• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije mana tom traktoru pucanje bloka,nego su mu mane vlasnici.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Oficir meni je druga marka na -15 izbil čepe na glavama a blok preživel 533 rođaku na -3 pujel blok kojeg sem zavaril i drži bez problema . Varenje bloka kod IMT-a je na sreču jedan drži super drugi se neda struktera odljeva nije ista . Kolega probaj negdje na bloku piknuti sa elektrodom i vidjeti dali prima a ako ne ima više rješenja , mesingane šipke, tekuči metal ili poklopac od lima ako se može narezati navoj oko puknuča .
 

TH87

Aktivni član
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
307
U traktoru je u 11 mjesecu stavljen novi antifriz izmjeren na -30°C tako da moram razočarati sve koji misle da sam eto zaboravio staviti antifriz ili da je bio rijedak.

Da je ostala voda ne bi se javljao od sramote.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Ako se ne varam to je već netko pisao da je stavljao novi antifriz i da mu se zgusnuo na malom minusu. Koji antifriz si stavljao?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemojte me krivo shvatiti,ali prošlih godina dali je antifriz bio unutra,i možda je šprungiral puno prije.
Ali postoji i mogučnost da je u ljetu pukel,manjak vode,zaštopan kiler pregrijal se pa je na tom mjestu loš odljev....

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ako si samo doljevao koncetrat a poslije nisi radio sa traktorom moguće da ti je negdje u sistemu ostala čista voda. Možda čak i jesi radio ali dali ti je termostat otvorio isto je pitanje
 

TH87

Aktivni član
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
307
Antifirz ne znam točno koji je - možda nađem pakiranje pa napišem. Kupio sam ga u pevecu, bauhausu ili tako nekom centru usput.

Ispustio sam sav stari antifriz jer sam išao ugrađivati termostat - traktor prošlih godina radio bez termostata (još od bivšeg vlasnika). Ugradio sam termostat i dolio novi antifriz. Taman sam kupio frezu pa sam usput isprobavao frezu i doljevao antifriz kako je "nestajalo". Kad mi se činilo da je povukao sve, još sam jedno 2 sata radio s frezom, termoindikator je pokazivao da se stroj ugrijao (dotakla je kazaljka zeleno područje) i onda sam ga parkirao u garažu i kad se ohladio izmjerio koncentraciju antifriza - bilo je -30.

Dobro, što je tu je - sad ćemo zakrpati blok i dalje paziti.

P.S. počeo sam pisati koliko goriva točim na koliko sati.... ispada da sam zadnjih 12 sati potrošio 40L nafte (vožnja do maslinika par puta, oranje i frezanje). To ispada 3.3L/h . Jel to ok?
Nekad mi se čini da malo slini na bosch pumpi pa ne znam jel ova potrošnja ok ili bi mogla biti i manja da tamo ne gubim naftu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Jesi siguran da to nije staro puknuče novi antifriz može otopiti kamenac koji začepi puknuče . Potrošnja je solidna .
 

TH87

Aktivni član
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
307
Ne znam od kad je puknuće.

Solidna u smislu da je ok ili u smislu da troši više nego bi trebao?
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ne znam od kad je puknuće.

Solidna u smislu da je ok ili u smislu da troši više nego bi trebao?

Vadi termostat, taj termostat kad zacvika napravi više štete od štete kad ga uopće nemaš..... Ispitano provjereno , nažalost na vlastitoj koži...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako se ne varam to je već netko pisao da je stavljao novi antifriz i da mu se zgusnuo na malom minusu. Koji antifriz si stavljao?
Upravo to, ove godine su mnogi osjetili na vlastitoj koži čari jeftinog antifriza koji je čak uspjel zavarati iste takve jeftine instrumente za mjerenje.
Takav (das antifriz) treba provjeravati u ledenicama....
Nemojte me krivo shvatiti,ali prošlih godina dali je antifriz bio unutra,i možda je šprungiral puno prije.
Ali postoji i mogučnost da je u ljetu pukel,manjak vode,zaštopan kiler pregrijal se pa je na tom mjestu loš odljev....

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
Ja nikad nisam u svojoj praksi vidjeti motor kojem je zbog kuhanja blok pukel prema van.

Vadi termostat, taj termostat kad zacvika napravi više štete od štete kad ga uopće nemaš..... Ispitano provjereno , nažalost na vlastitoj koži...
Jesi ga i na autu isto izvadil?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha netreba biti opče pucanje prema van nego šprung,od naprezanja materijala.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kolegi je šprungnul prema van, a kakva su tek naprezanja prema unutra gdje je stvarno vruče ..... sam bog zna.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Jesi ga i na autu isto izvadil?[/QUOTE]

Gle, meni je taj termostat na 542 napravio samo pizdarija i problema.
Na 549 sam ga sam izvadio jer je isto zacvikao. I nikad ga više nisam niti neću staviti.

P.S. Za primjetiti je da je kvaliteta termostata za IMT loša ili imaju neku grešku....
I vjerojatno je da je termostat na mome passatu puno kvalitetniji od termostata na IMT-u.....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa otiđi sa tim termostatom kod tokica ili kreše i nek ti najdu neki njemački termostat za neki auto.
Meni na zetora paše od stare mečke mislim 123linije.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
nije neki problem , jedino što pop.izd.s

meni je krpan blok još 96-97, i niti kapi ne curi od onda, ali u njemu je uvijek antifriz
naravno isto je puknuto iza bosh pumpe, tu im je valjda najtanji blok
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Kolega TH87 skini motor izvadi boš pumpu i takav
motor otpeljaj u Ježdovac kraj Lučkog specijalna zavarivanja ČUKMAN.Usluga varenja oko 300kn
Ispita var i garantira za varenje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Gle, meni je taj termostat na 542 napravio samo pizdarija i problema.
Na 549 sam ga sam izvadio jer je isto zacvikao. I nikad ga više nisam niti neću staviti.

P.S. Za primjetiti je da je kvaliteta termostata za IMT loša ili imaju neku grešku....
I vjerojatno je da je termostat na mome passatu puno kvalitetniji od termostata na IMT-u.....
Ako paše na pasakija, gde piše da ne paše na IMT-a :icon_wink:
Bez termostata nije posel ni na jednom, a boga mi ni na drugom.
Kolega TH87 skini motor izvadi boš pumpu i takav
motor otpeljaj u Ježdovac kraj Lučkog specijalna zavarivanja ČUKMAN.Usluga varenja oko 300kn
Ispita var i garantira za varenje.
Jel treba komplet motor rastaviti ili???
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Netreba rastavljat motor samo dio ispod kojeg je puknul blok.Kao što i sam znaš u 99 posto slučajeva puca iza Pumpe visokog pritiska.Eventualno ako je
puknul do glave motora onda treba skinut glavu
Čak ako je netko prije probal krpati preko svega stavi krpu .ali više računa i onda se pozna da je vareno..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kad skine motor dole onda moze i sam sredit to ako ima aparat za varenje doma a sta se tice Čukmana jednom sam bio kod njega i nadam se da necu vise nikad jer ni taj prvi put nije odradio sta je reko da ce odradit!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh