• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Nemoj se ljutiti, samo sam htio reći da Tomi nije teško vući prikolicu sijena u rinfuzi. Oprosti, nisam te htio uvrijediti, samo sam se šalio. :prayer:
PS: kad bi pametniji uvijek popuštao, svijetom bi budale vladale.
 

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
pozdrav svima... dosta sam citao ovo prije sto ste pisali....
imam i ja tomu i to pe-18... i sada bih htjeo spojiti na njega alternator od auta... imam neki od nekog renault-a pa dal mi sada moze iko reci kako da ga spojim... jer neznam gdje sta ide...

sdc105700.jpg
 

risolovac

Novi član
Tu od
18 Velj 2012
Poruka
17
Pozdrav svima Vama ljubiteljima traktora Tomo Vinkovića. Dosta sam čitao ovaj forum te se na posljetku odlučio registrirati kao član, jer vidim da iam dosta pametno o tim traktorima ovdje, velika ponuda rezervnih djelova i priključaka, a i dosta vas koji se fakat razumijete u ove ljubimce.
Ja posjedujem TV 732 1984.godište, u super je stanju, ima 600 radnih sati, nije forsiran i čuvan je. Mnogo me ljudi ispituje da li ga želim prodat, ali naravno, taj traktor vrijedi više od svih novaca. Imam frezu i plug, kosilicu sam takodjer imao, original, ali spletom okolnsoti više je nemam, međutim nemam šrikolicu. Doduše imao sam gumenjake,ali s njima po drva ići muka živa. Najprije su nespretne za vožnju, pogotovo u rikverc,a nemožeš ni dva metra drva voziti, tako da sam sada u fazi nabavka prikolice za tomicu.
Ja se previše ne razumijem u mašine, neki vrag znam , ali puno toga ne. Naime,več mi par godina auspuh "pišti", odnosno valjda je šupalj, o tome sam poiato par osoba, jedan mi je rekao da mi je neka membrana pukla u auspuhu i da to treba samo zašvasati, dok drugi vele da kupim novi auspuh. Pošto je novi oko 1.200,00 kuna, da li se to može zakrpat ili ga fakat moram kupiti. A pištanje nemogu više podnest. Molim vas za odgovor.Hvala unaprijed.



Pozdrav Aco! Vidio sam da prodaješ ralicu za snijeg, genijalna je, svaka čast, pretpostavljam da si je sam radio. Reci mi ima li kakve prikolice za kupiti,ako znaš, za tomicu 732, da je neka realna cijena, nemora bit u top stanju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Evo jedan video od mene...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=9pInU-e2Q-M[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
pozdrav svima... dosta sam citao ovo prije sto ste pisali....
imam i ja tomu i to pe-18... i sada bih htjeo spojiti na njega alternator od auta... imam neki od nekog renault-a pa dal mi sada moze iko reci kako da ga spojim... jer neznam gdje sta ide...

sdc105700.jpg

Nije slika baš najjasnija, ali prema izvučenim oznakama treba da je ovako
-crveni plus direkt na accu (najčešće se na alnaseru spaja sa debelim provodnikom koji dolazi sa plusa na accu)
-crveni minus (M) najkraćim putem na masu. Ove dve veze uraditi sa provodnikom preseka 6 ili 10mm2 Cu.
-L na kontrolnu sijalicu, drugi kontakt sijalice na plus preko kontakt ključa
-crni plus na plus preko kontakt ključa. Ove dve veze uraditi provodnikom 0,75 ili 1,5mm2 Cu.
Malo mi je ovaj crni plus nelogičan jer na alternatorima uglavnom ne treba.
 
Posljednje uređivanje:

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
Nije slika baš najjasnija, ali prema izvučenim oznakama treba da je ovako
-crveni plus direkt na accu (najčešće se na alnaseru spaja sa debelim provodnikom koji dolazi sa plusa na accu)
-crveni minus (M) najkraćim putem na masu. Ove dve veze uraditi sa provodnikom preseka 6 ili 10mm2 Cu.
-L na kontrolnu sijalicu, drugi kontakt sijalice na plus preko kontakt ključa
-crni plus na plus preko kontakt ključa. Ove dve veze uraditi provodnikom 0,75 ili 1,5mm2 Cu.
Malo mi je ovaj crni plus nelogičan jer na alternatorima uglavnom ne treba.

ok... hvala na odgovoru.... ni meni nije bilo jasno sta ce taj crni +... al et.... ja sam zbog toga sto se nevidi bas dobro na slici izvukao oznake....
probacu sutra da vidim jel to radi... pa vas se onda opet javljam...



evo dopisacu u ovom postu...
danas sam isprobao i radi.... skopcao sve kako si mi reko... hvala ti...
a taj crni plus sluzi kao pobuda, jer kad njega ne prikopcam nece raditi, a kad ga prikopcam radi.... e sad jedino je mozda ono L napravljeno specijalno za sijalicu....
 
Posljednje uređivanje:

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Hvala, napravit ču tako i onda javit ču rezultate....

E, moj volan je več u funkciji, a sad imam i malo predaha, da stavim slike reparature. Nisam radio na servo volanu, nego sam napravio malu reparaturo običnog, mehanskog volana, koji mi služi zadovoljivo kod moje upotrebe TVja...

19400069


19400069


http://www.mojalbum.com/traktorin/v...mejevalca-podlozk-in-lezaja/19400069#19400094

http://www.mojalbum.com/traktorin/v...mejevalca-podlozk-in-lezaja/19400069#19400096

http://www.mojalbum.com/traktorin/v...mejevalca-podlozk-in-lezaja/19400069#19400099

http://www.mojalbum.com/traktorin/v...mejevalca-podlozk-in-lezaja/19400069#19400103

http://www.mojalbum.com/traktorin/v...mejevalca-podlozk-in-lezaja/19400069#19400112

http://www.mojalbum.com/traktorin/v...mejevalca-podlozk-in-lezaja/19400069#19442337

http://www.mojalbum.com/traktorin/v...mejevalca-podlozk-in-lezaja/19400069#19442344

Od veliko pomoči kod reparature su bili Fireman i Edosoko, jer je bio mehanizam volana prije pogrešno montiran.... Hvala još jednom na pomoči.
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
kvalitetan rad ali imam primedbu (pripombo) na one dvije okrugle matice iznad semeringa trebalo bi ih okrenuti okolo za 180 stepena tako je urađeno u originalu ,pa kako to nije znao Fireman Peter?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
kvalitetan rad ali imam primedbu (pripombo) na one dvije okrugle matice iznad semeringa trebalo bi ih okrenuti okolo za 180 stepena tako je urađeno u originalu ,pa kako to nije znao Fireman Peter?

Pa nije Peter ovo vidio prije montaže. :) Vidio je Edosoko prvu variantu, kad sam montirao obe dvije tako, da je bio onaj širi deo dolje. On me opozorio, da moram jednu obrnut...

E, mogu to izpravit za nekih 10 minuta. Da li možeš prikeljit neku sliku originalno sastavljenog volana??
 
M

mjic.micko

Guest
Znali neko dali za PE18 pase alnaser od nekog drugog modela i od kog sve posto sam u potjeri za alnaserom
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozdrav svima Vama ljubiteljima traktora Tomo Vinkovića. Dosta sam čitao ovaj forum te se na posljetku odlučio registrirati kao član, jer vidim da iam dosta pametno o tim traktorima ovdje, velika ponuda rezervnih djelova i priključaka, a i dosta vas koji se fakat razumijete u ove ljubimce.
Ja posjedujem TV 732 1984.godište, u super je stanju, ima 600 radnih sati, nije forsiran i čuvan je. Mnogo me ljudi ispituje da li ga želim prodat, ali naravno, taj traktor vrijedi više od svih novaca. Imam frezu i plug, kosilicu sam takodjer imao, original, ali spletom okolnsoti više je nemam, međutim nemam šrikolicu. Doduše imao sam gumenjake,ali s njima po drva ići muka živa. Najprije su nespretne za vožnju, pogotovo u rikverc,a nemožeš ni dva metra drva voziti, tako da sam sada u fazi nabavka prikolice za tomicu.
Ja se previše ne razumijem u mašine, neki vrag znam , ali puno toga ne. Naime,več mi par godina auspuh "pišti", odnosno valjda je šupalj, o tome sam poiato par osoba, jedan mi je rekao da mi je neka membrana pukla u auspuhu i da to treba samo zašvasati, dok drugi vele da kupim novi auspuh. Pošto je novi oko 1.200,00 kuna, da li se to može zakrpat ili ga fakat moram kupiti. A pištanje nemogu više podnest. Molim vas za odgovor.Hvala unaprijed.



Pozdrav Aco! Vidio sam da prodaješ ralicu za snijeg, genijalna je, svaka čast, pretpostavljam da si je sam radio. Reci mi ima li kakve prikolice za kupiti,ako znaš, za tomicu 732, da je neka realna cijena, nemora bit u top stanju

pozdrav risolovac!

da ralicu sam radio a čuj trudio sam se da ispadne donekle dobro samo mi je žao šta nisam imao prilike vidjeti uživo nego samo na slici vidjeo gorencovu pa sam morao kombinirat sa mjerama al male su razlike u odnosu na orinal.

šta se tiče auspuha trebao bi čuti kako to fućka al sve se da napraviti nema šta se neda.
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Bacac snega(freza,turbina za sneg)?

Pozdrav!zanima me da li takvo nesto vec postoji za TV?vase misljenje o tome?ili za mutu gorenje?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
kvalitetan rad ali imam primedbu (pripombo) na one dvije okrugle matice iznad semeringa trebalo bi ih okrenuti okolo za 180 stepena tako je urađeno u originalu ,pa kako to nije znao Fireman Peter?

:lol: Pa nismo pričali baš o tome kako stoje te matice. Pričali smo kako posložiti sve ostalo ispod njih.
A u suštini matice drže ovako i onako ali ok, ipak si u pravu. Između matica je dobro imati onaj luft da se drugi put lakše priđe i odšarafi. Ali opet ova gornja kod Ferda je obrnuta u takvom položaju da odgovara za demontažu obruča volana kod rasklapanja sledeči put. Naravno, to dolazi u obzir za primjer ako se nema apcigera i obruč vadiš pomoču matice. Na taj način ja vadim obruč, pa je dobro da je matica iz donje strane sa cjelom površinom pa da se lakše priđe do nje sa majzelom.

Eto vidiš, kako kome odgovara.

Ferdo
Drago mi je da smo ti pomogli pa da si uspijo srediti stvar. :D

Krompironja
Teraš ti drvo na gomilu, sledeču zimu ima da zagriješ cijelo selo. A jesi radnik pravi, video ti je odličan.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh