• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
S

svestragam

Guest
glavni dio si uradio i sad neko da ti pokupi kajmak ispred usta?
A sto ces. Nemam toliko vremena uz sav ostali posao, a trebat ce skoro isfrezati vinograd. I dok palac ne zacijeli :heart:

Osli su zupcanici na onoj osovini sto prenosi vrtnju na konicni zupcanik. Budem vidio koliko kosta nova :?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Meni se dešavalo da u jednu stranu ne mogu smotati, ali samo za velikih hladnoča. Predpostavljam da u ulju volana ima vode koja se smrzne i blokira okretanje puža.

smotam ja njega bez problema,nego nemogu ga vratit nazad u centar :(

Edo,mislim da si upravu,sumnjao sam na to,samo iz straha što će me unutra dočekat najrađe bi to nekako preskočio...kad bi mogao...
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Malo se danas radilo pa...

19560535.jpg


19560536.jpg


19560537.jpg


19560539.jpg


19560543.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima i hvala za pohvale frezanja!
Nisam mogao ranije da se javim, jer sam sad stigao sa sajma iz Gudovca...
Hej Joekiki!

Ova freza ti je zakon. Jesi razmišljao o obradi travnjaka ili parkova? S ovom ravninom i nakon valjanja dobio bi kvalitetu travnjaka za golf teren. Možda dig'o i neke pare za to..;)
Bilo bi to odlično, al se slabo...tj. nikako neigra golf u ovim krajevima, nema Tajger Vudsa i ostale ekipe...8)

za puni gas sam neki dan zaboravio priupitat
zasto mu treba puni gas? nema snage ili brzine?
ja sam prije deset dana radio s frezom i uopste ne treba puni gas, snage ima i previse, obrtaja sasvim dovoljno na malo vise od pola gasa

Moj pun gas je oko 2500 o/min, ograničio sam ga na onom vijku, a moram ga terati tako, jer se freza inače sporije okreće zbog odnosa 3:1, i lošije sitni zemlju!
A i freza je širine 1,3metra, pa još kad ode na dubinu 20cm... treba mu tih 2500 o/min, da bi iole dobro radio! Može sa pola gasa ili 2/3, al tad moram izdići frezu na manju dubinu. Sve ovo u prvoj sporohodnoj!
U brzohodnu baš i nemogu zglavno frezati...sa ovom kombinacijom - freza od700/ a TV800...to jest karabudža!
Verovatno je druga priča sa originalnom frezom...

Malo se danas radilo pa...

A jooooj...pa tebe služi ta tvoja kiperica za svakojake poslove.:supz:
Još malo, pa i ja skleptam nešto tako...:D
Za detalje se budem javio...;)

@svesrtgam - dobro nam došao!
Dobar ti je nick.:supz:
Kako palac? Jer se oporavio?

pozzz joe!:mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav Joe!

Samo se ti javi meni, nema problema. Kiperica mi služi za 5, nebi je dao od kuče nikad. Može samo zajedno sa Tomom da ide a to mislim da se (još) neče desiti.
Što se frezanja tiče. Kod mene su slični uslovi bili, ko kod tebe. Mislim na zemlju, a strojevi su različiti. 8)

19556617.jpg


Posle frezanja još malo ručnog pedikiranja sa grabljama i to je to.

19556620.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
A jooooj...kako dobro tone freza u zemlju...:supz: pa zemlja ti je extra!
Svaka čast na frezanju. Radi taj Marko dobro...:supz:
Jest ove godine, dobro izmrzlo, i jako se lepo radi...al ja sam pedikiranje preskočio...mnogo mi cima ruke...:lol:

pozzz joe!
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Bilo bi to odlično, al se slabo...tj. nikako neigra golf u ovim krajevima, nema Tajger Vudsa i ostale ekipe...8)

Pusti 'merikanca di je..
Kod nas se stalno traže te male usluge frezanja, valjanja itd. Pogospodilo se sve, pa hoće travnjak od pet kvadrata pred kućom. Malo filozofiranja i cijena je tu..:mrgreen:
Možda smo se i sreli u Gudovcu, a da nismo ni znali.. A medica po 50 kuna/l..:madmana:

Kod nas palo tri kapi kiše u Zagrebu, za dobru volju, ali Peter će imati problema ako mu padne na frezanje..:supris:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
A jooooj...kako dobro tone freza u zemlju...:supz: pa zemlja ti je extra!

Zemlja je dobra. Dodao- namješao sam joj onaj sitni pjesak, znaš ono, dobiješ ga kod vode.

Svaka čast na frezanju. Radi taj Marko dobro...:supz:

Radi Marko bolje od mene :rolfer::mrgreen:

al ja sam pedikiranje preskočio...mnogo mi cima ruke...:lol:
pozzz joe!

:rolfer::rolfer: Ova ti je bila dobra :rolfer:
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Zašto misliš da bi bilo to problematično?

Ako nešto sadiš, može biti..
Fino je isfrezano, padne kišica, zatim sunčece sine i imaš 'beton'. Ne može klica iznići na površinu, pa opet sve ispočetka..:madmana:

Ako nećeš saditi, nemaš problema!:gitarist:

(BTW, koliki je promjer osovine volana?)

Lijepi pozdrav!
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
poz društvo,vidim i čitam radi se sa tomicama i to naveliko, i ja se spremam da frezam pa sam malo obnovio svoju frezu tv-95 ali mi još fali lanac za podizanje iste,naime za tv-120 je navedena duljina u katalogu ali za tv-95 nije ,pa opet molim ako neko zna neka pomogne ,uvijek vam se obraćam kad nešto trebam a što mogu kad ste mi ko prva pomoć unesrećenom,,,,,,,hvala
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ako nešto sadiš, može biti..
Fino je isfrezano, padne kišica, zatim sunčece sine i imaš 'beton'. Ne može klica iznići na površinu, pa opet sve ispočetka..:madmana:

Ako nećeš saditi, nemaš problema!:gitarist:

(BTW, koliki je promjer osovine volana?)

Lijepi pozdrav!

A razumem sad o čemu se radi :scratch. A dobro, vidjet čemo.
Inače ja ne sadima :rolfer:to rade drugi radnici. Moje je da se izfreza :weedman: a dalje...

Koliki je promjer osovine volana :scratch , misliš na osovinu na koju je nabuđen obruč volana, e to ti mjeru nebi znao reči. :shock:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Tu je još video od posla. Pošto sam snimijo pa da podelim sa vama.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=oMrwP91tkMc&feature=g-upl&context=G2e07a37AUAAAAAAAAAA[/YT]
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Koliki je promjer osovine volana :scratch , misliš na osovinu na koju je nabuđen obruč volana, e to ti mjeru nebi znao reči. :shock:[/QUOTE]

Ma dobio sam neku inverziju, imaš slike u albumu, pa računam kako to izvesti s dimenzijama. Kad je spojim na glavu volana, treba vidjeti hoće li biti dosta jako kućište i kolika osovina se mora istokariti prema obruču volana..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E sad razumem što te muči. Video sam onu inverziju od pumpe od Golfa pa znam na što misliš. Osovina mi je u stubu pa se tako ne može nit pogledat osim ako bi vadio glavu, pa obruč, armaturu... puno posla. Na na pamet neznam mjeru :scratch. Naj jednostavnije ti je iči u trgovinu pa pogledaš, izmjeriš... na kraju i vidiš ako bi se mogla ta upotrebiti. A košta oko 20€ ako se dobro sječam.

Drax
Da da, u pravu si. On je mini ali veliki tu nebi ništa odradili. Mali je ali priručan.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh