• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

TH87

Aktivni član
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
307
Ako se ne varam imaš na youtube filmića gdje Petar Grbić - inženjer iz IMT-a objašnjava dosta toga vezano uz hidrauliku. Negdje je bilo i o tome priče, ali sad ne znam točno koji video.

https://www.youtube.com/watch?v=GLjYxBQH6fI -> jedan od videa

Ako nije tu gledaj vezane videe ili traži. Možda ti pomogne kad vidiš tamo.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Neznam sta se desilo al ima dosta setnje jel ona jos kak povezana ili je samo opruga kak ima prikazano na videu!!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Taj prazni hod se štela izvana, treba skinuti krunastu maticu i oprugu van, sve dotegnuti taman da nema lufta, vratiti sve opet unutra i dotegnuti krunastu maticu isto taman da nema lufta ni previse ni premalo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sad ako koji dan bude kisa probat cemo to sanirat hvala decki!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Ono kaj Perica objašnjava vrijedi za novi nepoderan hidraulik.
Kod starih treba prvo popraviti poderanost pečurke da bi balansna opruga bila dobro postelana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Imam, ali ne kod sebe.
Buš videl na pečurci gde ju je ukopala ona štangica koja izlazi kroz rep hidraulika i u kojem je stanju pločica ispod.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Ne, ona je nataknuta na pečurku i s zadnje strane zašarafljena u onu njihaljku na koju kopčaš treču točku.
Buš skontal kad ju izvadiš van.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ok sutra cemo probat to malo pritegnut ako malo jace pritegnem koje su nus pojave??
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To je nista jer nece dugo radit tak da se obave jesenski poslovi sta se ima i sve pospremi onda ide malo sredivanje i otvaranje pa cemo i taj hidraulik malo bolje poslozit kak bi moro bit po pravilu!!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako je pretvrdo stegneš onda gubiš na osjetljivosti hidraulike.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Njemu netreba osjetljivi hidraulik bitno da dize i spusta kaj treba!!
 

TH87

Aktivni član
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
307
Koliko je normalno da 542 troši "na cesti" bez nekog velikog opterećenja?

Napunio sam do vrha nedavno, vozio po cesti s prikolicom (težine 1T i možda 100kg tereta u njoj) i mislim da nisam napravio više od 50km, osim toga sam s ralicom zagrnuo 20 rupa iskopanih za nova stabla (doslovno 5 min posla po rupi) i sad vidim da je tank ispod pola.

Nisam siguran da li mi puno troši ili mi negdje curi nafta (a ne vidim di)? Koliko je normalno da troši ? Kak se vama to čini?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Provjeri da li se nivo ulja dignuo, moguće da su membrane na ac pumpi loše pa gorivo ide u karter.:mad:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To si vozio oko dva sata recimo na punom gasu, oko 10L i još neka si potrošio oko 5L na zagrtanje. Neznam koliko ti stane u rezervoar, ali mislim da bi moglo biti tu negdje.
Prijatelj koji ima 542 i 560 kaže da ne vidi neke bitnije razlike u potrošnji.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

TH87

Aktivni član
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
307
To si vozio oko dva sata recimo na punom gasu, oko 10L i još neka si potrošio oko 5L na zagrtanje. Neznam koliko ti stane u rezervoar, ali mislim da bi moglo biti tu negdje.
Prijatelj koji ima 542 i 560 kaže da ne vidi neke bitnije razlike u potrošnji.

Ufff.... bolje da sam lopatom zagrtao :)

Susjed koji ima 539 i neki veči tipa 560 ili tako nešto kaže da mu manji troši više.
 

Najnoviji postovi

Na vrh