• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Usput ces vjerovatno morati mjenjati i ovu nazubljenu osovinu(vratilo) .



Uploaded with ImageShack.us

Ovo mi se čini kao kad kažu onu : Došo vrag po svoje. 24 god. traktor je služio dobro a onda od ove godine su krenuli problemi,prvo lupanje u vožnji,da bi ustanovili da je otišao konusno tanjurasti,raspao se cjeli difrenecijal i to smo u 6. mj. napravili, 4800 kn me koštalo sa rukama, zatim mi je prije 2 tjedna zaštekao hidraulik,ajd to smo samo skinuli i vilice preštelali i sad već nekih mjesec i pol dana mi se to događa sa tom malom ručicom.....krasno
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolege mehanicari trebam pomoc trebo bi skinut bosch pumpu s imt 542 pa me zanima najjednostavniji nacin dali moram skidat poklopac s razvoda itd i ako bi mogla koje slike i kakve su oznake na zupcanicima razvoda?
Hvala unaprijed!!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Dovoljno je skinuti onaj poklopčić na razvodu kojeg drži 6 šarafiča ključ 10.
Kad njega skineš, dalje ti bu sve jasno.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dovoljno je skinuti onaj poklopčić na razvodu kojeg drži 6 šarafiča ključ 10.
Kad njega skineš, dalje ti bu sve jasno.
Dali moram i kompresor skinuti ili je on posebno?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Dali moram i kompresor skinuti ili je on posebno?[/QUOT



Morat češ skinut i kompresor jer ti smeta da skineš taj poklopac kojeg drže 6 šrafiča
Nije to ništ strašno ja na svom skidao par puta i nema tu nikakva caka sve ide normalno
Skineš kompresor,skineš taj okrugli poklopac odpojiš sve sa pumpe,provjeri si oznaku vani na pumpi i na kučištu morale bi bit zarezane crtice il si zarežeš ak ih nema mada sumnjam i onda imaš nutra na zupčeniku tri šarafa 13 il 14 klluč njih odšrafiš i pumpa fan
Za zubčenik se ne brini on ti nema kud past il se okrenut jer leži na dr zubčenicima
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala decki na pomoci kad ulovim vremena ici cemo malo mehanizirat!!!!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možeš skinuti samo glavu kompresora ako ti je laganije i ako imaš pumpu za volan pu no laganije kad sastavljaš mane posla .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Možeš skinuti samo glavu kompresora ako ti je laganije i ako imaš pumpu za volan pu no laganije kad sastavljaš mane posla .

Nemam pumpu za volan samo kompresor!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
lakše skinut i zadihtat samo glavu budući da je roto pumpa ne treba izbijati iz zupčanika od razvoda a kod dihtanja obično dihtung od glave preživi i ne pušta ulje dok od kompresora hoće puštat no bitno da uspije kako kome jednostavnije .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
lakše skinut i zadihtat samo glavu budući da je roto pumpa ne treba izbijati iz zupčanika od razvoda a kod dihtanja obično dihtung od glave preživi i ne pušta ulje dok od kompresora hoće puštat no bitno da uspije kako kome jednostavnije .

Sve dihtunge cu stavljat nove koje cu finom dihtmasom malo namazat i nebi smijelo nigdi pustat, nemam roto pumpu nego klipnu!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ako je klipna onda bolje cijeli kompresor pazi da ti kajla na osovini pumpe bude okrenuta gore da ti ne ispadne me ni je jedanput onda rastavljanje cjelog prednjeg kraja i imam i hidro volan dva dana igranja .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ako je klipna onda bolje cijeli kompresor pazi da ti kajla na osovini pumpe bude okrenuta gore da ti ne ispadne me ni je jedanput onda rastavljanje cjelog prednjeg kraja i imam i hidro volan dva dana igranja .

Hvala na savijetu budem ja to smireno polako imam cijelu zimu vremena pomalo!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
onda polako kad odšarafiš maticu na osovini pumpe ja sam imao slijepu maticu nju stavio i po njoj čekićem da otpusti jer je dosjed konus .
 
P

patrikvaser542

Guest
imt 542

dobar dan ja sam mali poljiprivrednik iz medimurja zovem se patrik i imam jedan problem na imt 542 pa sam se nadao da bi mi vi pomogli;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh