• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To ti bilo pitanje tipa: jesi li provjeril antifriz na Dajcu? :(giggle):
Istrčal si se malo, priznaj :(y)::(y):
Kak i ja mnogo puta...

Hvala na odgovorima samo jos nesto ovo je linijska pupmpa (valjda) di se tu sipa ulje..
https://ibb.co/jH78oz
Na onaj veliki čep gore na pumpi desno od lajtunga koji idu prema dizama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Znam da 549 ima suhi filter, pa sam pretpostavljal da ima i ovaj.
Jedino nisam siguran za stare modele, s "lijes" haubom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jebite se, sad više nebumo znali jel ima mokri ili suhi :drink:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Aha a koje ulje i kako znam da je dosta.
Na gornji vijak (ključ 22) točiš ulje dok na donji vijak ispod poluge gasa (ključ 17) ne počne izlaziti samo čisto ulje a najprije poteče nafta.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Meni nije na sraf nego na cijevcicu iz pumpe prvoo nafta pa smede uljee i na kraju moje.. sve radi ko urica :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
280
Koliko je max. brzina imt 542 iz 77. godine? Svog sam mjerio s gps-om i max na ravnom je bio 26kmh.

Prijatelj mi kaže da njegov ide preko 40. Ako je to moguće u čemo može biti razlika?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Gume čine veliku razliku, ako ima 13.6-28 može dobiti do 5-6km\h sigurno, a moguće i da je nešto oko mjenjača i diferencijala petljano
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Razlika brzine s 13,6 naspram 12,4 gumama je oko 4%.
Nazivno taj traktor ide 30,2 km/h, tak da s većim gumama ide 31,5km/h.
Ak je mjereno autom, onda to nije realna brzina. Treba izmjeriti GPS-om. Kak god, taj traktor ide 40 km/h samo na dol, u leru.
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Pozdrav,na imt-542 mi se raspao lezaj vratila kardana. Pitanje je kako odnosno na koju stranu izbiti kosuljicu lezaja koja je ostala u kucistu. Pokusavao sam izbijati prema natrag (traktora).
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Evo rijesen problem. Kuciste lezaja se izbija zajedno sa kosuljicom prema naprijed, a onda se izbija kosuljica iz kucista.
 
Na vrh