• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Ali cijelo vrijeme ždere snagu bez veze, a time i nepotrebno povećava potrošnju goriva.
A kočenje ti treba tek rijetko.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Po podacima uzima 2 ks motoru i traži reparaciju svakih 2 000 rh jer počne žderati ulje . Rođaku je na 539 na 10 rh trošil 1 litru ulja u posudi je bilo više ulja nego zraka . Na nekih 3 000 rh sam mijenjal klip i celinder i opet nakon 1 000 rh klip nemogu ga isključiti (izbaciti) jer on vrti pumpu volana još jedan od bisera IMT inžinjera.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Oba imaju kihavac ali na drugom se boca ne vidi. Stalno radi ali kad napumpa bocu radi u prazno, ali nema tu problema jer to traje koliko i motor.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Kak misliš radi u prazno kad napumpa bocu? Ne radi u prazno nego stalno druka. Ventil pusti a kompresor stalno ponovo nabija.

Po meni je za one koji ne koriste zrak za kocenje najbolje zašarafiti onaj šaraf s iglom koji propušta zrak stalno van, tak da ne nabija pritisak bez veze. I tak to 90% ljudi koristi samo za pumpanje guma.

mane je vec spomenuo da na 533 ima kompresor koji se može iskljuciti. Tak ima i moj kum. Ne kužim zakaj su na ovim novijim modelima složili ovak da se ne može iskljuciti ako je stariji model(533) imao varijantu s iskljucivanjem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Zato jer ovaj komresor tjera isti zupčanik kao i pumpu za ubrizgavanje, samo leži na njenom lageru, pa nije baš prikladno ugraditi kandžu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kompresor baca kroz ventil u prazno, jeste da je i to nepotreban gubitak energije ali tako je kako je, bar je tu kad zatreba.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni na 533 stalno dela i nemre se isključit,boce nemam ni instalacije,samo cijev koja ide iz kompresora i na kraju cijevi navoj za zašarafiti šlauf za pumpanje guma ili hidrofora...
Moj je 72-73god.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Zato jer ovaj komresor tjera isti zupčanik kao i pumpu za ubrizgavanje, samo leži na njenom lageru, pa nije baš prikladno ugraditi kandžu.
Ne, kompresor ima svoj zupčanik, a pumpa svoj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Zato kaj je tema 542 i smatram da komentiramo njihove kompresore a kao što je več netko rekel na 533 (nekima) se kompresor može isključiti.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Imt 542 ima znači zračne kočnice jel? Onda bar nije skroz uzaludno pumpanje rezervara

Via Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
aha , zračno sjedalo i zračnu sirenu , zračne jastuke ispod kabine i zračne brisače i zračne polovičke
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Za zaustavljanje samog traktora taj zrak nije bitan (traktor ima mehaničke), to su zamišljene kočnice za prikolicu ali večina toga nema ili je neispravno.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Strasna je to snaga koju kompresor oduzima, da se mene pita ne bi se proizvodili traktori bez kompresora i bez kabina..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onome kome treba dobro dođe i jedno i drugo,kome netreba smeta,ali zato ima raznih izvedbi i modela da si biramo.
Kao i preklopni luk,nije bezveze preklopni...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Joj decki, ak pricamo o smetanju, meni taj luk na traktoru smeta na žestoko. Metnem ga za tehnicki i posle skinem jer nikam nemrem z njim. aj je najgore dva centimetra mi fale pa nemrem u garažu. A kabinu na ferku nemrem ni zamisliti. Jednostavno sam se naucil bez toga
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod par okvira kaj sem radil u cijev je umetnuta tanja cijev dole kod nosača i kad prođe tehnički samo se izvadi i spremi za slijedeči tehnički .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Moj okvir je tolko cvrst da se prehitim još bi me on dokrajcil :biggrin: Sad trenutno opet ne treba biti na traktoru ali mi je rekel kolega na tehnickom neg ga svejedno imam pošto je upisan. Ak se mutafci pak sjete nekaj promjeniti da ne bi bilo nismo znali
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Zna li netko koja donja ploča za kuku paše na 542?

Da li je isti razmak rupa na 539 i 542?

Da li netko zna napamet koji je razmak rupa na 542?
 

Najnoviji postovi

Na vrh