• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
nekako 400 litara zvuči dosta. ja imam 350 litara kranj (još imam bočnu kosu). sa njom kada je puna ako zajde zadnji kotač u grabu prednji zrak kraj ide u zrak.
Ja bi uzimao Leška jer je to iz mog kraja sad dal 300 ili 400l budem vidio šta ljudi pišu. U lešku me uvjerava da bi bilo dobro staviti difuzor i usmjerivače a osobno bih si još i dodao priključak za ručnu špricu. Reci mi @senpai da li špricaš modrim uljem sa atomizerom? Uspijevaš otuširati voćke?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Ovo mi ako možeš prevedi na jezik ovog foruma ;)


A s ovim se ne slažem, naročito ne oko bolje prednje osovine.
Hidraulika se za par kuna može i na bogcu pojačati ako baš treba ;)
Šaltanje s krčanjem ("drobljenjem", u doslovnom prijevodu).

Bogec ostaje bogec, kaj god napravil...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pokaži mi koji od svih ti vaših traktora kaj ih tolko hvalite bu dostignul radne sate ko raketa? Nijedan, znači nema takvog. Ali po vama je raketa kramp. Da imate imalo poštovanja prema traktoru nebi tak pisali.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Šaltanje s krčanjem ("drobljenjem", u doslovnom prijevodu).

Bogec ostaje bogec, kaj god napravil...
Pitam, malo sam guglal pa mi nudi pod tim pojmom neke haljine, neke dijelove za Porše.... a ja ne vidim vezu sa IMT-om u tome.
Ajd haljine, ako su pamucne bile bi dobre za ruke brisati a ove sve neke svilene....

Imaš ti prav u vezi bogca
 

KR003

Član
Tu od
15 Lip 2018
Poruka
50
Kupio bi ovu repariranu PVP za IMT 539, ova druga je njegova koja me zeza.
Dali će to biti dobro budući da izvana vidim da se razlikuju u ovom dijelu na dnu pumpe.
Dali je to uopće PVP za IMT 539
Zahvaljujem

IMG-20211214-WA0003.jpg 20200803_123939.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Varijator faze, odosno "nekaj" kaj povećava kut predubrizgavanja s porastom brzine vrtnje.
To obično imaju motori s direktnim ubrizgavanjem (549), a ne znam koliko koristi bi bilo na motoru s pretkomorom. Oni obično imaju fiksnu fazu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Motori koji nose na sebi pumpu sa špric frtajlerom su u praksi življi motori i imaju veču iskoristivost goriva
Nebitno kakvu vrtložnu komoru nose na sebi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
@MUHA, fiksna faza na ovim starim motorima je oko 20-tak stupnjeva, dok je na motorima s varijabilnom fazom, fiksna je na 10-15° + cca 15° dinamička.
Kak bi se pretkomorni motor ponašal s tak malim kutem predubrizgavanja? Bi li štel zapaliti?

Inače, varijator faze služi smanjenju buke motora i štednji goriva ;)
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
da li taj varijator može se staviti na 0? tako da uopče ne radi? tako da pumpa bude fiksna?
 

KR003

Član
Tu od
15 Lip 2018
Poruka
50
Inače, varijator faze služi smanjenju buke motora i štednji goriva ;)
Fala svima, znači trebam tražiti takvu sa tim varijatorom.
Dali da uzmem novu Rumunjsku / Masiva ili da tražim teku složenu sa novom hidro glavom i tim varijatorom 🙄
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,372
Ja kolko sam raketa delal pamtim tek koju da se mjenjač radil. To je tolko kvalitetno napravljeno da dobro podnosi teror.
A ne ovi kaj imaju puno brzina i zupčanike ko na vuri.

Kak god, dobro je šaltati s duplim kvačilom.
Ovaj video dovoljno govori o toj getribici ;)
Još da vidim da netko ugradi S46 makinu u njega i sve sam doživil onda 😂
Koja je metoda šaltanja s duplim kvačilom?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Sad nek neko nekaj veli protiv imta, samo oni ljubomorni koji neznaju koji to stroj, ovo je nevjerojatno kakvo je to oranje, al nažalost tu ima previše onih kaj to ne kuže. Ovo je dokaz da nema boljega, ovo ide sve ko po špagi👌👍
.
 

KR003

Član
Tu od
15 Lip 2018
Poruka
50
A zakaj svoju ne urediš?
To je dugačka priča ali ...
Poslije AC pumpi i goriva, lajtunga, filtera ... došao se do dizni - odnio dizne i bile Ok
Zatim odnio PVP poštelali je (vele imala tvorničku grešku) ali od tada traktor "trokira - trese" od 600 do 900 okretaja poslije tih okretaja radi OK ima snage .. - veli majstor sve je po PS-u i točka.
Odnesem ponovo dizne i pumpu drugom majstorom, promijeni hidro glavu poštela dizne i opet trokira-trese od 600 do 900 okretaja - veli da je i prva glava bila OK ali da je jedna grana davala malo manje goriva pa promijenio glavu i što sada..
Budući da nitko nema jednu PVP viška odluka je bila da nabavim jednu polovnu i idemo dalje ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh