• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Re: Rotokopačica TV-95

Pozdrav!

Pitanje je vezano za rotokopačicu (frezu) TV-95. Vidim u kopiranom priručniku jedan dio koji bi mogao faliti na mojoj frezi, a na slici izgleda kao podnožje ili ralo freze. Nalazi se ispod sredine iz koje izlaze krakovi na frezi. Molio bih nečije znanje..

Upravo si fali ti takozvani nož ili plugić koji ima funkciju uvlačenja freze u zemlju KAT. BROJ 041.02.0.0.000, nije ga teško izradit
 
G

GROF

Guest
Re: Rotokopačica TV-95

Pozdrav!

Pitanje je vezano za rotokopačicu (frezu) TV-95. Vidim u kopiranom priručniku jedan dio koji bi mogao faliti na mojoj frezi, a na slici izgleda kao podnožje ili ralo freze. Nalazi se ispod sredine iz koje izlaze krakovi na frezi. Molio bih nečije znanje..

., evo., JA se nudim sa znanjem!

., to doli ča TI fali je; "klizač", na koj se freza vozi, graničnik ili kako ga već ki zove?., ima ga za kupti, ALI uz narudžbu, kod hittnera i kod prime u Bjelovaru! ...

., l.p., svim, novim i starim forumašima., poseban pozdrav mome Markecu! ...
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: Rotokopačica TV-95

Hvala Askaj i hvala Grofe na znanju! Tko zna - zna!:(nod)::icon_thumright:

Askaj, možda imaš kakvu sliku s obzirom na to da su sve freze uglavnom slikane iz gornjeg kuta. Bilo kave mjere samog rala bi bile od vrhunske pomoći ako se odlučim za izradu..

Ima li taj dio kakav značajniji utjecaj na rad freze, ili može i bez njega?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Re: Rotokopačica TV-95

Pozdrav!

Pitanje je vezano za rotokopačicu (frezu) TV-95. Vidim u kopiranom priručniku jedan dio koji bi mogao faliti na mojoj frezi, a na slici izgleda kao podnožje ili ralo freze. Nalazi se ispod sredine iz koje izlaze krakovi na frezi. Molio bih nečije znanje..
[/COLOR
Ako sam te dobro shvatio tebe muči OVO





ILI nisam dobro shvatio ,,:icon_cry:

ali po ovome katalogu









to nije sastavni dio te freze ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: Rotokopačica TV-95

Pozdrav kolega Arno!

Mislim da je ekvivalentno broju 26 na zadnjoj slici, ali mogućeg drugačijeg izgleda..
Ovo zaokruženo nije definitivno..
Ima prihvat u obliku luka za centralni (okrugli) dio freze, a oblika je noža ili rala na kopačici..
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo malo se vidi na sliki.:icon_anal:
20717222_z.jpg
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

To je taj dio, a slika je znači vaša! :icon_thumright:

Eto, molim preporuke.. Izraditi, ili kupiti? Što dobijem s tim u radu s frezom?

Hvala svima na pomoći!!:icon_thumright::icon_thumright:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Re: Rotokopačica TV-95

Pozdrav kolega Arno!

Mislim da je ekvivalentno broju 26 na zadnjoj slici, ali mogućeg drugačijeg izgleda..
Ovo zaokruženo nije definitivno..
Ima prihvat u obliku luka za centralni (okrugli) dio freze, a oblika je noža ili rala na kopačici..


Upravo taj dio 26 se zove NOŽ , , po katalogu i vjerojatno je to upravo ono što ti fali da stabilizira frezu i reže i razbacuje onaj dio koji ostaje ne isfrezan radi kučišta pogona ,,, jer se tu ne mogu noževi u radu preklapati ,,,, ono što si rekao da definitivno nije ista je stvar samo što je ono kopačica labin progres , a ja sam te shvatio da tebi u stvari nešto takvo i fali a ne klizači dubine koji se nalaze sastrane ,,,,,, stvar ima svoju funkciju i u svakom slučaju bi je trebalo nabaviti ,,, a po mogučnosti orginal , ne može to biti baš pre skupo ,,, treba pitati :(nod):
 
G

GROF

Guest
Re: Rotokopačica TV-95

Pozdrav kolega Arno!

Mislim da je ekvivalentno broju 26 na zadnjoj slici, ali mogućeg drugačijeg izgleda..
Ovo zaokruženo nije definitivno..
Ima prihvat u obliku luka za centralni (okrugli) dio freze, a oblika je noža ili rala na kopačici..

., prijatelju Markec!

., ovo ča su Ti dečki podkripili - pojasnili sa slikanim materijalom šemom - nacrtom i slikicom., ja samo još dodajem., to doli ispod freze ča tebi fali?., taj klizač, nož, ralo ili kako ga ki već zove?., ON mora bit iz razloga ča ON drži - nosi frezu, ON regulira dubinu frezanja, ON štiti diferencijal - prenosnik od udara u nekakov predmet; kamen, panj, ... ., ON ujedno reže i razgrnjuje zemlju, biljne ostatke da se ne vatadu oko prenosnika, ...

., obavezno nabavit ili kupit ORGINAL! ...

., l.p., Bog!, pozdrav svima dragim forumašima! ...
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: križ kardana od freze

Evo transporter dobio i svoga prijatelja, nadam se da će se još dugo družiti. Ako sa ovim "novim" sastavljenim tomekom 420 napravim radnih sati koliko sam napravio sa transporterom sigurno ću da doživim duboku starost.
Savjet prijatelju Samiru je "nemoj na silu, uzmi veći čekić" mala šala, ali mi se ipak čini da si uzeo prevelik.
Evo i slikice druženja.


Lijep pozdrav svima...

Uploaded with ImageShack.us
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da utvrdimo gradivo,koji šarafi idu u ove 4 rupe? .:icon_rolleyes:
19119985.jpg
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

glava je 19.baš sam ja skidao prekjučer jednu da mogu maknut rukavac
točne dimenzije ne znam ali eto možda sam i ovime pomogao :)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nisam imao puno vremena, ali ovi nešto ne idu....:icon_rolleyes:
M14 40mmX1,5mm (10,9)
20584275.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kod mojeg je M14 x 1,5 (obični navoj) ali je serija 800.Moguče da ima serija 700 M 12 kad ide ključ 19.Kad neko pomeri sa šublerom če se točno znat za 700 jer moguče je da su za 800 povečali dimenziju.:icon_scratch:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Re: križ kardana od freze

Evo transporter dobio i svoga prijatelja, nadam se da će se još dugo družiti. Ako sa ovim "novim" sastavljenim tomekom 420 napravim radnih sati koliko sam napravio sa transporterom sigurno ću da doživim duboku starost.
Savjet prijatelju Samiru je "nemoj na silu, uzmi veći čekić" mala šala, ali mi se ipak čini da si uzeo prevelik.
Evo i slikice druženja.


Lijep pozdrav svima...

Uploaded with ImageShack.us

Ovaj 420 , ima nešto mnogo visoki volan ,,, jel to od tamića ili nešto drugo ,,, može malo više slika stroja da se bolje vidi :(emo):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh