• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Pozdrav.

Ali kateri pozna ral barve za TV 418? Zelena in rdeča?

19658157.jpg

Jaz sem uporabil za rdečo RAL3000, za zeleno pa RAL6002. Nisem pa še barvel celega, samo kolesa, uteži, razširitve in blatnike.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
@muhanicar,jel to samo na lombardini motore se grejac stavlja? serije 7 i 8?

možeš staviti grijač na koji oćeš motor i na malog tomu serije 4 i 5 samo moraraš pripast. Dekompresor ti ima i seija 700 isto al to ti služi da se motor lakše zavrti pošto mu snjim stisneš ventil pa je je stalno otvoren i onda se lako vrti jer ne sabija.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Ako napravim ralicu za narednu zimu,tad cu verovatno razmisliti o ugradnji grejaca,posto cesce ce se koristiti zimi tomo.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav dečki.
Grijač je dobra stvar, isprobano u ovim hladnim danima. Nikad nisam požalijo rad koji sam uložijo. A poljeti ne treba pa ga ne upotrebljavam. Palim na origi dugme koje je još ostalo.
Danas svaki dizel ima grijač pa mislim da je od koristi na bilo kom dizel motoru.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Slazem se,svaki dizel treba da ima grejac,lakse se pali,manje se muci akumulator.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
19658157.jpg


Ljepa slika Batek, vidim da se radilo na jesen malo po šumi ;)

A vidim da ti je šuma daleko i da ti sa tomom putuješ onda, ko bi znao kolko vremena :weedman:
Gledam onu potovalku koja ti je okačena na prikolici.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
847
Slazem se,svaki dizel treba da ima grejac,lakse se pali,manje se muci akumulator.

i zaganjač:supz:
no sigurno bi i ja ugradio ovo stvar,pa mi traktori tako malo trebajo pozimi.
No TV treba da radi sa ralicom,a to možda oko 5 puta kroz zimu. Stoji u zidanoj garaži,tako da nema problema i inače nema TV 418 nikakvih problema sa paljenjem ni nivi ni stari sada. A bože nedaj,kad se sjetim 826(Slavia motor):roll::madmana::x jau mene-kad je bilo izpod 5+ nnije više zapalijo.

A LDA 100 to je milina-prasne u prvo.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
i zaganjač:supz:
no sigurno bi i ja ugradio ovo stvar,pa mi traktori tako malo trebajo pozimi.
No TV treba da radi sa ralicom,a to možda oko 5 puta kroz zimu. Stoji u zidanoj garaži,tako da nema problema i inače nema TV 418 nikakvih problema sa paljenjem ni nivi ni stari sada. A bože nedaj,kad se sjetim 826(Slavia motor):roll::madmana::x jau mene-kad je bilo izpod 5+ nnije više zapalijo.

A LDA 100 to je milina-prasne u prvo.

Malo sam zbunjen,sta je zaganjac?
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Sad kuzim :)
Hvala na prevodu
Vec par godina palim tomu na kanap/spagu,naredne godine cu videti da mu sredim struju od anlarsera do akumulatora i plus ugradnja alternatora. Ipak sa alternatorom mnogo bolje punjenje,imam vec alternatore vise komada,sto od opela i ponesto od juga,pa cu videti sta sklepam,bitno da radi posao.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Sad kuzim :)
Hvala na prevodu
Vec par godina palim tomu na kanap/spagu,naredne godine cu videti da mu sredim struju od anlarsera do akumulatora i plus ugradnja alternatora. Ipak sa alternatorom mnogo bolje punjenje,imam vec alternatore vise komada,sto od opela i ponesto od juga,pa cu videti sta sklepam,bitno da radi posao.

Mislim da od juga pase jer sam ga I sam imao dok ga nisam zamijenii sa manjim
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
847
Mislim da od juga pase jer sam ga I sam imao dok ga nisam zamijenii sa manjim
Najbolji je od japanaca.Imao sam ugrađenog na jednom traktoru od SUZUKI SVIFT.On ti je najmaleni mi se čini.Na mome 418 g.78 i još danas radi original ugrađeno dinamo.Nema sa njim problema,problem je samo da regler košta oko 60 eur(netko ovdje kazao)a alternator košta 20 eur polovan od auta i brže puni nego original dinamo-tako da svi stavljajo alternator,kada regler rikne
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Neznam zasto bi se ljutio :) ja sam imao od zastave, medhutim sam mirao staviti radi serva manji od suzuki alta, vidi se na slici prije stranu dvjr koliki je I gdje je dosao :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh