• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

kad je već čovjek spomenuo čok.je to ono kod cilindara (730) jedna ručkica a sa šipkom je spojena i kod drugog cilindra?to nikad nisam znao niti bio siguran što je i kako funkcionira

To se zove dekompresor.:(blush): Kad je slab akomulator, hladan zagon itd...
19119991.jpg

20378169.jpg
 
Posljednje uređivanje:

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

i što kada ga se uključi?jednom se zavrti pa ga se isključi pa onda se upali normalno ili?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

i što kada ga se uključi?jednom se zavrti pa ga se isključi pa onda se upali normalno ili?

Izklopiš kompresiju, napraviš zalet motora, vratiš nazad i upali.:icon_redface:
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
Re: TOMO VINKOVIĆ

tomu nije cok nego dekompresor da alneser lakse zavrti motor akoje baterija slaba a cok ima jednoklipac das gas i povuces napolje onaj leptir jasam mislio da nato mislis
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Veliki pozdrav svima,i hvala na divnoj i korisnoj stranici. Molio bih za pomoc oko povezivanja alternatora od MITSUBISHI-ja (slika ispod), na moj TV 523. Naime, ne znam sta koji izvod predstavlja? Hvala unapred.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Drustvo,uspeo sam nesto da iscackam,pa mi potvrdite da li sam u pravu :eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Re: TOMO VINKOVIĆ

jaro toje stari model i mjenjac nestima niti sredina a nevjerujem da ima i djelova igdje ja mislim daje u njega sredina zupcanik tj polumjesec i siguran sam da i djelovi u mjenjacu nestimaju jer sam ija nekada radio sa tomicama inisam takav nikada htjeo uzet



hm........misliš na volan????

on je polumjesec, kao zubna letva, a na osovini upravljača je mali zupčanik, i nema lufta.......čak sam se iznenadio kako se lagano skreće........

ima li još netko možda da nešto zna o tom traktoru?
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

Izklopiš kompresiju, napraviš zalet motora, vratiš nazad i upali.:icon_redface:

tomu nije cok nego dekompresor da alneser lakse zavrti motor akoje baterija slaba a cok ima jednoklipac das gas i povuces napolje onaj leptir jasam mislio da nato mislis

tako znači.ok.
ne znam nismo ti nikad koristili tj ja nisam a djeda nisam nikad vidio da po tome prčka pa ne znam.hvala :icon_biggrin:
 
T

telembus

Guest
pozdrav svima!

novi sam na forumu, ali bio bih Vam zahvalan ako mi možete pomoći. nakon 3 sata frezanja bez ikakvih problema prilikom jednog pokretanja moj tomo više nije htio krenuti.. kretao sam u prvoj sporoj s uključenim karadanom..znači kao da je izgubio snagu..s spuštenom frezom nije okretao kardan a niti se pokrenuo.u prvoj sporoj.što je do tada bez problema obavljao..nakon toga sam shvatio da traktor nejde ni u jednoj drugoj brzini, ni u rikverc samo u prvoj spori..mogu prebacit u brzinu ali kad pustim kuplung ništa se ne događa..znači ide samo pu prvoj sporoj..u čemu je problem?

i da dodam..drugu sporu "uhvati" kad ga poguram..:D i po ravnici ide..ali u brijeg ili kod nekog opterećenja više ne

i da traktor je tomo vinković 97 godište tv28
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
Re: TOMO VINKOVIĆ

i da dodam..drugu sporu "uhvati" kad ga poguram..:D i po ravnici ide..ali u brijeg ili kod nekog opterećenja više ne

i da traktor je tomo vinković 97 godište tv28
jaro mislim dasu ti popucale nitne sto drze srce lamele odvoji motor i skini lamelu i tutije problem i meni se to desilo pa mislim daje i kod tebe isti problem
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav Forumaši
Imam TV-418 i na motoru imam onaj čok što se mora povući van kad se pali,a kad se gasi samo ga stisnuti dole,ja sam sad na sajlu napravio to za gašenje i pitanje je dali ga mogu tako upaliti preko te sajle kad se polugica pusti prema dole
Evo ti čok.:icon_eyes: Kad je polugica u položaju gašenja dole lijevo, ne možeš ga upalit.
19237037_z.jpg

19237057_z.jpg
 
Posljednje uređivanje:
T

telembus

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

jaro mislim dasu ti popucale nitne sto drze srce lamele odvoji motor i skini lamelu i tutije problem i meni se to desilo pa mislim daje i kod tebe isti problem

hvala na odgovoru..znači trebao bi mijenjati lamelu? kolko bi me koštao popravak toga?
također imam problem s srednjim zglobom, kod frezanja mi freza zanosi traktor lijevo desno, da li je to povezano s srednjim zglobom i luftom u srednjem zglobu, također kod veće brzine traktor mi ide lijevo desno..u trećoj brzoj...hvala
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Re: TOMO VINKOVIĆ

Sto se tice lemele nije skupo,mozes reparirati samu lemelu,to je nekih 10-15e. Pre tri godine sam reparirao lemelu i obradio korpu,i dan danas da kucnem u drvo sve je ok.
To sevanje levo desno se desava i meni,al samo kad zakaceno teze orudje,inace prazan ne zanosi,asfaltom uvek vozim pun gas. I ja trebam reparirati sredinu,al jbga uvek nesto se ispreci,dobro nije jos neophodno ipak u bliskoj buducnosti sledi mu to.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

19052013286.jpg
Juče tomo dobio novu zaštitnu gumu na polukabini.Težko nač gumu na metar,pa i nije tako jeftina oko 4 eura na kilu.Nabavio sam je 1,5 kvadrata tak da če bit i za ostale stvari.:eek::
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Di si nasel gumu?
Ja sam u savinom ducanu kupoval i takvu i tanju po kili 16kn a neke sa cepovima i crticama je oko 60kn kg.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

BTC MERKUR ima od 3 do 10mm,imaju i sa vlaknima.Nekad se to dobilo u jami za Bežigradom ali sad tek kratko vreme da se dobi u merkuru.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Imam ja sa vlaknima, od rudničke trake, 30mX1,2mX12mm sa dva traktora cijepali na pola.:icon_wink:
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
Re: TOMO VINKOVIĆ

hvala na odgovoru..znači trebao bi mijenjati lamelu? kolko bi me koštao popravak toga?
također imam problem s srednjim zglobom, kod frezanja mi freza zanosi traktor lijevo desno, da li je to povezano s srednjim zglobom i luftom u srednjem zglobu, također kod veće brzine traktor mi ide lijevo desno..u trećoj brzoj...hvala
jaro nemora znaciti da moras mjenjati lamelu nego je samo rastavi i kupi nove zakovive i zakuj i toje to totije nekih 20 kuna dali ide 6 ili neznam sada tocno kiliko ide zakovica ali toje bagatela samo rastavi i vidjeces da nije nista strasno
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Re: TOMO VINKOVIĆ

Forumaši PROBLEM!!!
Danas sam išao provozati tomicu ubrdo u drugoj sporoj i na jedanput mi traktor stane al odma krene stim da ništa nisam stisko ni kočnicu ni kvačilo samo koda nešta preskaće
POMOĆ!!!!!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh