• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
9.5 je biciklin guma,za drugo ništa pametno..
Za kultivaciju guma može bit bilo kakva da ide između redova..
Kod špricanja isto tako,ako se radi o žitaricama ni sa 14 gumom nije neki problem,pogotovo na traktoru koji naprijed nema prednji pogon..
Previše se brineš oko tih guma na 565,troši pare na nekaj drugo,a ne na uske gume..

Okretanje Marko, okretanje, da imam sve pravilne i velike parcele sa putevima na obadve strane nebi se zamaral sa uskim kotačima.
Koliko se samo gazi na uvratinama kukuruza, a 9.5 guma gazi manje od 14.9, odnosno 12.4 gazi manje od 14.9 na okretanju.
A i lakše je voziti dok imaš fore 10-20 cm lijevo desno između redove nego dok si na knap da nesmeš 5 cm skrenuti več gaziš.
Pa tu dodamo prskanje žita, prihranu žita, bolje da uska guam gazi jedan red žita nego da gazi 3 ili 4 reda.

Meni to smeta, strašno mi smeta dok na okretanju pogledam iza sebe i vidim koliko je kukuruza pogaženo, čemu se trudim sijati uvratine da izgledaju lijepo i da bude kukuruz gore isti ko ina cjeloj parceli ako budem pola uvratine pogazil s širokim kotačima.

Zato ne vidim smisla ovakvoj raspravi, kupi se jednom uski set za 4-5 hiljada kuna i voziš, ne razmišljaš.

294 je iza imao 16.9 gume i spricao je kukuruz s redovima na 72-73cm. Veci problem je bila sirina od 195cm i tu je bilo malo naknap.
Neznam koliko je 565 sirok, no sa 14.9 gumama se kroz kukuruz vozis kako hoces..
565 je širok 190 ako me sječanje dobro služi, prskal sam s njim više puta ali znam da je na knap, nema skretanja ili si odmah na redu i gaziš ga. Dok recimo sa Zetorom 4320 nema tih problema, dosta je uži u tragu od 565 pa bez problema može i sa 16.9 gumom prskati i kultivirati, ali sve je to na knap i na okretanju se jako puno gazi.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Sa gumama 16,9 je 193cm. Širina zavisi od marke gume npr. gume 16,9-28 marke Barum su šire od 16,9-28 od Turske Sehe a trebale bi biti iste
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,579
Jedan od rijetkih modela IMT-a kojeg bi volio imati. Jako lijepo izgleda, a kad čujem njegov zvuk...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo ti zvuk pa slušaj :D:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=EhUGNPYdA08[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam još probal nikaj s njim raditi, ali ovak na prazno sam zadovoljan. Čim zakopčam plug budem sve znao :)
Evo poluge od prekjučer još uvijek stoje u gornjem položaju, ne padaju prema dole. :D:

Složili smo tak da je majstor napravil 4. kanal ispod ova 3 u kojima su karike i tu je stavil hidrauličnu gumicu, ispalo je jako dobro i vjerujem da bude dobro radilo.


Jedino kaj mi se čini koda sporije diže poluge, a kad mu dam gas koda bude još malo sporije, predpostavljam zato jer je novo ulje unutra , gusto i hladno, nisam ga zagrijal još da vidim ka kbude na toplo.

Neznam dal postoji kakvo štelanje brzine dizanja??
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To ti se možda čini sporije jer on jako ne ubrzava brzinu dizanja kad dodaš gas. Nema štelanja brzine a bitno da ne trza dok diže.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nebi se složil imal sam i jednu i drugu točnije na zadnjem 560 jednu linijsku i tri roto .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovak, otkazala mi ručna kočnica danas.

Naime desilo se prije jedno 7-8 godina da je pukel neki šeraf ili klin koji steže pojas, to su majstori nekaj zavarili bez rastavljanja, no ja se ne sečam kud i kaj točno.

Evo danas opet ne steže, moja predpostavka je da je ponovno puklo to kaj je tad zavareno.

E sad vi iskusniji majstori koji to znate napamet recite mi dal se to da sanirati sastrane tam gde je ona kutija od ručne kočnice ili treba skodati poklopac hidrulike??

Bude mi majstor popizdel ako mu rečem da mora opet skidati poklopca :)

Hitno je, treba to rešiti čim prije, bez ručne nemrem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Da se izvana, ali ako se ja dobro sjećam jednostavnije je poklopac izvaditi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da se izvana, ali ako se ja dobro sjećam jednostavnije je poklopac izvaditi.

Znači, taj šeraf bi se dal izvana zavariti?

Jel treba ulje ispuštati?

Samo da se poklopac nemora skidati! :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ovisi kaj je puklo možda je pukel onaj šaraf na kojem se štela i koji vozi po igličastim ležajevima onda može izvana obično on puca a ponekad treba za njega zavariti flah da bolje vuče onaj klin na kojem su bolcne koje prolaze kroz ušice pakne .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vjerojatno je to, znam da je nekaj bilo prije dosta godina i da su izvana nešto riješavali.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Meni je bilo puklo uho na pojasu, ako je to nemože nikako izvana.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh