• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

• Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
439
slažem se za ZJ. ako hočeš nešto konkretno za šumu 558 560 su puno bolji izbor od 549. jedina možda prednost 549 je u transportu. ali 560 isto dosta brzo ide. ja imam iskustva samo sa 560. viši je teži (nešto manje okretan ali ako imaš dobre brenze nije ništa strašno.) svi se boje brenzi ali največi problem brenzi je da nutra nacuri voda a to se riješava vrlo lagano sa zaštitinim gumama(nisi glup staviš nešto bolje preko neki lim sa dve rupe za izračnik i lajtung) i ljudi koji ništa ne radi sa traktorom pa sve zahrđa(sused ima zahrđalog kada stišneš bilo koju pedalu oba dve blokiraju). drugi malo dalje sused ima 10 krava i vuče rolo balirku i svašta radi sa svojim 560 i kaže 30 godina nema problema sa brenzama.treba da se radi. na prednji kraj staviš utega kolko hočeš i bez problema vučeš 5-6 metara(nije da mu treba zavisno o situaciji). ja bi draže zel 560 nego 549 sa prednjom vučom iz razloga jer ne poznajem 549 sa prednjom vučom. ali za vuči klage ti je jedino bitno koliko ti je traktor dug i težak napred . prednja vuča ti niš ne vredi bez utega napred. sused je oral meni jednu njivu sa 560 i zbog toga što mu brenze se ne mogu razdvojiti bilo mu se malo teže okretati na kraju njive jer je odma graba pa cesta. i onda je ušal slučajno prednjim kotapčima u grabu. u rikverc su kotači priklizavali. dosta velika graba. i kaj bu sada . ništa. metne ga u brzinu za napred i prođe preko grabe direktno na cestu. kaže ništa traktor nije osetil (sa prikopčanim dvobraznim plugovima). realno 539 tu ne mre proči nikako. 549 sa prednjom vučom isto nebi jer nasel ispod mjenača totalno.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
21,000
Nisam fan IMT-a ali meni je 558 najljepši model kojeg su složili. Rekel bi da je i okretniji od 560.
Recimo na podvozje od 567 postaviti haubu od 558...to bi bil zmaj i pol...i još gore kakav kamionski Fiatov motor od 80-tak ks (koji se vrtiiii)...zaslužil bi naziv raketa :)

cloos

Dobro znana faca
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
558
@senpai, o kojem 560 pises, sa DV? Ja imam isto 560 bez dv i jako zadovoljan.

@ZJ, slazem se sa tobom. 560 i pet brzina je jako dobra kombinacija. 👍

nedimN

Aktivni član
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
245
Eh koja je to zvijer ,jedan moj poznanik ima 567 kaze nebi ga dao nikad prezadovoljan je sa njim.Puca od snage.

nedimN

Aktivni član
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
245
Sad mi naumpade kakav 549 solo ima kod mene blizu,covjek ga je kupio nov 1991. platio 14,500 dojče maraka. Cim bude prilika ide slika ,i dan danas je u fabrickom stanju kako on rece ima 2500 radnih sati.

jocc

Dobro znana faca
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
959
@Kupljenec, napraviš...
Ovo je bio traktor kumova od supruge i oni su bili jako zadovoljni s tim 4x4 , a turbo mu je ugradio moj kum. Bili su u našem kraju čak dva takvi. Takvog 539 jedino bi kupio.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
21,000
Ali samo ak je registriran, jer inače nemre biti.

jocc

Dobro znana faca
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
959
Oni su bili zadovoljni, mogao je ići brzinom više u brijeg, barem po njihovoj priči. Mogu pitati od čega je bio turbo, znao sam ali vrijeme i zaborav rade svoje.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
21,418
Neki mali turbo ako nisu radili nikakve zahvate na motoru, tj. mjenjali kompresioni prostor

Najnoviji postovi

Na vrh