• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
To je taj, bitno da smo mi došli do njega prije nego si sastavil

Ako se ne varam od Zetora od glave bi trebal biti fi 25.
Ako ne nabaviš ništ ovoga malo prilagodi i napucaj ga nazad ili nek ti tokar napravi novog.
Obavezno ga prije ugradnje podljepi diht masom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,355
To je taj, bitno da smo mi došli do njega prije nego si sastavil

Ako se ne varam od Zetora od glave bi trebal biti fi 25.
Vidiš, ni IMT-a se ne da popraviti bez Zetorovih dijelova.
A kamoli tek Ursusa ;) :hahah:
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Što ga je izbacilo ?

OK vrijedi koja flaša gemišta ili čistoga i malo narežemo ako prolazite oko Lepoglave !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
A neznam, možda nije bil dobro nabit.

Ja ti bum radije to badava složil sve u hrpu nego kap vina popil. Tak fino još niko nije uspel napraviti.
Za pod 45 stupnjeva sam uvijek ;)

A ko zna, kroz koje leto možda @Kupljenec uspije :unsure:
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Ono pod 45 bez vina je nikak , pa ni isus na posljednnjoj večeri nije bez vina bil.

U katalogu dijelova taj oklopčić nigdje ne pokazuje.
 

Prilozi

  • mjenjačka kutija.jpg
    mjenjačka kutija.jpg
    41.7 KB · Pregleda: 26

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Malo porihtaj starog, namaži hermetikom, pukni ga nazad i dobro zacvikaj, rastuci ga da se raširi, zato je bio tvornički spigan / sferičan, da ne izleti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
U katalogu dijelova taj oklopčić nigdje ne pokazuje
Vidim, gledal sam i u 533 katalog, ni tam ga nema.

Taj čep čepi rupu kroz koju prolazi osovina birača brze - spore.
provjeri da ti ga ta osovina nije izbacila iz nekog razloga pa da nebu kasnije izbacival iz brzih jer nebu uzubil do kraja ili da ga ponovno ne gurne van.

 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Osovina birača kad dođe do kraja ima još lufta oko 1 cm do utora gdje bi trebal dojti taj poklopac , možda je ispred osovine došlo ulje a poklopac nije bio dovoljno učvršćen pa ga pritisak ulja izbacio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
Moguče, bitno da si provjeril i da to štima.
Napucaj čep nazad gore i to bu dobro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
Izbočena prema van.
Objasnil ti je Plus kaj da napraviš.
Staviš ga u neki odgovarajuči fi komad, u njemu ga malo doradiš i kuglicom ili nečim sličnim još malo udubiš da ide s prstima unutra do dosjeda.
Podljepiš ga diht masom i nakon kaj si ga stavil unutra nekim izbijačom ga po sredini tog izbočenja izlupaš da bi se zacvikal u dosjedu i onda nemre van.
 

Jupiter977

Novi član
Tu od
5 Sij 2022
Poruka
8
Pozdrav, kako da spojim ampermetar na IMT 533 da mi pokazuje potrosnju struje dok je motor ugasen, pre svega grejac, ali isto tako da mi pokazuje i struju punjenja alternatora?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Kolega kako da ti dam konkretan odgovor, kad nemam pojma kako izgleda tvoja elektro instalacija. Što imaš, a što nemaš?
Imaš li originalne žice, a nedostaje ti ampermetar ili?
 

Jupiter977

Novi član
Tu od
5 Sij 2022
Poruka
8
Instalacija je u katastrofalnom stanju, zice su secene, nastavljane, pola toga ne radi, tako sam kupio traktor. Resio sam da uradim kompletnu novu instalaciju, ali nisam uspeo da nadjem originalnu semu na kojoj se sve jasno vidi, pa radim iz glave. Ima ukupno 12 osiguraca, ali ne znam ni kako su raspodeljeni, pa sam napravio neki svoj raspored, ali sada mi se javlja 4 osiguraca viska.
 
Na vrh