• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Jesi li možda išao podmazivati kotvu tj ,klipić automata?
Ne. Sad si mislim da nisu cetkice al ja sa starim automatom sa palio tako da stisnem sraf vec godinu dana pa nije crko anlaser zato sam bio sigurran da je automat
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Taj odgovor sigurno zna kolega Plus, no sve ukazuje na automat bez obzira što je novi.
 

Antonio1995

Novi član
Tu od
22 Lip 2017
Poruka
5
pozz svima imam jedan 542 na kojem popravljam el. instalaciju, katastrofa stanje pola zica fali, pocupano sve al nebitno, zanima me gdje stoji prekidac za stop svjetlo onaj potezni sa oprugom, nasao sam 2 zelene zice koje su valjda od njega ali prekidaca nema, pretpostavljam da je ispod kocnice pa ako ima ko sliku ili moze slikat da vidim kako stoji montiran.. hvala.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Taj odgovor sigurno zna kolega Plus, no sve ukazuje na automat bez obzira što je novi.
Do ovog trena ja nisam ni vidio ovu temi, a tema je sad u debeloj zastari. Žao mi je, jer ne pratim baš sve...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
pozz svima imam jedan 542 na kojem popravljam el. instalaciju, katastrofa stanje pola zica fali, pocupano sve al nebitno, zanima me gdje stoji prekidac za stop svjetlo onaj potezni sa oprugom, nasao sam 2 zelene zice koje su valjda od njega ali prekidaca nema, pretpostavljam da je ispod kocnice pa ako ima ko sliku ili moze slikat da vidim kako stoji montiran.. hvala.
Stop šalter ti stoji kod pedale kvačila, ima tocno svoje mjesto gdje dolazi ispod podnice.

Moj ti je savjet da ga probaš nekak prebacit na desnu stranu na desnu pedalu kočnice ak se može jer kad potegneš ručnu onda desna pedala nije zapeta(ak je tvoj 542 novi tip).
 

Antonio1995

Novi član
Tu od
22 Lip 2017
Poruka
5
Hvala na odgovoru al nije mi jasno zasto su zice od saltera na desnoj strani bas kod kocnica, onda cu je morat nekako prebacit na drugu stranu..
 

Markovic Adin

Novi član
Tu od
21 Velj 2022
Poruka
4
542-539 isti motor 3 cilindra-3 brzine kao i 539 - 540 i 542 ima razlike u ovom;Prednja maska i zadnji blatobrani,dosta skupi,i NE kupuj nikada od dilera poljoprivrednom opremom/mehanizacijom
to je sve sminka,i pogledaj ako trosi motorno ulje bjezi sto dalje od toga.
Lp
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
293
Napravio sam generalku prije cca. 150-200 sati... kad je došao s generalke traktor je palio "na prvi zub"... sada, 4 godine kasnije to više nije tako.... majstora još nisam pitao, a susjed mi kaže da vjerojatno treba poštelati ventile i fazu bosch pumpe... što vi kažete?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ventili moguče da su se natukli pa ne zatvaraju dobro ako nakon generalke nisu štelani ali faza se nije smela nikam pomaknuti.
Probaj sa ventilima.
 

Carapan

Novi član
Tu od
10 Lis 2022
Poruka
1
Pozdrav svima...
Imam jedan problem sa 542
Dva puta mi se desava u oranju da se traktor ugasi,zamenio sam filtere,filter na ac pumpi tj casici sve je uredno,cim ispustim vazduh traktor upali i radi tako bez problema.
Dali je moguce ako u rezervoaru ostane 4-5 litara nafte i ako se nakrene na stranu ili zaljulja da ostane bez goriva i da povuce vazduh.
Hvala unapred i pozdrav
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ako ideš u oranje sa 4-5 litara nafte neznam kaj bi drugo bilo i za očekivati. Naročito na 542 kaj ima plosnati niski rezervar.
To ko da bi pljunul u njega.
Za početak probaj u posel krenuti sa pol rezervara a ako se bu opet događalo vrati se ovdje po još savjeta
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Ista stvar na 549, još ako si mjenjao plovak,ispod 10 litara nesmiješ nizbrdo. Kad vidiš da je u rezervoaru manje od " onog" sita, a planiraš u brda rađe ga natoči.
 

Najnoviji postovi

Na vrh