• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta
M

Miško 007

Guest
Samo je fi klipa isti.Ostalo nista nije isto.Glava od 549 direktno na blok sa klipovima 542 nepase.Prvenstveno je razlika u komori i pretkomori.

Nešto sam to slušao ali nisam pamtio nije me baš zanimalo.
Uglavnom preradio je od 542 motor kad ga je radio stavio glavu od 549.
Sad možda je mjenjao klipove...
Jer 549 prema 542 osjetna razlika..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Nešto sam to slušao ali nisam pamtio nije me baš zanimalo.
Uglavnom preradio je od 542 motor kad ga je radio stavio glavu od 549.
Sad možda je mjenjao klipove...
Jer 549 prema 542 osjetna razlika..
Gle Miško, glavu na 542 drži 14 vijaka, a ovo ti je glava od 549 pa ti broji.
Ako je potrebno potražim sliku i od 542 ;)

O klipnjačama , klipovima, njihovom hodu, radilici i ostalim finesama nije vredno pisati. To ionak znate.

Evo 549 glava


adult upload image
 
M

Miško 007

Guest
Gle Miško, glavu na 542 drži 14 vijaka, a ovo ti je glava od 549 pa ti broji.
Ako je potrebno potražim sliku i od 542 ;)

O klipnjačama , klipovima, njihovom hodu, radilici i ostalim finesama nije vredno pisati. To ionak znate.

Evo 549 glava


adult upload image

Ko zna on je tako tvrdio ja ga nisam držao za riječ...:mrgreen:
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Ko zna on je tako tvrdio ja ga nisam držao za riječ...:mrgreen:

Dobar dan,malo sam vidio raspravu o glavi motora od 549 na 542 i tako,pa me zanima može li netko detaljno malo obajasniti koje su razlike u motorima u 542 i 549, te u glavama motora,odnosno ako su motori isti, zašto je 549 jači,jel stavr u bosh pumpi i ubrizgavanju..? Hvala!!!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Oznaka motora 549 je dm33,a kod 542 m33.

Jedna od bitnijih razlika je u duzini klipnjaca.



Uploaded with ImageShack.us

Druga razlika je u radilici.Kod 549 je semering,a kod 542 je azbesna snjira.



Uploaded with ImageShack.us

Razlika u klipovima.Kod 549 komora za sagorjevanje je u klipu .542 ima pretkomoru u glavi.Fi klipa je kod oba motora isti.
Razliku na glavi motora je najlakse prepoznati po kucistu dizni.Kod 549 stoje ukoso a kod 542 ravno odozgo.
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Oznaka motora 549 je dm33,a kod 542 m33.

Jedna od bitnijih razlika je u duzini klipnjaca.



Uploaded with ImageShack.us

Druga razlika je u radilici.Kod 549 je semering,a kod 542 je azbesna snjira.



Uploaded with ImageShack.us

Razlika u klipovima.Kod 549 komora za sagorjevanje je u klipu .542 ima pretkomoru u glavi.Fi klipa je kod oba motora isti.
Razliku na glavi motora je najlakse prepoznati po kucistu dizni.Kod 549 stoje ukoso a kod 542 ravno odozgo.

Hvala na odgovoru.Da to su bitne razlike,nisam znao da kod 549 dizne stoje nakošene,jer ta 2 traktora su kad ih staviš jedan pored drugog kao bliznaci,ali u svakom slučaju po mojem mišljenju je 549 ( dm33 ) motor bolji a i jači je. Vidim da imaš nekakvu knjigu o tim motorima po ovim stranicama što si stavio,pa koja je to knjiga i da l ise može negdje nabaviti? Hvala!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Hvala na odgovoru.Da to su bitne razlike,nisam znao da kod 549 dizne stoje nakošene,jer ta 2 traktora su kad ih staviš jedan pored drugog kao bliznaci,ali u svakom slučaju po mojem mišljenju je 549 ( dm33 ) motor bolji a i jači je. Vidim da imaš nekakvu knjigu o tim motorima po ovim stranicama što si stavio,pa koja je to knjiga i da l ise može negdje nabaviti? Hvala!

To ti je radionicki prirucnik.Ako zelis mogu ti dati adresu gdje ga mozes skinuti sa neta.
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
To ti je radionicki prirucnik.Ako zelis mogu ti dati adresu gdje ga mozes skinuti sa neta.

Bok, pa ak ose može skinuti,molio bi te da mi das adresu,meni je to zanimljivo ja volim to izučavat. Hvala!
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Nije problem.Evo adresa<:::https://www.box.com/shared/63xb6kt44w


Samo da znas vecina objasnjenja iz prirucnika u praksi sa danasnjim standardom kvaliteta neprolaze.

Hvala,evo skinuo sam sva 3 priručnika,i malo sam ih preletio,pa jesu sva 3 priručnika jednaka? Ma mene muči ovo što sam več pisao da mi se čuje buka u mjenjaču,i ovaj moj majstor sad nikako da ga uzme na red,kad radi a ovo kod kuće mrda i eto stalno nešta,a jel ti imaš svoju radionicu za popravljane traktora i strojeva?
 
M

miloslosmi

Guest
Zdravo ljudi :)
E ovako ja sam ovde nov mozda je za moj sledeci problem vec neko dao odgovor ali ajd sta da radim neam tolko vremena da pregledam vise od 130 strana..
a moj problem je na traktoru imt 542
dakle kad prebacujem iz 2 u 3 brzinu strasno mi krci menjac ako dodam malo jaci gas na oko 1000 1200 obrtaja ko zna kako da presaltam bez krcanja nek mi kaze svoj odgovor pa cu probati
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Prepolovi traktor na pola,raskopaj korpu kvačila,vidi kakve su lamele i druk ležaj pa ako su potrošene lamele kupi nove i obavezno provjeri pracne vizualno i poštelaj ih,sklopi traktor i to je to!:gitarist:
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Zdravo ljudi :)
dakle kad prebacujem iz 2 u 3 brzinu strasno mi krci menjac ako dodam malo jaci gas na oko 1000 1200 obrtaja ko zna kako da presaltam bez krcanja nek mi kaze svoj odgovor pa cu probati
Jel stisneš dva puta kvačilo dok prebacuješ u treću??? Ako ne,onda je normalno da krči :?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
đaba mu dva puta kad meni isto hrusta i kad jedanput stisnem i kad 2 put
 
M

miloslosmi

Guest
Jel stisneš dva puta kvačilo dok prebacuješ u treću??? Ako ne,onda je normalno da krči :?
ne nestiskam dvaput kvacilo probacu to i jel ima odredjeno kolko obrtaja ili nako na zvuk i dal treba medjugas???
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
ne nestiskam dvaput kvacilo probacu to i jel ima odredjeno kolko obrtaja ili nako na zvuk i dal treba medjugas???
Normalno stisneš kvačilo i izbaciš u ler te pustiš kvačilo,tad ga opet stisneš u ubaciš u treću...nije bitno na koliko je obrtaja,a međugas ti treba samo kad u nižu brzinu prebacuješ
Najbolje ti je da pogledaš ovaj video
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=__REX8VnGb4[/YT]
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Normalno stisneš kvačilo i izbaciš u ler te pustiš kvačilo,tad ga opet stisneš u ubaciš u treću...nije bitno na koliko je obrtaja,a međugas ti treba samo kad u nižu brzinu prebacuješ
Najbolje ti je da pogledaš ovaj video
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=__REX8VnGb4[/YT]

hehehe pa to je naš bobo :p
 

Najnoviji postovi

Na vrh