• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

INDOS i ostali viličari

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Hočeš reči blok je stradal ispod piksi tam gdje svaki strada? Neki manje, neki više.
Za taj problem postoje pojačane pikse u ponudi, ustvari, nadam se da ih još uvijek ovaj moj može pribaviti.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jes, ovaj je stradao dosta, ali ni stare košuljice nisu kako treba, jer ako obradi, ne mogu nove stati kako treba.

Ima majstor na lageru te piksne 😉
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma standardne koje se kupuju u dućanu, ako obradi dosjede da budu kako treba, standard ne ide unutra, odnosno, ima lokera.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
30.5.2016
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ovo slike što postavljam nisu namjenjene stručnjacima, oni to znaju, nego nama nestručnjacima.
Evo još dvije slike hidrodinamičkog mjenjača.
 

Prilozi

  • IMG_20231211_052506.jpg
    IMG_20231211_052506.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20231211_052551.jpg
    IMG_20231211_052551.jpg
    44.3 KB · Pregleda: 12
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Motor je spreman za ugradnju!

Odrađeno prvo paljenje i par pokusa da se ustanovi propuštanje prednjeg i zadnjeg semeringa radilice, i utvrdio sam da nijedan ne piša na prvu, što je i bio cilj, već će oni propišati kroz neko vrijeme 🤭😂 IMR je to.

Dakle, motor kompletno strojno obrađen i sastavljen polumotor na stolu da se odmah vidi ako što treba. Nakon toga sastavljen do kraja uz određene prekide zbog slabe do nikakve opskrbe dijelova, a isto tako kvalitete. Najveći problem su predstavljale brtve, do kvalitetnog kompleta je bilo teško doći, a na komad isto tako vrlo mala ponuda. Srećom poznanstva čuda čine pa se uvijek za mene nešto nađe na "polici za dobre ljude" odmah sam reagirao i uzeo dva seta Cobestovih brtvi da imam za danas sutra jer pitanje kako bude dalje s tim. Moram se pohvaliti da je KolbenSchmidt sjeo unutra. 😍

IMG_20231209_170325.jpg

Pranje je bilo izazov za sebe, više sam vremena proveo perući, čisteći i pripremajući dijelove za ugradnju nego išta drugo.

IMG_20231127_163028.jpg
IMG_20231129_151850.jpg IMG_20231129_164615.jpg

Sve staro/originalno sam pokušao sačuvati, prvenstveno se to odnosi na uljnu pumpu koju sam premjerio i ustanovio da ne treba zamjenu, samo prebrtvio i to je to. Ona mi je to vratila kroz idealan pritisak ulja, a siguran sam u kvalitetu i nemam strah da će nešto zaribati.

Pošto očito imam blagi oblik OCDa da sve treba biti onako kako zamislim i imam viziju, motor je ppfarban u jarko crvenu uz kombinaciju crnih nijansi i poliranih dijelova. Znam da se neće vidjeti jer će biti u limenom sanduku i da će se već kad tad prosrat, ali moje zadovoljstvo kada nešto napravim mi ne može nitko niti platiti, niti oduzeti.

Sada kada je motor spreman i uredan, još par sitnica odradim i ubacujem ga nazad jer mi fali viličar zbog određenih komplikacija. Neke druge stvari će se odraditi nekom drugom zgodom. Ali za prvu ruku ću odraditi primarne stvari oko struje jer je do sada radila samo tipka paljenja koja je bila direkt spojena i to je to.

I evo video prvog opalenja i malo da se vidi kako to sve skupa klapa.

 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,379
Propali poljoprivredniče imam jedno pitanje, kak se na tom čudu brzine mijenjaju?
Jer iz priloženog videa od pred nekog posta sam vidil da sam se susrel s tim sokoćalom i za vrijeme tog susreta je valjda bil u prvoj brzini, u svom životu nisam vidio sporijeg viljuškara 🤦🤦
 
Na vrh