• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična instalacija IMT 533/539

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Ta pumpica kako je zove ima veci protok nego klipna ima protok 30 litara znaci zupcasta sto se nadogradjuje dok klipna koju svi imaju ima 16 lit u minuti. Ipak i ta nadogradjena vuce malo u vis nije ni ona potopljena u ulje. I ne mora se nigdje busiti nista ima ostavljeno za izvod ulja i za povrat urezani navoji to se vidi iznutra a spolja kao neki cepovi malo siri a nisu imbusi koji se vide..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Ta pumpica kako je zove ima veci protok nego klipna ima protok 30 litara znaci zupcasta sto se nadogradjuje dok klipna koju svi imaju ima 16 lit u minuti. Ipak i ta nadogradjena vuce malo u vis nije ni ona potopljena u ulje. I ne mora se nigdje busiti nista ima ostavljeno za izvod ulja i za povrat urezani navoji to se vidi iznutra a spolja kao neki cepovi malo siri a nisu imbusi koji se vide..
Jes vala zajebo sam se :madmana:, ustvari neki biser je napisal u radoničkom da ima 180l u minuti......
Sad malo uspoređujuči te priručnike ispada da na navedenom traktoru ima klipna 18l, a zupčasta 33l. Na jednom 579 je bila ugrađena manja pa me to malo poneslo, a zaboravio da su ustvari veče :oops:
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Pa naravno sta mislis kada bi poslao razvodnikom na traktoru 180l u minuti sta bi se desilo
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Otkud da ja znam da na torpedu ili deutznu nekom ta pumpa nije montirana NIZE od nivoa ulja i da ga ne mora vuci u sebe, nego da ulje ide prirodnim padom?

Zato i pitam da li ta pumpa moze stvoriti dovoljno vakuuma da povuce ulj eu sebe i tako napaja razvodnike?

Od svih ti baš nađeš Torpedo,pa nisi valjda počeo razmišljat o kupnji??

Na CLAAS-u se pumpa nalazi s desne strane na motoru,pumpa je tandem,tak da nebi smjelo bit problema ako se i na druge traktore tak stavi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Pa naravno sta mislis kada bi poslao razvodnikom na traktoru 180l u minuti sta bi se desilo
Nemam pojma, ali zupčasta (naročito u ovoj direkt verziji) nije ni sluga klipnoj

Od svih ti baš nađeš Torpedo,pa nisi valjda počeo razmišljat o kupnji??

Na CLAAS-u se pumpa nalazi s desne strane na motoru,pumpa je tandem,tak da nebi smjelo bit problema ako se i na druge traktore tak stavi.
Samo tandemka su dve pumpe i to odmah diže troškove u nebo.
Dovoljna je samo jedna pumpa koja bi istovremeno napajala volan i dodatnu hidrauliku (nekaj slično ko na viličaru Indos)

Molil bi jednoga koji je u mogučnosti da malo bolje poslika tu pumpu na viličaru i razmotri princip one ventilske kocke koju smo raspravljali ;)
One moje slike su jako mutne :roll:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Je li to ta ventilska kocka?

03082011489.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dovoljna je samo jedna pumpa koja bi istovremeno napajala volan i dodatnu hidrauliku (nekaj slično ko na viličaru Indos)

Molil bi jednoga koji je u mogučnosti da malo bolje poslika tu pumpu na viličaru i razmotri princip one ventilske kocke koju smo raspravljali ;)
One moje slike su jako mutne :roll:
Budeš me natjeral da ju rastavim ...i budem ,ali next jare .
Kopletan slikani i pisani elaborat na još jednom forumu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sanana, sa sto ti tocno trebaju dvoradni prikljucci na traktoru, tj za koje prikljucke bi ih koristio?

Za hidraulične markere na sadilici, za dizat pick-up na balirki, za rasipač umjetnog, eventualno neki manji plug prekretač, cisterna i za još puno, puno takovih priključaka.
Negdje imam i da moram spojit i 3 crijeva, a nemam kud...pa se onda nemogu koristit s njima

Eto tako...oče li ga netko mjenjat za 577 iste linije??? Još mu malo i nadopolatim :D

Jxxxx li im majku škrtu da im jxxxx prokleti bili jel nisu to mogli ugrađivat na sve veće traktore da se čovjek može poslužit kak treba!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za hidraulične markere na sadilici, za dizat pick-up na balirki, za rasipač umjetnog, eventualno neki manji plug prekretač, cisterna i za još puno, puno takovih priključaka.
Negdje imam i da moram spojit i 3 crijeva, a nemam kud...pa se onda nemogu koristit s njima

Eto tako...oče li ga netko mjenjat za 577 iste linije??? Još mu malo i nadopolatim :D

***** li im majku škrtu da im ***** prokleti bili jel nisu to mogli ugrađivat na sve veće traktore da se čovjek može poslužit kak treba!!!
Imaš traktrorstar 35 godina ...tada ni plug okretač nije imao cilindar .
Još si premlad i pregnjevan da bi shvatio na ništa uz traktor nejde đabe ..pa čak ni ona zaštitna folija preko sjedala .
I onda da je djeda tražio dobio bi izvoda za cijeli bager ....
A danas barem nije problem ,sve se može nadograditi ..i to gotovo sam samo kad se riješiš predrasuda i gnjeva kojeg sad imaš .
Ideja je nekoliko ..ali treba i malo para 8).
 
B

Bobo

Guest
Motivell, ma gdje ima probusena rupa na kucistu za izvod od dodatne pumpe?!? Tebi su to tvornicki probusili, jer si narucio i razvodnik uz traktor, na "obicnim" traktorima je samo ostavljeno mjesto za busiti rupu i ugradnju "redukcije" na kojus e sarafe crijeva...

Sanana, rjesavaj se IMT-a i kupi kakvog zetora i nemas problema s nicim vise. Kako i puknuti kaze, da se onda htjelo, dobio bi razvodnika za cjeli bager, a sad to kosta ipak malo previse. ja sam imao srecu pa sam dobio polovan razvodnik kakav se ugradjivao u IMT za 300kn ispravan, kao nov. dao sam mu protok iz kipe, i s kljunom beraca radim da ni ne mislim hoce li padati ili nece, isto tako ce iduce godine i malcer za duhan dobiti cilindar za dizanje-spustanje i problem rijesen.


Meni ne treba za te stvari koje nabrajas... Imas za sve te poslove SAME suti i trpi dok ne skupis novca za nesto modernije, bolje, jace sa puno hidro izvoda. Na IMT slagati ne znam ja kakve kerefeke, koje ti prilikom prodaje uopce ne dizu cjenu traktora a tebe ce kostati puno i zivaca i novaca. Pogotovo kad skuzis da moras redovno mjenjati ulje u hidraulici, bar svake druge godine, jer dodatna pumpa ode jako jako brzo. Kod jednog poznanika na 577 pumpa traje oko 10 godina a malo malo otvaranje i mjenjanje one cjevi (koja je na novijim modelima zamjenjena hidraulicnim crijevom) koja od vibracija napukne pa dvobraznjaka ne moze okrenuti kak treba, jer ova kurva pise ulje sa strane...

Ulje u hidraulici mjenja kao i ja svake druge godine. Da ga ne mjenja tako redovno, pumpa bi mu, kao i vecini, otisla za dve godine i u traktoru bi sluzila kao ukras.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Sanana, rjesavaj se IMT-a i kupi kakvog zetora i nemas problema s nicim vise. Kako i puknuti kaze, da se onda htjelo, dobio bi razvodnika za cjeli bager, a sad to kosta ipak malo previse. ja sam imao srecu pa sam dobio polovan razvodnik kakav se ugradjivao u IMT za 300kn ispravan, kao nov. dao sam mu protok iz kipe, i s kljunom beraca radim da ni ne mislim hoce li padati ili nece, isto tako ce iduce godine i malcer za duhan dobiti cilindar za dizanje-spustanje i problem rijesen.

Lako je reč prodaj i kupi drugo,ali je malo teže napravit..
Treba radit s onim kaj imaš,i to probat usavršit da čim bolje posluži..

Lakše je uložit 1000-2000kn u IMT nego davat 10 000e za drugi traktor..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
sve ovisi o prilici, ako mu se ne zuri, bolje kupiti ono sto mu treba bez preinaka, uvijek nesto naleti, a s druge strane uvijek ljudi traze klasicni trakotr, tako kad nadoplati na svoj trakotrrazliku koja bi ga dosla da to prepravi, sigurno da ima bolje rjsenje
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
ja imam imt 560 de luxe, pa ima 2 pumpe, jedan za poluge i jedan za kipu, i tako sam stavio komando sa 2 rucke, za vailjuskar sa prikljuccima, i tako sve tera sto treba, ima 4 izlaza, pogledajte malo onaj bilten sto sam stavio, tamo je sve objasnjeno
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Puknuti, ma razmem ja tebe, bilo je to davno, ali prije 23 god, ne prije 35 :)
No moj deda nije htel ni čuti za prednji pogon, da to trga jarak kod oranja i da se tak en dela, mislim stvarno, koja logika mu je bila i tak da nenabrajam, a kamoli tek kakve hidrulike!!!
imam ja svakakvih idea, nešto možda i realiziram.

Bobo, u moj dvor zetor i torpedo neče nikad, to za mene nije dobro, kraj priče!
Istina je, same je tu, al kad je prevelik za balirat sjeno i sadit kukuruz i takve sitnice, no nečemo o tom.
Jedino dobar 577 ili neki full opremljen 569 da mi je iskopati negdi, to bi bilo rješenje problema.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Evo kockice da se ne mučiš, pa ti vidi ;)

Nažalost od tri komada nijedna nema na sebi pločice, ali negde mora biti još koja, možda ima na njoj



image hosting
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Još nitko nije rekao čemu to sliuži:

03082011489.jpg


A prepostavljam da mora biti od viličara indos...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Na Indosu ja to nikada vidio
Jel se ovaj gornji okrugli dio vrti u ovom kockastom?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Onaj okrugli dio je fiksni i ne okreće se...Na onaj okrugli dio je priključak za dvije cijevi, a na četvrtasti, tri ili četiri.. Komad je potpuno novi i nikad korišten....
 

Najnoviji postovi

Na vrh