitamo se!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
IZET....i ostali ;)
Ja svog toma vinkovica 420...slatam u pokretu pri bilo kojoj brzini..ili u bilo kojoj brzini..dakle ide i mjenjac i reduktor...dakle postupak je sledeci......saltanje iz prve brzine u drugu moze u pokretu...al kad odvojis kvacilo traktor ce sam stati jer nema brzine..saltanje iz druge u trecu isto ide lagano...samo presaltas bez ikakavih trikova ;)...kad hocu da prebacim iz trece u drugu..samo polako usporim i prebacim...traktor malo poskoci i ubaci u brzinu...ovo ne praktikujem cesto jer nije zdravo za traktor..pogotovo planetarni zubcanik u zadnjem kraju traktora....radim bas u ekstremnim situacijama..gdje se traktor poprilicno zaletio trecom..a nemogu ga zaustaviti kocnicama....u nevolji se moras snaci ;)

E sad saltanje reduktora...
Kad hocu recimo da prebacim iz trece sporohodne u trecu brzohodnu..mjenjac izbacim u neutralni polozaj..stisnem kvacilo naravno..i prebacim u brzohodni stepen..krcanja nema..samo treba malko sacekati da se zubcanici reduktora smire jer su naravno predhodno koristeni nizim stepenom ;)... ja ovo sve koristim jer znam taj traktor....nikad nemojte prebacivati na silu pogotovo reduktor...jer nekad..ako je los kljuc u mjenjacu..iako rucica mjenjaca stoji u neutralnom polozaju..ova ipak nije izbacila iz brzine.... ovo saltanje u pokretu radim samo iz tog razloga sto uvjek zurim sa poslom....a kljuc u mjenjacu na mom trakotru nije nikad mjenjan..tako da je u losem stanju...a opruga je toliko slaba da izbacuje stalno iz brzine..takva je situacija vec najmanje 10 godina...a to me toliko i ne brine jer mi pogoduje ovakav nacin jer mogu saltati kako hocu i kad hocu....
Mozda mi necete vjerovati na ovu moju pisanu rjec...kako kaze kolega GROF :) .... ali prvom prilikom kad okopni ovaj snijeg...ako bude ikako kopnio :D ..... snimicu video klip..saltanja tome u pokretu ;)
pozz.....
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Brzine možeš šaltati u vožnji, ali reduktor, u to ne vjerujem, jer zupčanik iz brze u sporu mora proći pokraj rikverca.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imam dva ključa u rezervi, a još nisam i neću pokušati šaltati u pokretu. (ako ne budem morao):rolleyess:
19123346.jpg
 
I

izet

Guest
ja nekontam vise nista vezano za mjenjac i saltanje ja samo znam da cu ostati na starom stani prebaci i vozi

nekako mi je lakse stati i prebaciti brzinu nego tomeka rastavljati i popravljati
 

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
ja nekontam vise nista vezano za mjenjac i saltanje ja samo znam da cu ostati na starom stani prebaci i vozi

nekako mi je lakse stati i prebaciti brzinu nego tomeka rastavljati i popravljati

Ija mislim da je tako bolje pogotovo, a sada jedno pitanje.Ima li dinama veze sa hladjenjem motora, naravno kod tome
 

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
Ima samo stoga što je dinama smještena unutar ventilatora. :mrgreen:

To sam i pretpostavljao, znaci dinamu moram ostaviti ako bi ugradjivao altenator

To sam i pretpostavljao, znaci dinamu moram ostaviti ako bi ugradjivao altenator

I jos nesto, cemu sluzi kondezator na nosacu osiguraca i na koji potrosac se on spaja
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
IZET....i ostali ;)
Ja svog toma vinkovica 420...slatam u pokretu pri bilo kojoj brzini..ili u bilo kojoj brzini..dakle ide i mjenjac i reduktor...dakle postupak je sledeci......saltanje iz prve brzine u drugu moze u pokretu...al kad odvojis kvacilo traktor ce sam stati jer nema brzine..saltanje iz druge u trecu isto ide lagano...samo presaltas bez ikakavih trikova ;)...kad hocu da prebacim iz trece u drugu..samo polako usporim i prebacim...traktor malo poskoci i ubaci u brzinu...ovo ne praktikujem cesto jer nije zdravo za traktor..pogotovo planetarni zubcanik u zadnjem kraju traktora....radim bas u ekstremnim situacijama..gdje se traktor poprilicno zaletio trecom..a nemogu ga zaustaviti kocnicama....u nevolji se moras snaci ;)

E sad saltanje reduktora...
Kad hocu recimo da prebacim iz trece sporohodne u trecu brzohodnu..mjenjac izbacim u neutralni polozaj..stisnem kvacilo naravno..i prebacim u brzohodni stepen..krcanja nema..samo treba malko sacekati da se zubcanici reduktora smire jer su naravno predhodno koristeni nizim stepenom ;)... ja ovo sve koristim jer znam taj traktor....nikad nemojte prebacivati na silu pogotovo reduktor...jer nekad..ako je los kljuc u mjenjacu..iako rucica mjenjaca stoji u neutralnom polozaju..ova ipak nije izbacila iz brzine.... ovo saltanje u pokretu radim samo iz tog razloga sto uvjek zurim sa poslom....a kljuc u mjenjacu na mom trakotru nije nikad mjenjan..tako da je u losem stanju...a opruga je toliko slaba da izbacuje stalno iz brzine..takva je situacija vec najmanje 10 godina...a to me toliko i ne brine jer mi pogoduje ovakav nacin jer mogu saltati kako hocu i kad hocu....
Mozda mi necete vjerovati na ovu moju pisanu rjec...kako kaze kolega GROF :) .... ali prvom prilikom kad okopni ovaj snijeg...ako bude ikako kopnio :D ..... snimicu video klip..saltanja tome u pokretu ;)
pozz.....
u potpunosti se slažem s matrixom:finga:i ja mog isto šaltam:drinkers:
 

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
Kondenzator? Da ne misliš možda na automat za žmigavce?! :madmana:

Mozda nisam dobro pogledao meni lici na kondezator zato sto je okruglo i kuciste je spojeno na masu ajedan izlaz na osigurac, inace ima tri izlaza, taj osigurac je prazan posto je kod mene to sve bilo pokidano
 

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
Mozda nisam dobro pogledao meni lici na kondezator zato sto je okruglo i kuciste je spojeno na masu ajedan izlaz na osigurac, inace ima tri izlaza, taj osigurac je prazan posto je kod mene to sve bilo pokidano

To ti je automat migavaca. Sa osugurača ide žica na automat, sa automata jedna na prekidač migavaca na volanu, a srednji kontakt je za kontrolnu sijalicu. Kućište se učvršćuje na masu da ne visi na žicama a ne zbog struje.
 

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
To ti je automat migavaca. Sa osugurača ide žica na automat, sa automata jedna na prekidač migavaca na volanu, a srednji kontakt je za kontrolnu sijalicu. Kućište se učvršćuje na masu da ne visi na žicama a ne zbog struje.

Hvala, mozda ispada glupo ali kad imas forum i negledas puno nego pitas
 

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
Hvala, mozda ispada glupo ali kad imas forum i negledas puno nego pitas

Samo pitaj, uvek se nadje neko kome nije teško da odgovori, jer je već prošao i praksu i forum. Na forumu ima većina odgovora, ali je, zbog preobimnog gradiva, teško pronaći ono što čoveka trenutno zanima.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Ja tvrdim da moze i ostajem iza toga....znaci i reduktor i mjenjac u pokretu...e sad koliko je to zdravo za traktor..o tome treba na dugacko i na siroko razmatrati...sigurno nije bolje po mjenjac od nacina kad se zaustavi traktor tokom saltanja...al nije ni toliko puno stetno ako se to radi na pravi nacin u pokretu ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh