• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Ostavi tako, nece se nista dogoditi...jel uopce postoji koji imt da mu ne padnu poluge?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da na željkovim ne padaju, ispričavam se ako je netko drugi ali netko je od forumaša ugradio manžetu na klip.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Kod njega ne padaju brzo zbog onog radjelnika, ali padaju.
Manžetu sam ja kolegi ugrađival (naravno, Željko je sviječu držal) i to se pokazalo kao dobro. Ako on laže, lažem i ja, navodno je preko noči držal tanjurače 20 diskova i nije ih do zemlje pustil.
Sad je prošlo več godina ako ne i dvije, a možda i tri od onda i još uvjek drži zadovoljavajuče. Ne ko prvih dana ali ako stane na pivi stigne ju bez brige strugnuti a da ovaj ne spusti na pod.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
E Muha, nije to dobro. Sad mu automatska parkirna kočnica ne radi, tj. ne padne sidro na tlo :D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Kad smo kod sidra....

Znaš ti kak je moj pokojni prijatelj navečer došel doma i pita se koja budala mu je to po dvoru brazdu pustila.
Malo se okrene i skuži nema traktora.
Ode po tragu i najde ga u štaglju izgorenog anlasera.

Riknula je brava i dala pobudu anlaseru, naravno bil je u brzini i on je pomalo oral, malo anlaser malo motor. Srečom kad je došel doma iz navike je spustil hidraulik. Da nije ko zna jel bi ikada traktor našli.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Mojem se japi nije isključil anlaser nakon kaj je pokrenul motor na Štoreu.
Vozil se on jedno 2km tak i čul je da zuji tek dok ga je ugasil. Onda je otvoril baterijski rastavljač i sve je došlo na svoje mjesto. Nikad prije i nikad poslije se to nije dogodilo.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Taj rastavljač sam i ja ugradio na svog IMT jer mi se jednom dogodilo u šumi da mi je ostao vrtiti, a nije radila ručna i bio sam na uzbrdici. Nije baš ugodna situacija, ovako samo spustiš sklopku ili nekome kažeš što da napravi. Čak i kad radim puno sati sa njime znam uvečer spustiti sklopku za svaki slučaj.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Nama je prvenstveno na pameti bila zaštita od mogućeg zapaljenja instalacije.
I zato je taj rastavljač uvijek otvoren, čim traktor nije u upotrebi.
Moral bi ga ugraditi i na Samea, samo nikak vremena da ga napravim, jer za kupiti nema baš ono kaj tražim (ili je preskupo - Hella).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ a kaj bude sa Sameovim memorijama ako prekineš dovod stuje do centrale ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bučo jel imt dura ili če morat u rastavne dijelove?
Kolko sada radi od kad je jači čehoslovak došel na dvor?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Na našem Sameu elektronički je jedino automat žmigavca. Nema nikakvih kerefeka ni memorije. Čak ni radija, pa ga se može odvojiti bez brige.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Oficir ferdo ide jos ko lud na zimu ide malo rastavljanje u sredivanje prednjeg mosta lamele i korpe i jos nekih sitnica makar dosla mu pomoc radi dosta nema samo teskih poslova ostale sve dalje radi ko prije cak i vise jer sam jos malo prosirio posao!!
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Pitanje nije vjerojatno usko vezano uz 542, ali pošto se kod mene radi o 542 stavljam ovdje.

Dakle, ne radi mi pokazivač temperature.... stalno je kazaljka gore (ne znam jel to toplo ili hladno pošto je zeleno samo u sredini). Kad skinem žicu s indikatora i spojim negdje na masu kazaljka "padne" dolje i opet se vrati kad otpojim - dakle nekog kontakta ima. Pretpostavio sam da je problem u indikatoru pa sam investirao 45kn u novi, ali nije pomoglo.

Pitanja glase:
- Kad sve radi normalno jel hladno gore ili dolje?
- Ako novi indikator ne radi jel za pretpostaviti da je problem negdje s masom indikatora ili ima neko drugu ideju?

Nije mi to od neke presudne važnosti, ali volio bi ako je neka sitnica da mi ipak taj pokazivač radi pa da vidim kako temperatura skakuče kad ga malo opteretim npr. malčerom.

Svaka sugestija dobrodošla.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hladno ti je gore probaj pregledat malo zice da nije di u spoju ako je sve ok onda sat je problem onda ti je najbolje ubacit sat s kazaljkom!!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja bi čak rekao da je sve ispravno i da probaš pogledati termostat.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Ja bi čak rekao da je sve ispravno i da probaš pogledati termostat.

Imamo pobjednika.... skinuo indikator, zagrijao ga upaljačem i vidi čuda - radi....

Sad idem tražiti gdje je termostat da vidim jel zaglavio ili ga je čak možda bivši vlasnik izvadio.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dali se moze izvana ili treba skidat poklopac hidraulike kak dotegnut dosta mi sece unutra van di se kopca topling ako ima koja slika ili nesto dosta mi cuka kad imam nesto teze na hidruliku zakopcano!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh