• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Presto mi je odvajat drugi stepen i kada sam skinuo dole plocu ispod korpe vidim da ima 3 mm razmak.. Kako da ga popustim znaci sraf koji udara sa glavom drzim sa jednim kljucem a maticu popustam ulijevo i nebi bogu cak je preskocio saraf.. jel dobro radim pa da probam sa papagajkama ili je kontra navoj
107617254_710840379749729_7087076776449366677_n.jpg
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Nije kontra navoj. Maticu popusti mora biti kvalitetan ključ neraširen na vrhu.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Kakvo je stanje s rezervnim dijelovima za njih? Tko ih radi i kakve su kvaltete? Mislim na sklopove za motor, mjenac i sl.?

Ima li razlike između 542 de lux i 542 DL special modela?
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Kakvo je stanje s rezervnim dijelovima za njih? Tko ih radi i kakve su kvaltete? Mislim na sklopove za motor, mjenac i sl.?

Ima li razlike između 542 de lux i 542 DL special modela?
Ako već kupuješ i biraš , preporučio bih ti 549 a ne 542. I ako nije skinut termostatski ventil, skini ga . 549 je osjetno jači traktor, izdržljiviji motor, jeftini dijelovi, mali potrošać, omjer uloženo dobiveno ok, snage cca 50 ks idealan traktor za manje opg-ove. Gledaj da mu je dobar motor, dobro paljenje, da je motor čist ....
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
I ako nije skinut termostatski ventil, skini ga


Zašto? Kod mene ga bivši vlasnik skinuo, ja ga vratio nakon generalke..... brže mi se traktor zgrije i nikada nije bilo nikakvih naznaka pregrijavanja.
 

Stjepan1

Novi član
Tu od
25 Sij 2021
Poruka
3
Posjedujem IMT 542 iz 1987. godine kojeg sam kupio 1992. godine. Traktor ima 3300 radnih sati i čini mi se da ima veliku zraćnost , odnosno veliki slobodni hod (luft) kotača prilikom kretanja. Inaće na traktoru nikada nije ništa rađeno. Zanima me kako bi smanjio tu zraćnost, pa bi želio ako se netko time bavio da mi dade savjet. Isto imam i drugi problem koji je u zraćnosti volana i više se ne može smanjiti na vijku volana.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Posjedujem IMT 542 iz 1987. godine kojeg sam kupio 1992. godine. Traktor ima 3300 radnih sati i čini mi se da ima veliku zraćnost , odnosno veliki slobodni hod (luft) kotača prilikom kretanja. Inaće na traktoru nikada nije ništa rađeno. Zanima me kako bi smanjio tu zraćnost, pa bi želio ako se netko time bavio da mi dade savjet. Isto imam i drugi problem koji je u zraćnosti volana i više se ne može smanjiti na vijku volana.
Prepiksirat prednji kraj, prepiksirat ili kupiti novi centralni boncln i napravit mu mazalicu,pikse za boncln kad bi bile bronzane bile bi bolje od mesinganih mekših piksi, nove ležajevena rukavcima , rukavci ako su dobri ostaju, ako nema navoja i matica ne drži onda novi rukavci, raskopat kućište volana, promjeniti unutarnje elemente, sve to podmazat i pazit u tanjuranju prvi prolaz 4 spora, drugi prolaz 1 brza, treći prolaz 2 brza i tak.operacija oko .200-300 eura...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
@Stjepan1
Otvoril sam ti temu, pa napiši nekoliko stvari o sebi, gospodarstvu, poslu...kaj već želiš:


Predstavljanje nije obavezno, no članovi Foruma vole znati "s kim imaju posla" (šalim se), da ti se lakše pomogne.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Ovako imam problem vec duze na 542 nece uci pipak od blokade skacem po njemu nista (prijasnji vlasnik nikad nije stiso blokadu) izgleda da je dobro zapekla e sad jedan mi rece bat od 5 kila i nabit je nutra al tu me strah da feder nece vratit.Dok pak drugi kaze skinut desnu trubu i tad razradit (sto mi je pa puno posla) sta vi mislite ?
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Nisam za nabijanje batom jer nabijanje nema smisla dok se ne poklopi. Kod mene je bio isti problem kad sam kupio i nekako se nakon puno skakanja po blokadi otpustilo. Orao sam i kad god bi proklizao sam skakao ko majmun po polugi dok nije otpustila i uskočila tamo di treba... od tad radi ko beba i stvarno je istina da svako s imalo "osjećaja za feeling" jako dobro osjeti kad blokada "primi" i kad sve sjedne kako treba. Što bi po pravilu trebalo napraviti i kaj bi sve trebalo raskopati da se to napravi kak treba nemam pojma.. meni je pomoglo skakanje i nisam ništa potrgao (barem ne znam da jesam) :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nije tolko problem ako zahrđa u onom dijelu gdje se vrti poluga, ali ako zahrđa onaj pipac koji viri iz trube pa ga opruga ne uspije vratiti.... onda je fešta
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Meni se vrtila poluga, ali pipac nije išao unutra... blesav i neupućen nisam ni znao da je opcija da to stisnem unutra i da se ne vrati... srećom vratilo se :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh