• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ostaci ostataka danas izvezeni, spremni za sutra novi :)


Btw, definitivno siu moram napraviti kiblu jer ovo lopatanje u prikolicu me ubija :)

Toplo preporučam izradu "kible"....odvažaš snijeg i ladiš jaja...ovako se nalopataš ko budala....:mad::
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He he, preporučujem samoutovarnoistovarnu.:icon_e_wink:
20423278.jpg
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
HRVOJE 35 moje mišljenje je da ti tomo neće moć tjerat toliku količinu vode sa izlazom od 2000 obrtaja....bude se motor grijao jer bi stalno bio pod velikim opterećenjem...dobro si ti to zamislio al ako bude išlo jer koliko sam ja skonto ta pumpa baca 1000 litara u minuti al opet što kaže gorski imaš 4 izbora brzina izlaznog vratila pa ako neće u 4 mjenjaj u 3 :cool2::cool2:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
HRVOJE 35 moje mišljenje je da ti tomo neće moć tjerat toliku količinu vode sa izlazom od 2000 obrtaja....bude se motor grijao jer bi stalno bio pod velikim opterećenjem...dobro si ti to zamislio al ako bude išlo jer koliko sam ja skonto ta pumpa baca 1000 litara u minuti al opet što kaže gorski imaš 4 izbora brzina izlaznog vratila pa ako neće u 4 mjenjaj u 3 :cool2::cool2:

Tomo ima redukciju i unutar getribe pa ako bude podesio mjenjač bit će to ok,ne mora mu bacati maksimalno nijedan stroj ne moze izdrzati dugo svoj maksimalni rad pa to nitko ne radi neka mu baca u pol od maksimalnog pa će opet biti dobro a tomo se neće grijati.a u krajnjem slučaju moze kupiti i multiplikator od cjepača sa prenosom 1:3 pa će mu se ta pumpa raspasti od vrtnje heheheeheh:mad::
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Ja imam u okviru opg-a registrirane usluge u poljoprivredi, sada je knjigovođa na seminaru oko te fiskalizacije pa ćemo drugi tjedan biti pametnij, ako te zanima klikni na link, pa odi na usluge.:icon_wink:

hvala na brzom odgovoru ,onaj link je odlićan to mi i treba ,još samo info o fiskalizaciji pa sve posložiti ,i poćet sa radom ...ona priolica koja je zakačena za nivu koje su dimenzije ,nosivost ,si ju sam radio ili kupovao gotovu....
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
hvala na brzom odgovoru ,onaj link je odlićan to mi i treba ,još samo info o fiskalizaciji pa sve posložiti ,i poćet sa radom ...ona priolica koja je zakačena za nivu koje su dimenzije ,nosivost ,si ju sam radio ili kupovao gotovu....

Ma što će tebi prikolica! Tvoj Hittner je brži od te Nive! ;)
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
kuka

kolege forumaši aj ako tko ima kuku za auto prikolice na tomi serije 700 neka mi pošalje sliku.hvala:icon_pidu: živi bili i tome vozili
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
kolege forumaši aj ako tko ima kuku za auto prikolice na tomi serije 700 neka mi pošalje sliku.hvala:icon_pidu: živi bili i tome vozili

20477788_z.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
kolege forumaši aj ako tko ima kuku za auto prikolice na tomi serije 700 neka mi pošalje sliku.hvala:icon_pidu: živi bili i tome vozili

Imaš u Trgoagenciji ovakvu kuglu kao na slici za nekih 100 kn! Odlična stvar!
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Eto par slika Grofove "garde"...nema da fali....
od toplinga do kuke, za sve poslove bez imalo muke:icon_twisted:

dsc01457po.jpg


dsc01458e.jpg


dsc01460l.jpg


dsc01461a.jpg


dsc01459dx.jpg
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Pozdrav dečki

Malo me zanima.
Ali ima koji vitlu za TV ali kaki drugčji priključak s kardanom.

Mene zanima sledeče:

Kako zgleda kardan?
Pod kaki kotom se giblje?

Kupio sam vitlu Tajfun 3T, doma imam že inverziu. A sada morem še kupiti kardan

20474227.jpg

20474233.jpg


LP Batek
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav dečki

Malo me zanima.
Ali ima koji vitlu za TV ali kaki drugčji priključak s kardanom.
Evo ako ti ovo može pomoći , da bi se postavilo ovo vitlo na traktor bilo je potrebno raditi nove poluge - duže - i izbaciti španeri podizača poluga ako ti još nešto nije jasno

 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pozdrav. Na ovom tomeku je bilo lakše pripasati jer je tipa 800 koji ima izvod kardana višje(10 -15cm) od starijeg tipa.Gledam Batekovo vitlo izlaz kardana i kolut je dosta blizu i mislim da ne dozvoljava dosta loma kardana prema izlazu na Batekovog 418.Na visini če nešto pridobit sa inverzijom a ak če sfalit još če trebat produžit poluge,da ne bi kardan strugo u kolut od sajle.Ali Batek če to rešit kao sve dosad. L.P.
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Pozdrav dečki

Malo me zanima.
Ali ima koji vitlu za TV ali kaki drugčji priključak s kardanom.
Evo ako ti ovo može pomoći , da bi se postavilo ovo vitlo na traktor bilo je potrebno raditi nove poluge - duže - i izbaciti španeri podizača poluga ako ti još nešto nije jasno

Arno hvala za informacijo.

Najdel sem jednu sliko, isti model vitla a na TV 732.

20478643.jpg
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
hvala na brzom odgovoru ,onaj link je odlićan to mi i treba ,još samo info o fiskalizaciji pa sve posložiti ,i poćet sa radom ...ona priolica koja je zakačena za nivu koje su dimenzije ,nosivost ,si ju sam radio ili kupovao gotovu....

Kupljena na sajmu u Gudovcu prošle g, kiperica, 250x125x35 cm deklarirana nosivost ukupna 750kg, ja sam ju dao ojačati da može preko tone.:icon_super::icon_kidra::icon_pidu:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
BaTeK;[/COLOR kaže:
Da je moje ja bi napravio nove duže poluge da kardan može normalno funkcoonirati a ostalo bi preradio ovako

20474233.jpg



 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
BaTeK;[/COLOR kaže:
Da je moje ja bi napravio nove duže poluge da kardan može normalno funkcoonirati a ostalo bi preradio ovako

20474233.jpg




Dobro zamišljeno,da se ga zamakne u stranu zbog linije kardana a i topling če ovako služiti kod nošenja.Malo prerade pa mora da se upaše. L.P.:icon_super::drink:
 
T

tuaregr10

Guest
Hvala po nezma koji put na savjetima ali mislim da jednu bitnu stvar nisam rekao. Imam plantažu sa 3500 sadnica svaka sadnica treba po ljeti oko 3-5 lit vode što je ukupno 10,5 i 17,5 kubika vode. Što zbog noći kad se navodnjava što zbog mojeg vremena da sam čim prije gotov a to uključuje sljedeče radnje iz bazena uzimam vodu te navodnjavam, nakon toga iz bunara pumpam vodu koju ubacujem u bazen da se korz dan dva ugrije da mi biljka ne doživi šok. Dakle kod jednog navodnjavanja ja preko pumpe prebacim i do 40 kubika vode da bih sve brzo i kvalitetno obavio trebab ozbiljniju pumpu našao sam jednu koja se vrti na 3600 okretaja i tada u satu ispumpa 60 kubika. Koliko znam ja na tomi na kardanskom vratilu imam najviše 2000 okretaja dakle sa tom inverzijom ja dobivam 4000 okretaja a trebam 3600 dakle smanjim gas na traktoru da nije pod ful gasom sat dva a pošto trebam 40 kubika još smanjim gas tako da računam da moj tomo obavi sve u relativno kratko vrijeme. Sad je pitanje da ga taj prenos ne preoptereti moje je mišljenje da nebude jer mislim da mu je pumpa za vodu na kradanu manje opterečenje nego recimo freza.
nadam se da sam sada bio jasniji tj precizniji u traženju vašeg savjeta.

Lp svima :)

Pumpa za vodu sigurno manje optereti traktor, nego freza :(handshake):. Ako smatrate da pumpa i atomizer jako ne opterećuju Tomu i ako nećete druge priključke koristiti, onda mu povćanje broja okretaja kardana, odnosno smanjenje snage neće smetati :icon_super:.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh