• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

INDOS i ostali viličari

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
E sad dolazimo do onoga... Prvo jedno pa drugo.
Ispustih ulje iz menjalnika prije nekog vremena, ali ga nisam gledao do danas jer mi je motor bio prioritet i ne da mi vrag mira, reko idem turit endoskop da vidim jel ima filter... Kad ono:

IMG_20231222_155314.jpg
IMG_20231222_155323.jpg

Uopće nemam pojma od čega bi to moglo biti, a ne mogu niti povaditi samo tako. Ima i nekog drugog ameća pa da mi ne čepi sito i smanjuje protok, budem sve počistio, nadam se da to budem uspio sutra napraviti.

Tako da sutra radim radapciger za skidanje wandlera da mogu to dohvatiti, a nekako mi se čini i da ležaj osovine wandlera koja ide skroz do drugog kraja ima dosta lufta, ali neću ražanj bez zeca dok ga ne ulovim.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Nema brzine, zaključeno je da je u pitanju hidro kopča, koliko gasa toliko i muzike.

Ima samo ventil koji prebacuje protok ulja za vožnju naprije ili u rikverc.
Ne kužim baš kak bi to trebalo delati, po tome on dela ko neka vrsta varijatora?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Na malom gasu "se više skliže", pa se ponaša ko varijator na skuteru.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Na malom gasu "se više skliže", pa se ponaša ko varijator na skuteru.
Čudno, onda on ima neku "blokadu" možda kada radi sa teškim teretima da se ne može kretat brzo ili ima jednostavno tak jako malu brzinu kretanja?
Jer kad uspoređujem mog Indosa i tog kog sam ja vozil, a prema izgledu je identičan ovom od Propalog, Indos je formula 1 za njega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Indos ima dvije mehaničke brzine i stalnu količinu ulja u hidrodinamičkoj spojki (kao Fendt Turbomatic).
Njemu HD spojka služi da se izbjegne trošenje tarne obloge kuplunga dok se pripeljava na malom gasu.

Koliko sam shvatil, ovaj od Pobede puni komoru uljem kad treba voziti
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,452
Jer kad uspoređujem mog Indosa i tog kog sam ja vozil, a prema izgledu je identičan ovom od Propalog, Indos je formula 1 za njega.
Osim imr motora Indos i ovaj Pobednik nemaju nista zajednicko, zadnji most, mjenjac, hidraulika pa cak i diferencijal nisu isti. Barem ovaj moj indos
View attachment 68143

Uopće nemam pojma od čega bi to moglo biti, a ne mogu niti povaditi samo tako. Ima i nekog drugog ameća pa da mi ne čepi sito i smanjuje protok, budem sve počistio, nadam se da to budem uspio sutra napraviti.
a tu mi je ispala limenka 🫢
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Osim imr motora Indos i ovaj Pobednik nemaju nista zajednicko, zadnji most, mjenjac, hidraulika pa cak i diferencijal nisu isti. Barem ovaj moj indos
Ma ja sam se samo osvrtal na brzinu kretanja, kolko brzo može ić, naravno da nisu isti po ičemu osim namjeni i tome kaj si navel...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
baš malo googlam to kino , i eto još jedan dokaz kontra tvrdnje da su devedesetih pokrali firme i da su zato propale , ma kome bi se to prodavalo izvan juge?..još jedan dokaz zašto su stranci kupili HT i slične a ne pobdu , indos i kompaniju

a evo i ruskog brata ..sa zdjelom
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,452
Ma ja sam se samo osvrtal na brzinu kretanja, kolko brzo može ić, naravno da nisu isti po ičemu osim namjeni i tome kaj si navel...
Pa brz je, dosta. Samo treba imat ispravne krajnike i kocnice
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Osim imr motora Indos i ovaj Pobednik nemaju nista zajednicko, zadnji most, mjenjac, hidraulika pa cak i diferencijal nisu isti. Barem ovaj moj indos

a tu mi je ispala limenka 🫢
A ti si taj?! Još ja gledam fali mi 7¢ kada sam predavao ambalažu... 😂😂

Ne računaj na mene, ja se tu ne vidim. :unsure:
Ti si malo spij pa se javi, ok? 🤣🤣

Ma ja sam se samo osvrtal na brzinu kretanja, kolko brzo može ić, naravno da nisu isti po ičemu osim namjeni i tome kaj si navel...
Iđe to kad hoće, ovaj moj je dosta brz, a radio je na 50% gasa jer nije imao sajlu gasa, nego drot svezan, da ne govorimo o mrtvom motoru.

Neki dan napravijo radapciger...
IMG_20231223_120519.jpg

Svuko ga par cm s osovine, ali onda ss počeo uvijati flah, popikao još jedan komad flaha preko, ali se svejedno uvijalo...

Danas napravio drugu verziju radapcigera...
IMG_20231226_172417.jpg

Naravno, ni da mrdne, ali sam zato otkinio pero sa wandlera 🙄😑

Zato prije nego sve sjebem, povadim te komade kako umijem iz kartera mjenjača, upucam ATF unutra i teraj, ako je radilo do sada, morat će i odsada do rasturanja mjenjača jer mi rok za neke stvari puše za vratom, a ja jedem govna.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,953
Čini mi se da u srcu wandlera imaš navoje? Tu si trebal složit radapciger, kao neku prirubnicu.
Ovo potrgano pero bi moglo i neke vibracije stvarati.. 🤔
 

Najnoviji postovi

Na vrh