• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
samo neka sto laksa i tockovi da su nazad vise,ja imam fabricku imteovu bili su na sredini pa sam ih pomerio nazad,inace uzbrdo se zaceprka ocas posla,nemoze izvuci praznu kud zetor vuce punu tu malu.evo koja slicica.
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Kvar mjenjača na PE-18

Pozdrav kolege!
Prilikom slobodne vožnje pred par dana sam primjetio da malo tomica cuka,preskače, ali ništa ozbiljno.
Danas pri oranju kad sam izašao iz brazde i izbacio zadnji mjenjač,prednja vuča ne radi,zapravo napravi par metara i onda kao da upadne u neki prostor na nekom zupčaniku gdje fale zubi i onako se njiše ali nikako napred.Kada uključim pogon na sva 4 onda ide bez problema čak sam primjetio da mi prednji lijevi kotač šlajfa,ali čim isključim zadnji mjenjač - ćorak.
Šta me čeka(znam da ga treba rastavit i vidjet) ali onakon radi preventive o čemu se radi
Zahvaljujem
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Re: Kvar mjenjača na PE-18

najverovatnije pukao kljuc-birac brzine, on se nalazi na osovini kunosnog zupcanika
20249559.jpg
 
Posljednje uređivanje:

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Re: Kvar mjenjača na PE-18

Stefan dobro večer!
Znam da si imao ovaj tip traktora pa reci mi koji je ključ fi 6 ili fi 8 mm
Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Re: Kvar mjenjača na PE-18

ili mu je pukla poluosovina,pa malo hvata,malo pušta
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: Kvar mjenjača na PE-18

ili diferencijal, planetar/satelit
kako se ponaša sa uključenim prednjim pogonom kod motanja lijevo desno, desi li se da je teško vratit?
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Re: Kvar mjenjača na PE-18

Ma ide lagano bez problema,napominjem da čak kod oranja,znači kad je uključen zadnji mjenjač,lijevi kotač šlajfa.Čim izađem iz brazde i isključim zadnji kraj napravi par metara i ostane u nekom međeprostoru.Rikverc radi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Re: Kvar mjenjača na PE-18

da,nešto je sigurno polomljeno,u prednjem trapu,zbunjuje te to što radi kad je uključen zadnji trap,pa logički je da zadnji trap gura te pomaže prednjem,tako da je teško odmah prepoznati kvar
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Re: Kvar mjenjača na PE-18

I kako kako je Aladin rekao "Sezame(mjenjaču) otvori se " pa ćemo bit pametniji:x::x:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
taj bager je napravljen na seriji 800 , motor slavija
Ovo je protutip , radila ga je moja firma pod projektom jednog gospodina kojeg ovm putem pozdravljam .
On ga je sam konstruirao , gotovo i financirao ali projekt nije zaživio kako je planirano .
Stroj je jako funcionalan sa svim manama pogonskog stroja ( kaj je i jedini propust projekta )

@frenky
Prednji šlajfa kad ga zadnji pogura pa preskoči slomljeni zub ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pre neki dan sam iso da doteram preostale prikljucke od prethodnog vlasnika,dotero sam tegove i raonik,a ono za grane nisam jer nije moglo stati u kola,a i necu jer mi nije potrebno,a prosto je napraviti.Evo nekoliko slika raonika za sneg,mislim da prostiji nemoze da se napravi

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Pozdravljeni forumaši!
Treba mi pomoč.
Imam mehanika koji ne pronađe filter ulja na vinkoviču P 18 motor lambordini.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nema ga,tamo je samo poklopac sa ventilom.Verovatno ti je motor LDA 95 sa 15 ili 16 konja.L.P.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Napravljeno na brzinu (vjerojatno kad je pao snijeg), od otpadnog materijala koji se našao pri ruci. Bitno da posluži svrsi, i da ostane čim manje za lopatarenje!:cool:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh