• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
neznam jesu li vukla oba a prikolica je od auta zakacena na kuku ma nesta nije u redu samo pitanje je sta u svakom slucaju ne gine mu rasklapanje nego malo bi mi lkse bilo da znam nasta pada sumnja

moguce da zadnji trap ne dela pokusaj u blato uc pa bus videl :finga:
 
N

njoki

Guest
volan za TV 730

zadnji radi 100 % vidio sam ih kako proklizavaju ili prošlajfavaju
U vožnji mi je otkazao volan na TV 730, kotur volana mogu vrtiti u bilo koju stranu da se ništa ne dogodi.
Jel zna netko jeli pukla ona viljuška dolje ili nešto , ili treba promijeniti cijeli sustav.
Imali netko polovan volan, za prodati.

hvala
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
U vožnji mi je otkazao volan na TV 730, kotur volana mogu vrtiti u bilo koju stranu da se ništa ne dogodi.
Jel zna netko jeli pukla ona viljuška dolje ili nešto , ili treba promijeniti cijeli sustav.
Imali netko polovan volan, za prodati.

hvala

imas u njuskalu danas videl
evo on prodaval pa pitaj http://www.sporcic.hr/
 
Posljednje uređivanje:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
U vožnji mi je otkazao volan na TV 730, kotur volana mogu vrtiti u bilo koju stranu da se ništa ne dogodi.
Jel zna netko jeli pukla ona viljuška dolje ili nešto , ili treba promijeniti cijeli sustav.
Imali netko polovan volan, za prodati.

hvala

imam ja za seriju 700 kompletan volan i to sve novo na njemu stavljeno.to sam promjenio i vozio 2mjeseca i onda stavio hidro volan.tako da je sve ispravno.
 

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
zadnji radi 100 % vidio sam ih kako proklizavaju ili prošlajfavaju

onda skini prvo i najlakše prvi lijevi rukavac i izvadi diferencijal pa ga provjeri dali je čitav, ako je onda kreni dalje u gitribu, meni je prije mjesec dana pukla osvina di su brzine na njoj pa nisam imo prednji pogon a zadnji se samo ukopavao
 

jugot

Novi član
Tu od
7 Lip 2012
Poruka
10
danas zamjenio trkace u deferenicijalu sva 4 skrckana sad vuce ko sat da li je problem nasto zbog voznje pod blokadom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Imam nekoliko pitanja povodom ovoga modele TVa
slika-102988-2012-06-1339629637-velika.jpg

Slika je pozajmljena iz oglasa


Kakav mjenjač ima ovaj model ? znači koliko rikverca a koliko ''prednjih'' brzina? ako neko ima i raspored brzina u KMh bilo bi dobro :partyman:
Kako radi kardan na njemu , jednostepeno ?

Naime , imam jednu ludu ideju a to je da od njega napravim neku kosačicu za voćnjake , morao bi da kosi u rikverc a da se okrene sjedište i volan naopačke , tako da bi bio ''mali brat'' od AGTa :roll:
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Imam nekoliko pitanja povodom ovoga modele TVa
slika-102988-2012-06-1339629637-velika.jpg

Slika je pozajmljena iz oglasa


Kakav mjenjač ima ovaj model ? znači koliko rikverca a koliko ''prednjih'' brzina? ako neko ima i raspored brzina u KMh bilo bi dobro :partyman:
Kako radi kardan na njemu , jednostepeno ?

Naime , imam jednu ludu ideju a to je da od njega napravim neku kosačicu za voćnjake , morao bi da kosi u rikverc a da se okrene sjedište i volan naopačke , tako da bi bio ''mali brat'' od AGTa :roll:

Savo zal ovaj prvi traktor na slici nije Paskual ??
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ovaj prvi je Paskvali, a onaj iza trči pod imenom TV, al suština im je ista...


pozzz joe!:mrgreen:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Da da...ima dva nezavisna menjača, al nemoraš koristiti oba, samo u extremnim situacijama. Ovakvi su prvi Tomo vinkovici ( PE15/PE18/TV15/TV18 )rađeni pre 40god!
Al tamo negde krajem 70god, počelo sa jednim menjačem i oni imaju srednji trap masivniji izrađen i sa dva nezavisna kardana u njemu, jedan za pogon zadnjih točkova, a drugi za izlazno vratilo.
Svi TV-i imaju jednostepeno kvačilo!:(

Jest ideja ti luda za izradu kosilice, al nije neizvodljiva...

pozzz joe!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ali ne odgovara brzina kretanja u rikverc , 5.7kmh mi je previše a 1.9 premalo , a i 18 ks je prilično malo za rotacionu kosačicu
Ako bi se ukazala prilika da se nabavi neki malo jači sa jednim mjenjačom (što je teško) moglo bi da se izvede
A koje brzine kretanja u rikverc imaju oni sa jednim mjenjačom i dva kardana? to je valjda serija 4xx
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ispričavam se na kvaliteti, al em je slika mala, em nemam scanera....jel netko možda ima koju informaciju više o ovoj kosilci
img0136um.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh