• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Imam pojma, imam pojma :madmana::madmana::madmana:
15,2 - 16,5 daNm

Ma znam da je neki bedasto velik moment jer sam se namučio (davno bilo), ja sam protiv ključa i difa i nakraju odustao od oznaka položaja i nekako uspio to napravit na brentači. Dva vijka su mi bila pukla. Mislim da je vrijeme da i na malom fercu to pogledam poslije 40 god.
 
T

tuaregr10

Guest
Imam jedno pitanje zasto mi na 542 ponekad zna ostat dignut hidraulik i neda se spustit dok god ne otpustis dva sarafa pod sijedalom to mi se zna desit kad radim s frezom ili malcerom

Pozdrav bučo :fball:
Neznam točno zašto se to događa, ali znam da se ta ista stvar događala prijatelju iz mjesta na staroj liniji 42 - ojke :supris:. Njemu se to ponekad događalo ali sa svim priljučcima, nije bilo da mu se to događalo samo sa određenim priključcima :evil:. Također isto kao i u tvome slučaju hidraulika bi mu se spustila samo kad bi ispustio ulje ispod sjedala, i nakon toga bi normalno radila neko vrijeme, te bi mu se dogodila opet ista stvar :(. To mu se dogodilo nekoliko puta te je zbog tog problema prodao taktor i kupio noviju liniju IMT - a 542 :D.
 
T

tuaregr10

Guest
evo mi smo radili obnovu i imali jakoo puno posla : novi klipovi, karike,nove brtve, nova glava, nove grane....cjela limarija rađena i bojana kao i šasija, nova instalacija, ma sto čuda još moramo namontirati zaštitni luk gotov je ali nije stavljen i prednja maska fali...

Pozdrav Hrco :fball:
Svaka čast za sređivanje traktora, stvarno lijepo izgleda :finga:. Kad se još namontiraju stvari koje fale biti će super :gitarist:.
PS
Čekamo slike nakon završetka ;)!!!!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
tuaregr10 odgovorio je muhanicar sta bi moglo bit i ja najvise sumljam na balansnu stangicu.
To mi se nekad jedino zna dogodit pod malcerom i frezom na brdu a na ravnom nista sve normalno.
To se rijetko dogada 1-2 puta godisnje tak da nije strasno, a mozda sredim ove zime ako ce bit para jer mi je i diftung poklopca hidraulike poceo pustat ulje na jednom mijestu nisam stavio novi kad sam ga skido radi promjene semeringa kardana zaboravio kupit a bilo je hitno da se traktor slozi.
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
hvala tuaregr10 bit će slika nebrinite ali me zanima da li mogu staviti negdje prezentaciju sa svim slikama projekta??
 
T

tuaregr10

Guest
hvala tuaregr10 bit će slika nebrinite ali me zanima da li mogu staviti negdje prezentaciju sa svim slikama projekta??

Možete napraviti video sa slikama od određenog projekta, njega postaviti na Youtube i sa Youtube - a "prebaciti ovamo" na forum :).
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Bok, imao sam sličan problem na 542, kad orem koristim plivajući položaj,tako da kad namjestim određenu dubinu tako orem. Imao sam problem da mi je hidraulik za vrijeme oranja sam iz čista mira znao podignut plug i to jako visoko,tako da bi pumpa počela lupat,i čim bi mrdnuo malo glavnu ručicu plug bi pao dole,to mi se događalo kroz par godina,dok nedavno kad mi se tako dogodilo ostao je podignut i nisam ga više moga ospustiti. Odvezao sam ga kod svog majstora i prvo smo skinuli sa dekla okrugli poklopac na kojem se nalazi ručica od kardana. Problem je bio u vilici koja je otišla u 1 položaj u kojem nesmije biti i čim je on prstom nju mrdnu,hidraulik ej odmah popustio,ali mi smo onda skinuli popustili sve vijeke i skinuli hidraulik i izvrnuli ga naopako, problem je bio u vilicama,jedna je prolazila kraj zuba koji ju treba zadržat, i zapinjale su jedna za drugu, i uglavnom morali smo ih malo saviti-centirati i evo sada dobro radi,više mi se ne događa taj problem.Možda bi i ti trebao svoj hidraulik skinuiti i provjeriti vilice. Pozdrav
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
hvala kolega na savjetu budem obratio paznju na njih sad kad malo zahladi idem to sredit da nebi bilo veceg kvara i ako ce bit sve po planu dobit ce i novo ulje i malo cemo vidit stanje klipa jel treba sta oko njega kad ce bit raskopan!
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
hvala kolega na savjetu budem obratio paznju na njih sad kad malo zahladi idem to sredit da nebi bilo veceg kvara i ako ce bit sve po planu dobit ce i novo ulje i malo cemo vidit stanje klipa jel treba sta oko njega kad ce bit raskopan!

A recimo mom susjedi koji ima isti 542, on nije imao probleme sa vilicama,njemu je otišao klip i kućište probio. Radio je za zadnjim utovarivačem,onakav što ima kašiku spustiš ju i ideš na rikverc dok ne zagrabiš, i najednom mu je samo pao hidraulik i nije više mogao podignut, i kad je krenio voziti čuo je lagano lupkanje,kad je rastavio ono klip rzabio cilindar i kućište. Evo ja ću ti pokušat stavit koju slikicu od svoga,pa ako možeš i ti stavi koju.
 

Prilozi

  • DSC_0035.jpg
    DSC_0035.jpg
    34.4 KB · Pregleda: 287

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
mozda mu se to dogodilo jer mu je hidraulik previsoko dizo u zrak zna se zbog tog takve stvari dogadat ili pucaju sarafi sta drze cilindar zasarafljen na poklopac hidraulike!
Kad cu raskapat budem posliko sve imam i sad nekih slika na mobitelu koje bi moro stavit malo iz sume i nesto od malciranja!
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Pozdrav, molim kolegu Buču i ostale za mišljenje, počeo mi se javljat novi problem na mome 542, krenulo je od ljetos i nekako sve češće i češće, uglavnom radi se o slijedećem : kada prebacujem u rikverc , ili iz rikverca u prvu brzinu i puštam kvačilo u momentu kad traktor kreće nešto se čuje da malo lupi-udari i onaj mali mjenjač ( za brohodne i sporohodne i neutralni položaj u koji ga moram stavit kada plaim traktor ) mi malo u tom momentu kada to udari on kao zavibrira i zna se desit da mi se sam izbaci u neutralini položaj. Jučer sam rođaku sijao 2 i pol jutra ječma sa sijačom. Sijem prvom brzinom i normalno jako puno je bilo je bilo okoretanja i korištenja rikverc-prva, uglavnom kada krećem u rikvercu to se desi a nekada i u prvoj kada krećem, taj mali mjenjač kao mrdne se malo sam i jučer mi je bar 5- puta iskočio u neutralni položaj, pa ako netko zna ili je imao takav problem molim za dobr savjete. Hvala
 

Prilozi

  • DSC00241.JPG
    DSC00241.JPG
    26.9 KB · Pregleda: 1,052

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pozdrav, molim kolegu Buču i ostale za mišljenje, počeo mi se javljat novi problem na mome 542, krenulo je od ljetos i nekako sve češće i češće, uglavnom radi se o slijedećem : kada prebacujem u rikverc , ili iz rikverca u prvu brzinu i puštam kvačilo u momentu kad traktor kreće nešto se čuje da malo lupi-udari i onaj mali mjenjač ( za brohodne i sporohodne i neutralni položaj u koji ga moram stavit kada plaim traktor ) mi malo u tom momentu kada to udari on kao zavibrira i zna se desit da mi se sam izbaci u neutralini položaj. Jučer sam rođaku sijao 2 i pol jutra ječma sa sijačom. Sijem prvom brzinom i normalno jako puno je bilo je bilo okoretanja i korištenja rikverc-prva, uglavnom kada krećem u rikvercu to se desi a nekada i u prvoj kada krećem, taj mali mjenjač kao mrdne se malo sam i jučer mi je bar 5- puta iskočio u neutralni položaj, pa ako netko zna ili je imao takav problem molim za dobr savjete. Hvala

Pozdrav kolega stvarno ti nemogu pomoc nisam se susreto s takvim problemom stvarno mi je zao sta ti nemogu pomoc!
Nadam se da ce ti uspijet neko rec u cemu je problem!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Pozdrav, molim kolegu Buču i ostale za mišljenje, počeo mi se javljat novi problem na mome 542, krenulo je od ljetos i nekako sve češće i češće, uglavnom radi se o slijedećem : kada prebacujem u rikverc , ili iz rikverca u prvu brzinu i puštam kvačilo u momentu kad traktor kreće nešto se čuje da malo lupi-udari i onaj mali mjenjač ( za brohodne i sporohodne i neutralni položaj u koji ga moram stavit kada plaim traktor ) mi malo u tom momentu kada to udari on kao zavibrira i zna se desit da mi se sam izbaci u neutralini položaj. Jučer sam rođaku sijao 2 i pol jutra ječma sa sijačom. Sijem prvom brzinom i normalno jako puno je bilo je bilo okoretanja i korištenja rikverc-prva, uglavnom kada krećem u rikvercu to se desi a nekada i u prvoj kada krećem, taj mali mjenjač kao mrdne se malo sam i jučer mi je bar 5- puta iskočio u neutralni položaj, pa ako netko zna ili je imao takav problem molim za dobr savjete. Hvala
Najvjerojatnije se raspal reduktor
 
T

tuaregr10

Guest
A recimo mom susjedi koji ima isti 542, on nije imao probleme sa vilicama,njemu je otišao klip i kućište probio. Radio je za zadnjim utovarivačem,onakav što ima kašiku spustiš ju i ideš na rikverc dok ne zagrabiš, i najednom mu je samo pao hidraulik i nije više mogao podignut, i kad je krenio voziti čuo je lagano lupkanje,kad je rastavio ono klip rzabio cilindar i kućište. Evo ja ću ti pokušat stavit koju slikicu od svoga,pa ako možeš i ti stavi koju.

Nama na 542 stara linija, prilikom većeg opterećenja hidraulike "lupa" pumpa od hidraulike :fball:. Hidraulika normalno radi, samo se čuje to "lupanje" :eek:. To je vjerovatno isto cilindar otišao :confused:!????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ne. Tebi su se poderali kameni ili prorjedilo ulje, a ne cilindar hidraulika.

A onom drugom se usljed zaletavanja hidraulik sam podigel previsoko i lom je tu.
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Najvjerojatnije se raspal reduktor

Hej,kakav reduktor,jel možeš malo opisati, ljudi pomoziteako znate. Majstor mi je sada u gužvi pa ga nestigne uzet,on tvrdi da je možda neki vijak popustio i da treba skinut gore kompletan poklopac mjenjača da se vidi što se događa...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Reduktor je ovo,
On se nalazi ispod poklopca hidraulika i služi za odabir brzih ili sporih brzina, a pošto on tebi izbacuje iz njih, ja sumnjam na njega.


picture hosting

Ovak izgleda kad je širom i mislim da su otišli igličasti na one tri osovinice.


image hosting sites
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Hej, vidio sam to neki dan kad smo skidali poklopac hidraulika,tj.hidraulik, vidio sam to kako pliva u ulju. A u p.m. znači opet ću morat skidat hiraulik....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
To ne pliva u ulju, jedino ako ga ima previše. Mislim ulja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh