• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hranidba stoke

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
he,he Bogec imam i ja malih teličov...na izvoz-pristižu svaki dan na OPG!

evo i slika kak ih ja ranim ne teliče,već junad u tovu i pred tovu do 250 kg - svježi kukuruz,po volji + home made smjesa + pivski trop + kvalitetno sijeno! :D

Brate mili oni jedu ko silokombajn tu silažu,već smo posjekli 2 rali kukuruza a počeli smo 01.07.... a bome i suh kukuruz leti - dnevno 150 kg plus koncentrat,repičine pogače i pivski trop... :roll: :roll: :roll:

i622167_P03080907.4401.jpg
i622166_P03080907.0501.jpg
i622165_P03080907.05.jpg

i622164_P10070908.48.jpg
i622163_P10070907.23.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bome lepe slike kolega, a još lepše kak oni to fino papaju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
BELEC7340 kaže:
he,he Bogec imam i ja malih teličov...na izvoz-pristižu svaki dan na OPG!


Brate mili oni jedu ko silokombajn tu silažu,već smo posjekli 2 rali kukuruza a počeli smo 01.07.... a bome i suh kukuruz leti - dnevno 150 kg plus koncentrat,repičine pogače i pivski trop... :roll: :roll: :roll:

fino fino rođo, ide to tebi :D

o pa dobro melju kukuruze kad tak puno ode u kratkom roku

to pivski trop iz koprivnice voziš, kolko je cjena njemu :?:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Dečko moj, ja se pitam kaj bi bilo da ih imam 100,ko jedan majstor u selu, pa kaj bi ja tjedno moral posilirati ili naseći ral kukuruza????!!!!! a jojjjjjjjj! a i ovak mi je muka trebiti svaka 3 tjedna 4 tone...najesen moram nekaj mleti melju i vrećati i gaziti mljeveno zrno u silos...a manje klipa jer je to muka trebiti!

Trop ti je iz Novigrada, za cijenu neznam rado 1,80 + pdv-al to je po sjećanju,nemoj mi verovati točno...al sad je caka kaj ga trenutno nema tak da...povećavam repičine pogače!

Bogec koliko ti goveda imaš, čim se točno baviš?! :?:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
BELEC7340 kaže:
Dečko moj, ja se pitam kaj bi bilo da ih imam 100,ko jedan majstor u selu, pa kaj bi ja tjedno moral posilirati ili naseći ral kukuruza????!!!!! a jojjjjjjjj! a i ovak mi je muka trebiti svaka 3 tjedna 4 tone...najesen moram nekaj mleti melju i vrećati i gaziti mljeveno zrno u silos...a manje klipa jer je to muka trebiti!

Trop ti je iz Novigrada, za cijenu neznam rado 1,80 + pdv-al to je po sjećanju,nemoj mi verovati točno...al sad je caka kaj ga trenutno nema tak da...povećavam repičine pogače!

Bogec koliko ti goveda imaš, čim se točno baviš?! :?:

uh za 100 komada iči ručno sječi :shock: potrgao bi se srp nakon tjedan dana :shock:
ja više ništ u klipu nebum brao, sve zrno kukuruza ide u vreče i mir cjele godine

imam sve skupa oko 40 komada, krava trenutno 17 komada, drugo je ženski podmladak :D i stalno povečavam
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
eh,mi imamo za klip već uhodan sistem,imam berač,dobro rješene virjane al smo prošle jeseni deli drugima u selo i evo ti sranja...sad budemo napunilo svoje kapacitete za klip a ostalo mleli...gdje nabavljaš vreće i el melješ kaj u silose?!
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
imam jedno pitanje :?: posijali smo 5 jutara stočne repice i to planiramo silirati i mješati s travnom silažom u silos da li je to dobro ili ne davati kravama :scratch
dobiti če i kukuruznu silažu
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
cika Mato kaže:
imam jedno pitanje :?: posijali smo 5 jutara stočne repice i to planiramo silirati i mješati s travnom silažom u silos da li je to dobro ili ne davati kravama :scratch
dobiti če i kukuruznu silažu

dobro je to, dok malo naraste udri hranit, tj metat u silos, i kad se sve to izmješa u silosu, bude to odlična hrana :D

samo napred :D
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
danas se siliralo a moji momci si blejnuli kroz vrata van :lol: :lol: :lol:
2908091843.jpg

a ubrzo su i dobili ;)
2908091844.jpg

uz to, naravno ,smjesa iz domaće proizvodnje i sušena lucerna :mrgreen: :mrgreen:
 
T

tomonh

Guest
kolega sad ima 1150 komada veli da svaki dan 50kubika maznu,več su posilirali oko 50ha,6000ona silaže bude spremil
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ljudi kakvo je stanje kod vas?
kakva vam je kvaliteta hrane,el ima kvarenja...?siliaže,sjenaže,kukuruza(sirovog uvrečanog ili nagaženog u siloše)?

kad nas je silaža u imroviziranom silošu,tj na zemlji katastrofalna! 50 % je niskorišteno :oops: :cry: ! samo se odjedanput počela kurit i gotovo... a siloš koji je natkriven i u zemlji...perfektan!!! :lol: :D na 1000 kila 1 kg pokvarenog...čista perfekcija...!
kakvo je stanje kod vas?!

evo slika siloša na zemlji...katastrofa!sramim se...
790fe3ff.jpg
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
mislim da znam zakaj ti je tak :scratch
zakaj niste kompletno celoga zatrpali zemljom...mislim da onda nebi imal tolko pokvarenoga :blackeye
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod mene ti lik isto tako silira i sav silos pospe piljevinom, mislim kak ti veli Mike da si ga trebal cijelog posipat zemljom ili travom da stisne foliju na silažu
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
ove godine većina silaža se već sada zagrijava,a najveći razlog tome je što su suhe tvari
prlikom siliranja bile izrazito visoke,a to povećava rizik naknadnog zagrijavanja,a sve preko nekih 35% suhe tvari
za naše uvjete je previše,a ove godine je bilo slučajeva da su ljudi silirali i sa 50% suhe tvari...
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
BELEC7340 kaže:
Ljudi kakvo je stanje kod vas?
kakva vam je kvaliteta hrane,el ima kvarenja...?siliaže,sjenaže,kukuruza(sirovog uvrečanog ili nagaženog u siloše)?

kad nas je silaža u imroviziranom silošu,tj na zemlji katastrofalna! 50 % je niskorišteno :oops: :cry: ! samo se odjedanput počela kurit i gotovo... a siloš koji je natkriven i u zemlji...perfektan!!! :lol: :D na 1000 kila 1 kg pokvarenog...čista perfekcija...!
kakvo je stanje kod vas?!

evo slika siloša na zemlji...katastrofa!sramim se...
790fe3ff.jpg

* ako dobro pogledam sliku imam osečaj daje izpod folije puno zraka ,zar nisi imao nikvih starih guma od avteka , traktora ,... da bi gore metnul .
slažem se sa ''nikolom75'',da je i suha tvar veliki problem -prvenstveno jer nemožeš dobro zgaziti da izbaciš zrak -kisik van !!!!!!!
 
M

Massey4455

Guest
nema ti puno veze što nisi zatrpo siloš cijeli nego ga nisi dobro zatrpal sastrane, trebal si si ga zametati skroz kak je najlon širok i malo na deblje.mi nikad ne zatrpamo odozgora i skoro rijetko se pokvari.
a možda nisi dobro nagazil?
mi smo sad otvorili novi siloš i za sada još nema pokvarenoga. :D
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
ma dobro je zametano sa strane...neje to problem sigurno...zraka ispod neje bilo...jer sem jaaako napel...
daleko od toga da neje bilo dobro zametano sa strane...
problem je bilo kaj je bilo dost suvo i kaj je nakon par dana kaj je nasilirano ono sunce peklo ko sam vrag...ko v pol leta...KATASTROFA! :evil:
e sad ovo da se celi pokrije...pa da ga sunce toliko ne zapeče...možda bi bilo ok?! :?:

problem je i kaj se med ovom "dobrom" silažom našlo gde gde onak male kuglice pokvarene mase...veličine šake a v nutru belo...dok toga v ovom natkrivenom silošom v zemlji nema...a ista silaža...gazili smo paralelno na polju i doma....

dobro je kaj nesmo puno imali pa nesmo puno ni itili..sve u svemu pokvarilo se 3 pet-tonki... :cry:
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
BELEC7340 kaže:
problem je i kaj se med ovom "dobrom" silažom našlo gde gde onak male kuglice pokvarene mase...veličine šake a v nutru belo...dok toga v ovom natkrivenom silošom v zemlji nema...a ista silaža...gazili smo paralelno na polju i doma....

kod mene je bio identičan slučaj sa sjenažom u silo trenču, ali što je najzanimljivije dio koji je bio manje visine skoro nimalo nije pokvaren, a u dijelu gdje je visina bila preko 1m bio je taj pljesnivi dio tako negdje do središnjeg dijela što je po meni samo problem da je masa bila presuva prilikom siliranja ništa drugo...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
visina silaže ti nema veze!
Ja imam silažu visoko skoro 2 metra,i tu i tamo mi se znaju pojavit one kugle kao šaka,ali samo zato što sam ju načeo kad je bilo pretoplo,sad toga više nema!
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Problem je brzina oduzimanja.
Dok ti kopaš, kisik te preduhitri i kvari robu ispred tebe.
U zimi trebaš oduzimat oko 1m tjedno, a ljeti oko 2.
Toj potrebi trebaš prilagodit površinu 'čela' otvorenog silosa.

Kisik ti ide i ispod vrha između silaže i folije. Tu trebaš napravit prepreke, koje ga zaustave.
To možeš napravit s silažnim vrećama, ili trakama zamlje, koje nabaciš popreko, da iza njih silos tijesni, iako imaš ispred otvorenog.

Tu imaš sliku stavljanja vreča.
 
Na vrh