• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Kod mene je bila slicna situacija na Imt 542 sa pucanjem kucista od lezaja konusnog zupcanika, prvo je mjenjano kuciste, uzeto je polovno ali bez ostecenja, medjutim izdrzalo je samo nekoliko godina, posle je opet puklo. Drugi put je vareno kuciste, posto sam tada bio klinac ne secam se najbolje kakva je elektroda koriscena.
To se desavalo pre nekih desetak godina, prosle godine smo otvorili ponovo da vidimo kakva je situacija, kuciste nije bilo puklo, var je drzao, ali zbog lose nastelanog razmaka izmedju konusnog i tanjirastog zupcanika konusni je bio ostecen malo, pa smo odlucili da priblizimo tanjirasti konusnom i sastavimo nazad. Da napomenem da sarafi koji drze tanjirasti nisu ni malo bili otpusceni, ali su zubcanici u srcu diferencijala imali luft, pa su ubacene nove podloske.
Evo slika kako sada izgleda vareno kuciste
uploadfromtaptalk1460303396689.jpg
uploadfromtaptalk1460303460736.jpg
Moje neko misljenje je da var moze drzati ako se sve slozi kako treba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Nema potrebe za varenjem jer se i ovak ništ ne događa a i drugi put nema kaj šaraf otrči, sem ležaja.
Šarafi moraju biti kalibrirani a problem je kaj su ovi koji su bili otpuštenj najvjerojatnije oštetili srce i tanjurasti.
Nekad je bilo tri vrste kalibara za kupiti, kak je sad nemam pojma. Bilo je i toga komada kojeg je otrglo za kupiti ali ko što rekoh, nema potrebe.

Šarafe namaži ljepilom za ispunjavanje šupljina a navoje i matice ĺjepilom za navoje i pokirnaj ih da se ne otpuste.
Nemoj ih divljački stezati jer onda puknu (bilo je pretvrdih a to se več na kirnanju osjetilo) pa opet isto sranje.

To kučište bu s novim šarafima išlo još sto let do sljedečeg loma, a onda opet po nove šarafe ili eventualno konusno tanjurasi .....
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Forumaši MUHA i CetojevicM veliko hvala :)...

Daj mi recite jel znate možda oznaku od Loctitea ili nekog drugog proizvođača za ljepilo za ispunjavanje šupljina i gdje ga mogu kupiti ?

Znači novi ležaj, novi vijci, i to je to bez navarivanja ... dal se vijci stežu na određenu kilažu - moment ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako hoćeš zavariti malo treba grijati i mislim da bi se sa jesenicama ali za inox trebalo lijepo zavariti. Možeš preostali polumjesec ležaja koristiti kao kalup prilikom zavarivanja.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Loctite 638 ili 648 za dosjede vijaka ili lagera, a
Loctite 243 ili 2400 za osiguranje navoja.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
ZJ hvala lijepo,

ali ne mogu pronaći loctite za dosjede, imam u ponudi samo 243 i 2701...

što sad :(... ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Sad maži s tim kaj imaš.
koliko lufta imaju novi vijci u srcu?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
U subotu ćemo slagati, vijci su naručeni i trebali bi sutra stići...
Znači da ipak i vijke namažem, iako nije loctite za to nego za navoje ?

U slučaju da imaju lufta više od starih, da vratim stare ili ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
lohtet u diferencijalu ?..baš me zanima ta priča
Zakaj, ide to.

U subotu ćemo slagati, vijci su naručeni i trebali bi sutra stići...
Znači da ipak i vijke namažem, iako nije loctite za to nego za navoje ?

U slučaju da imaju lufta više od starih, da vratim stare ili ?
Za silu je vrag i muhe kosal ..., ako imaju puno lufta onda ih je badava mazati.
Nemoj probati samo jednog, stavi par komada, svi nesmiju iči lagano. Stare vijke nemoj vračati, njih je garant oštetilo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imaju ga u kranjec vijcima na trešnjevci samo neku njemačku marku navodno kvalitetniju od loctajta.
I ima loctajta u ležaj trade u strojarskoj u zg pokraj autobusnog kolodvora.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da vjerojatno i tokić i krešo i ciak...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jel ima takvo i za dihtunge ljepiti.
Prije su na motorima bili dihtunzi zaljepljeni s nekakvim žutim ljepilom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
To je bil takozvani hermetik, ko nije dihtunge i prste poslje njega strugal te miris osjetil taj nezna kaj je čar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Koliko ja znam nema, barem ja nisam na njega naletel nigde.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Sad vidim na njihovoj stranici da proizvode, ali mislilm da ga ne uvažaju kod nas.

hermetik.jpg


http://www.jugohem.com/sr/content/view/10/24/
 

Najnoviji postovi

Na vrh