• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
@smilan točno je da nemam iskustva o pili, to nikad nisam niti tvrdio. Ako je membrana tak loša da se mora mjenjati tak brzo (pila je kupljena nova u 2. mjesecu ove godine a radio sam to u 6. mjesecu) kako objašnjavaš da kad ju poslje istog posla ostavim u hlad umjesto na sunce upali od prve? Ja nisam toj pili dao nikakvu lošu ocjenu već sam ta dva slučaja naveo kao nešto što mi se dogodilo i naveo da postoji mogućnost da je greška u MOJOJ pili i da možda nije sa svima tako, jer da smatram da je loša davnih dana bih ju rješio jer si ne mogu dopustiti dolazak na radilište sa jednim ili dva čovjeka i da pol dana se zajebavam da li hoće ili neće uopaliti, moji dečki imaju svoju dnevnicu bez obzira koliko posla mi napravili dok ja naplaćujem po metru drva.
Iz takvih razloga koje si naveo i u pravu si, ja radim sa novim pilama, ove godine sam ih kupio 3, znači 555, 572xp i 592xp.
E sad što se tiče nemara operatera, lošeg goriva...i tak, imao sam 576xp kupljenu 2018. godine, ljetos primjetim da mi rasipa ulje iz rezervara, kad sam pregledao vidim da je brtva probila na jednom mjestu, nisam htio ništa kemijati sa nekim tekućim metalima i pizdarijama koje su mi predlagali seoski majstori neg sam ju poslao na servis blaževiću i da ju se malo osvježi, tipa ležajevi, karike...šta ja znam šta ali da iskoristimo kad je već rastavljena, ali 3 joj je godine i cca 3000 metara drva je narezala...u slici je odgovor od Blaževića
Na svojoj staroj Tomos-Husqvarna 61FF sam isto tako primjetio, da nakon rada i potrošena 2-3 rezervoara goriva, jednostavno je kao nekako "pregrijana" i vruća teže pali , i kao nema snage....a membrana je nova i nije nečisto gorivo, ali jednostavno više kao nema snage i teže pali na vruće. A da se naradila, to je.
E sad kod xp pile to nikad nisam primjetio da se desi, a teram je u poslu ko vrag grešnu dušu.... :)
Očita je razlika u snazi - momentu ali opet ......je velika razlika
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,897
Na svojoj staroj Tomos-Husqvarna 61FF sam isto tako primjetio, da nakon rada i potrošena 2-3 rezervoara goriva, jednostavno je kao nekako "pregrijana" i vruća teže pali , i kao nema snage....a membrana je nova i nije nečisto gorivo, ali jednostavno više kao nema snage i teže pali na vruće. A da se naradila, to je.
Ista je situacija kod mene, identični simptomi. (61FF)
Sad koristim Husqvarnu 365 X-Torq i radim više manje s njom, ali 61FF je još uvijek tu, ne predaje se i dok god bude radila, ja ju budem koristio i užitak mi je s njom obavljati poslove.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svoju Jonseredku 2159 uvijek palim s uključenim dekompresorom. Vruću pallim na zraku, mlaku s "polučokom" (čok van i unutra prije povlačenja). Uvijek iz prve. Ako bez polučoka ne upali iz prve, to mi je signal da se ohladila na temperaturu koja zahtjeva polučok.
Hladna, prvi put taj dan, je druga priča. Prvo treba 4-5 puta potegnuti pod čokom da se javi. onda jo 2-3 puta bez čoka.
Pojma nemam jel to normalno ili nije, ali meni ne predstavlja nikakav problem.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
ovo što sam naveo za 555 ne smatram nikakvim problemom nego jednostavno to je neka razlika koju sam primjetio u radu, znači u normalnim uvjetima rada, istrošim rezervar, nasipam gorivo i uvijek od prvi, eventualno drugi puta upali, samo u tom slučaju kod velike temperature tećže upali, znači radi bez problema, nema da joj fali snage ili nešto, samo malo teže upali, ako ju ostavim u hlad nema nikakvih problema niti sa palenjem. dok kod 550xp nisam imao niti taj "problem", još moram napomenuti da je 550xp tada imala 4 godine a 555 4-5 mjeseci
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,545
@Ghost kog vraga sunčaš žagu...bu apšisala, a viš da joj smeta i na drob...
doduše, da napiliš onakvu hrpu drva kak si nedavno pokazal, od šume ostane krumpirišće...i lada nema... 🤭
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
👍👍👍👍👌👌👌👌🍺🍻🍻🍻🍻💪💪💪💪😍☃️☃️☃️☃️☃️❄️❄️⛄⛄😍😍😍❤️🎂🎻🎸🚛🚛🚛🚛☃️👍👍👍👍🤭🍺😉👍
Kraljice 💪
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
@DARIJUS Ma ne radim ja bas tak, ostavim ja gdje koje da ipak bude lada, bar da pilu mogu sakrit 😁

@Tommy ak se dosad razradila nije onda niti nece, cetvrta je vodilica na njoj 🤔😁

@Kupljenec znaci strasno, sutra i ja radim foto sešn, kad se vec kurcimo 😁
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,358
@smilan točno je da nemam iskustva o pili, to nikad nisam niti tvrdio. Ako je membrana tak loša da se mora mjenjati tak brzo (pila je kupljena nova u 2. mjesecu ove godine a radio sam to u 6.
Mozda nisam dobro skontao za koji pilu, a naveo si da ti pila presauga za tu pili sam naveo da je je loša menbrana.
Ako je to ista pila koja teško pali kad je pregrijana a ima garanciju nosi je u servis dok traje garancija, niti smije presaugati niti se smije pregrijavat neka je slobodno dotjeruju. Ako su to dvije pile obe neradi dobro.
Kod mene je hus 61, 25 godina siječem ozbiljno drva sa njom po 250 metra na furke, plus metrice i još dosta rušenja oblovine, u proseku oko 200 rezervora godišnje, pilu dogonim u radu i potrebne su korekcije, ja sam joj serviser. Sad je to malo jača pila nije fabrički klip i cilindar neki veći i drugi karburator al to zaboravi to ja ugrađujem kad nađem neke kvalitet dijelove.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Mozda nisam dobro skontao za koji pilu, a naveo si da ti pila presauga za tu pili sam naveo da je je loša menbrana.
radi se o dvije pile od kojih jedna ima "problem", znači 550xp radi bez brige a 555 je ta o kojoj pričam, to je što sam naveo kao razliku između modela xp i profesional. Ne vidim to kao problem da bih nosio na servis već samo razlika a svaka od njih će se pregrijati na +40 i u poslu koji su ove dvije pile radile. do duše u drugom mjesecu svejedno ide na servis pa neka ju pregledaju.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
stari, ali koliko sam čuo da je razlika samo u boji i zračnom filteru
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Svaka ti čast, ja bih ju dosad raspakirao makar samo da ju pomirišem 😁
Osim ak ju za 30 godina planiraš prodati u original ambalaži da bude vrijednija 😅
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Na kraju kupio tu famoznu 555,malo je presudila cijena, i to kaj je bila odmah dostupna a zapel sam za kupnju,nit je XP,nit MK2 ali je Professional kaj god to značilo.Još jedna stvar koju sam gledal je da imam isti lanac ko i na 390..I dalje bum žalil za 545/550xp ali mozda dogodine budu jeftinije..


269444619_450120553354832_3427659861570248563_n.jpg
 
Na vrh