• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

Crveni bi odgovaro.Takav se je prodaval na Bolhi ali sam zakasnio.Znaš možda dali je to od pogona neke kosilice ili od starijeg traktora.

., lip pozdrav abarth822 i ssucur!

., ovakov "crveni" koristi se i dan danas za pogon strižne kosilice na traktori do 50 ks, imt, zetor, dajc, štore,... a služi za korištenje grablji - okretača - sakupljača sena, samoutovarni prikolic za seno, manji balirki, "pauka", ...

., negdi sam vidil da se prodaje NOVO., možda čak u "agromehanici" - dućan u Kranju - SLO.-

., l.p., Bog! ...
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Pozdrav

., lip pozdrav abarth822 i ssucur!

., ovakov "crveni" koristi se i dan danas za pogon strižne kosilice na traktori do 50 ks, imt, zetor, dajc, štore,... a služi za korištenje grablji - okretača - sakupljača sena, samoutovarni prikolic za seno, manji balirki, "pauka", ...

., negdi sam vidil da se prodaje NOVO., možda čak u "agromehanici" - dućan u Kranju - SLO.-

., l.p., Bog! ...

Pozdravljen poštovani GROFE na tvome povratku, forum je opet kompletan i takav kakav mora biti sa legendama još jedno pozdravljen i nikad više ne nestaj sa foruma.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Hvala svima za informacije,sad bar znam šta i od čega tražiti.Novi mi je preskup tako da ču tražit neku ugodnu priliku za rabljeni.To sigurno stoji ljudima jer tih kosa je sve manje u upotrebi. Deva utovarivač več sad odlično izgleda i sama izrada je kako treba,samo tako napred.Sretan uskrs svima.:icon_pidu:
 
T

Todi

Guest
@abarth822
images

ako vam nije hitno,smatrajte to riješenim,ovih dana bi trebao otići na selo pa mogu to dovesti :icon_pidu:
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Mislim da taj deo imao i traktor fahr kome je bocna kosa bila fabricka,a oni su i celi jeftini pa tako da se moze sigurno naci neki rashodovan.
Sretan uskrs svima i vasim najmilijima :)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima i sretan uskrs onima koji ga slave!

Pozdrav dragome forumskom prijatelju Grofu i dobrodošao ponovo u našoj a i tvojoj omiljenoj temi Tomo Vinković! Kako vidiš, ima nas puno koji smo zadovoljni da opet pišeš na forum.

Abarth

30032013228.jpg


Ove crvene i žute cjevi su mi poznate :icon_biggrin:. Reci dal se varam ili su one nešto u vezi vatrogastva. A mislim da se ne varam :icon_winkle:

Zapravo imam ozbilnije pitanje za tebe. Te cjevi su manjeg prosjeka pa me zanima dali su priključci koje spojiš na njih onda sporijeg rada ili rade sasvim normalno. Zanima me pošto imam mogučnosti oko tih cjevi. Za koje svrhe koristiš taj dio hidraulike?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Peter te cevi imaju malo manji protok tako da za kiper bi usporavale,dok za manje potrošače kao top link,ralica imaju dovolno.Ja najviše upotrebljavam top link za kipanje korpe,probo sam i keleginu ralicu i dosta brzo puni cilindre.Tako da za takve stvari cevi su ok.Cevi sam dobio preko kolega i dobro podnose uvijanje.Za te svrhe možeš ovakve da staviš.Na volanu su još tanje pa radi kako treba,tako da i ti možeš slične stavit. L.P.:icon_thumright:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da, razumem te potpuno. Za male potrošače- manje cilindre bi bile dobre. Inače ove cjevi se upotrebljavaju u vatrogastvu na škarama za sječenje avtomobila u prometnim nesrečama. Jako su kvalitetne. Ali se one moraju zbog sigurnosti mjenjati svakih 10 godina. Ako se oštete onda još prije jer su pritisci u njima 630 bar. Zbog tih preventivnih sigurnostnih promjena one su višak i bacaju se na odpad ali u svrhe koje mi koristimo one su još veše nego dobre (one neoštečene).

Na mojoj ralici marke Gorenc je cilindar večeg prosjeka i vidim da mi slabo reagira, sporo se puni. Ja bi želeo da radi brže. Mislim da je problem u priključku na cilindar koji je malog prosjeka.

15647081.jpg


picture.php
 
T

Todi

Guest
Volan od AGT-a na Tomeka 818

Pozdrav ekipi i vlasnicima Tomeka
malo sam poboljšao performanse mog Tomeka
kupljen volan od AGT-a i ugrađen,ali nisam imao priliku isprobati u vožnji,jer sam bio tanak s vremenom,
evo jedna slikica ugrađenih dijelova,a kad stignem poslikati ću ugradnju i napisat dojmove vožnje,makar ovo što sam probao nakon ugradnje na mjestu,oduševio sam se,
IMAG0427_zps269dc14f.jpg

htio bi se zahvaliti ovim putem prijatelju Grofu i djelatnicima Agromehanike Brežice na susretljivosti i profesionalnosti u radu,veliko HVALA
LP
Todi
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Todi, imaš li podatak koliko je €-rića kutija na vrhu desno.?:icon_question:
 
G

GROF

Guest
., uzvraćam lipe pozdrave! ...

Pozdravljen poštovani GROFE na tvome povratku, forum je opet kompletan i takav kakav mora biti sa legendama još jedno pozdravljen i nikad više ne nestaj sa foruma.

., uzvraćam lipe pozdrave!, lipo VAM fala kolega na ovako lipom pismu! :icon_super: ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

., naprvo napisal forumaš; Todi!

@abarth822
ako vam nije hitno,smatrajte to riješenim,ovih dana bi trebao otići na selo pa mogu to dovesti
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
., forumski prijatelju!; abarth822!, nisi očito razumil poruku od našega Todija!., Todi ima takovu remenicu i spreman TI je nju darovat!., a ja se nesebično nudim da TI tu i takovu remenicu prosljedim u tvoju Deželu Sloveniju na dogovoreno mesto - adresu!, javi se na p.p., pa da probamo to rešit! ...

., odma da te i ovako javno pofalim da je cikular ko i sve do sada na traktoru tomi, prikolici, plužiću, kultivatoru, ... odradjeno za deset, svaka čast i fala, moj naklon do poda, rešpekt nadasve vridnom i pedantnom čoviku!!!...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

., naprvo napisal forumaš; firemanpeter!

Pozdrav svima i sretan uskrs onima koji ga slave!

Pozdrav dragome forumskom prijatelju Grofu i dobrodošao ponovo u našoj a i tvojoj omiljenoj temi Tomo Vinković! Kako vidiš, ima nas puno koji smo zadovoljni da opet pišeš na forum.

., dragi moj prijatelju Peter!., lipo fala, fala TI ko bratu!, čitamo - pišemo - vidimo se!...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

., forumašu Deva!, tovarač za traktora tomu odradjen za deset, barem ovo vidjeno?, danas budemo moj rodjo VranicD i ja probali još poslikat sitnice - mjere zadnjega utega, pokeljit ćemo da Narod i Svit more dobit pravu sliku kako ta skalamerija izgljeda?...

., lip pozdrav svima!, Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 
Posljednje uređivanje:
T

Todi

Guest
Todi, imaš li podatak koliko je €-rića kutija na vrhu desno.?:icon_question:
Pozdrav,
Vjerojatno misliš na stup upravljača(volan), ne znam koja je cijena, jer sam kupio sve u kompletu, trebalo bi pitati u Agromehanici, vjerujem da se može taj dio zasebno kupiti,
LP
Todi
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Veliki pozdrav dobri ljudi,veselim se povratku GROFA i sretan uskrs sa malim zakašnjenjem :(hi):
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Prima 830 - Dimenzije za izradu utega


[yt]www.youtube.com/watch?v=REORkXcZhSw&feature=youtu.be[/yt]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh