• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Nekad je krava išla iz štale kad se generalka delala....
Danas kad na tom zelenom žarulja izgori ode Ferac iz dvora....
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Do sad stvari kaj su bile nije bilo tak strašno. Nadam se da ovih kvarova cijenovnog ranga Fergusona nebu. Na Sameu je bilo, nažalost par Fergusona otišli. A kakti bio nov, jel...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Vele stari ljudi, gde je blaga tu je i kvara...
Onaj bogec kaj Ferca ima Boga moli da gumu ne zbuši.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Do sad stvari kaj su bile nije bilo tak strašno. Nadam se da ovih kvarova cijenovnog ranga Fergusona nebu. Na Sameu je bilo, nažalost par Fergusona otišli...
A za zelenog bu par Samea otišlo kad se počne krvariti ;)
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
A za zelenog bu par Samea otišlo kad se počne krvariti ;)
Ovome zelenome na satu piše 7xxx. Ne znam jel 7, 17 ili 27 ali znam da je na Sameu puno manja brojka pisala dok se podrobil prvi put. I veselje je trajalo godinu dana do drugog drobljenja.
Da ne nastavim off dalje, nije ni jedan vječan. Pa ni ovaj iz naslova teme. ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Bum obečam😉👍🍺🍻jer to je takva uspavanka ko nijedna, odmor za dušu i tijelo.
Ljudi misle da nije raketa neznam kaj, ali budimo iskreni kolko sati rakete naprave bez ikakvoga kvara, a ovi kakti novi stalno nekaj šerafe i delaju na njima, nijedan nebu dostignul raketu po vurama😉
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Nebudem lagal, al ja kak si sad kupil fergija čitam ona uputstva pa imam neka pitanja. Tam piše da se u vožnji nebi smelo brzine menjati. Već odmah staviti u željenu i krenuti. Menjate vi te brzine u vožnji ili bolje ne to delati :) a možda krivo kaj skužio.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Buš sa vremenom skužil, ali moreš kad apšaltaš, ili po domaći sa među gasom, ali dok malo prakse ne skupiš bolje nemoj.
To je sve tak osjetljivo i fino napravljeno da nebuš de zupčanike zgubil po cesti još.
Najbolje ti je deti u brzinu i u toj krenut dok ne skužiš šaltanje.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,906
Istina, pošto nema sinhrone, najbolje se zaustaviti, staviti u brzinu i krenuti, na taj način se sačuvaju zupčanici. Među gas koriste iskusniji vozači i poznavatelji određenog traktora, a sve to dolazi s praksom i stečenim iskustvom.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ja kolko sam raketa delal pamtim tek koju da se mjenjač radil. To je tolko kvalitetno napravljeno da dobro podnosi teror.
A ne ovi kaj imaju puno brzina i zupčanike ko na vuri.

Kak god, dobro je šaltati s duplim kvačilom.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Zato je raketa po svemu u prednosti od novijih traktora, ali viš da malo ko to vjeruje, kolko njih je raketa odhranila samo a nećeju priznat😉🍻
Nego @sugarray kak dugo imaš raketu, tj imaš 533 ili raketu?
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Imam ju (539) 2 tjedna tek i vozil se u njoj 5 min kad ju skinul sa vučne službe, odmah skužil teško upravljanje pak sam meštru odvezel da pregleda sve i posloži. Premenil mi je neke kugle kod volana i sad je kao ok, tak on kaže :) probati novo nebrem jer sam upravo operiral bruh pa moram i ja zaceliti da je zajašem. Trenutno je odjavljena pa sad čekam tam 4 mjesec da odem registrirati i prenos napraviti. Nisu mi hteli raditi na stanici samo prenos već se sve mora odraditi a po zimi mi se baš ne vozi. Do sada sam vozil torpeda 48 al mi postal prevelik za redove. A kad gledal koji da traktor kupim više sam navijal za štore 402, al eto nekak su me neki ljudi kaj se bolje razmeju odgovorili od toga pa eto me na raketi. Moram sam još sic srediti, mislim da budem kupil onaj univerzalni a ovaj njegov origigi pospremam sa novim dijelovima i čeka da se ovaj raspadne.
E sad je stvar da budem više love dal za novi 400l atomizer nego za traktor :)
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Nebudem lagal, al ja kak si sad kupil fergija čitam ona uputstva pa imam neka pitanja. Tam piše da se u vožnji nebi smelo brzine menjati. Već odmah staviti u željenu i krenuti. Menjate vi te brzine u vožnji ili bolje ne to delati :) a možda krivo kaj skužio.
Papir drži sve,tak je i s uputstvima. Raketa iliti 539 ti je nešto kao onaj Ruski Sojuz samo ide i ide ,a ne kao oni moderni Američki.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ak hoćeš šaltati u vožnji, glavni uvjet je nožni gas ;)
Bez toga ja ne bi ni pokušaval.
To možeš uspješno 1-2, a 2-3 teško, jer je omjer brzina 1:2.
Za 400 lit atomizer trebal si gledati 540-542.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Samo zato jer je ljubomoran 😉
Izbor traktora ti je odličan @sugarray
I sam veliš da su te stručnjaci i bolji poznavatelji odgovorili, nisu bezveze vjeruj mi.
Raketa ti bu pucala od snage za to kaj ti bu trebala. A kak smo ti rekli dok se malo prifčiš na nju buš videl kak se lepo šalta, nemoj brinut za to, samo dok ne svladaš među gas. Nit ne osjetiš onda😉samo treba malo prakse, ne vjerujem da se kaj ljepše šalta od rakete.
 

Najnoviji postovi

Na vrh