• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični razvodnik - općenito!

A

ajdin

Guest
razvodnik

On je vjerovatno mislio da prođe sa ovakvom nekom kombinacijom

Slika je od člana @pjero

hoce mi neko pomoci,,,koju funkciju ima,,,i kako se spajaju izlazi,,,i dali moze zatoriti kada je pod pritiskom,,,unapred hvalaaaaa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Pa ljudi su ti već nekoliko puta objasnili kako radi
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
da li mi neko moze pomoci kako da na torpedu 75 izvedem neki razvodnik koji bi mi sluzio za rad sa nozem za sneg, on moze da radi preko kip uredjaja ali samo da dize i slobodan pad da se spusta, a ja bi da ugradim dvosmerni klip i da dize i da kad spusta pritiska zemlju ako me razumete :confused:
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Re: Hidraulični razvodnik

Pozdrav forumaši,evo imam ovaj razvodnik:
DSC_0076.jpg

i sad jednu rupu smo zatvorili a druga ide na klip i kad smo stavili prvu pumpu dizala super ali kada je trebalo spustiti izbio je semering na pumpi i sad ne mogu objasniti ocu da ovaj razvodnik ne može ići tu,a vi pošto se razumijete u hidrauliku bolje od mene dokažite mu!!!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Re: Hidraulični razvodnik

Drugu rupu koju ste zatvorili spojite nekako u povrat u rezervoaru, i raditi će, pozz.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Re: Hidraulični razvodnik

Hoces da kazes da ste na razvodniku jedna tlacni izlaz zablokirali, ako jeste, sta se desava:
kad date komandu u drugom smjeru ulje nema gdje onda se otvori sigurnosni na razvodniku ako je dobro podesen, ako nije strada pumpa ako je dobra, ako je losa jos joj malo pomaze da je dokrajci, pojacano trosenje.
Kod vas je vjerovatno jednosmjerni cilindar dize ga ulje a spusta se sam od gravitacije, pritisak vanjske sile, ako je sve tako kako sam napisao trazite drugi razvodnika, jednosmjerni, npr od vilicara.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Re: Hidraulični razvodnik

povrat ima vec na razvodniku, samo T komad i spoji tja tlacni vod na povrat, samo neznam hoce li brzina spustanja biti zadovoljavajuca na ovaj nacin, posto je razvodnik dvosmjerni i predvidjen ja da sa jedne strane ulje pod tlakom gura cilindar a tako potiskuje ulje iz druge komore cilindra itd....., a ovdje je sad malo drugacije, prigusen protok, hoce li se taj cilindar spusati dovoljno brzo,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Re: Hidraulični razvodnik

Ono sa linka nije ništ kaj bi zadovoljilo tvoje potrebe
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Re: Hidraulični razvodnik

Hmm, nema li to 75 u seriji? Ima dupli daljisnki, točnije razvodnik, a onaj prvi do bloka, bi trebao raditi upravo to..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
hidraulični razvodnik

gdje se da nabaviti najpovoljnije a da je donekle, ne tražim vrhunski ,jel su ovi iz TRGO agencije kineski i imali tko iskustva sa njima?
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: hidraulični razvodnik

kakvi ti i za što treba? ja sam nedavno kupio 40 litarski s 5 ručica u rogaškoj za 160 eura. ima ulaze i povrate pol cola a izlaze za cilindar 3/8. veli čovjek da i šallje poštom. ja sam baš išao kod njega jer mi je radil i neka crijeva pa mi je bilo lakšeotići u sloveniju neg se s njim prek telefona dogovoriti.pogledaj njegove oglase na njuškalu ili na rosi.si . ima svega za hidrauliku i nabavlja iz cermag-a
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Re: hidraulični razvodnik

Ja imam iz trgoagencije, na ovoj prikolici sa tri ručice - komande , i s jednom komandom za ralicu, i do sad se pokazao ok, bio i jučer u šumi i tovario i sebi i rođaku na temperaturi oko -5° , a dizao sam do oko 1 t. teret , veći teret bliže prvom kraju, nisam ni planirao tako teške dizat ali ide ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: hidraulični razvodnik

kakvi ti i za što treba? ja sam nedavno kupio 40 litarski s 5 ručica u rogaškoj za 160 eura. ima ulaze i povrate pol cola a izlaze za cilindar 3/8. veli čovjek da i šallje poštom. ja sam baš išao kod njega jer mi je radil i neka crijeva pa mi je bilo lakšeotići u sloveniju neg se s njim prek telefona dogovoriti.pogledaj njegove oglase na njuškalu ili na rosi.si . ima svega za hidrauliku i nabavlja iz cermag-a

hm dali je to stvarno cermag ili isto nešto noname iz china
trgoagencija nabavlja od ame isto italija, a vjerojatno je china

gledao sam katalog od cermaga i ono što rosi prodaje ,pa mi baš neštimaju neki podatci
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Re: hidraulični razvodnik

Nama na europardu propustaju razvodnici i utovarivač neradi nikako dali se to dade slagati ili da metnemo sastrane nove razvodnike
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Re: Hidraulični razvodnik

Što ti propušta? Curi van ulje, ili nema snage za dizanje?
Ako je u pitanju snaga, onda prvo treba mjeriti tlak, pa probaj podesiti na sigurnosnom i budi sretan da je pumpa u pitanju, jer je jeftinija nego razvodnik.
 
Na vrh