• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

INDOS i ostali viličari

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ima u osovini, jer tu ide podloška i M12 šaraf koji ga drži osiguranog. Tu sam ušarafio M12 šaraf i u njega upire šaraf od radapcigera.

Oko osovine i ležaja ima navoje M5, ali je to aluminij i nebi to nikuda osim što bi sjebao navoje.

Mogu napraviti nastavke pa izbiti kugle iz ležaja i ubaciti unutra pa izvlačiti, ali sve je to zajebancija...

Što se tiče vibracija, i ja sam to mislio, ali to je aluminij i ne znam dali to pero ima svega par grama, a i ovako se cijeli trese od motorena tako da mislim da nebi trebalo biti problema.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,953
Aha, unda bolje da nisi upropastio te navoje. Čudno što ide tako teško, da nije osovina malo zaribala?

Hmm a gledaj, to je relativno veliki promjer, 2000 okretaja na punom gasu, možda bi i vibriralo. Nadam se da neće imat posljedica na sam wandler, a ti si vjerojatno naučen i na veće vibracije 🤣🤣
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nemam pojma, grijao sam ležaj, ali mislim da je najbolje s druge strane skinuti 6 šarafa i onda komplet sa osovinom van sve, ali to bi bilo najbolje mjenjač van i rasturiti, jer da skinem tih 6 šarafa moram skidati hidro pumpu, ventil pogona itd...

Alternativa je otkinuti pero s druge strane 🤣🤣

Ali si u pravu! U kombinirci je sjedalo direkt na mjenjaču, ide na željeznu špindlu i to kad pogodi rezonantnu frekvenciju, vibrira toliko da ti muti vid. 🙈🤣
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,958
Akumulatora nema jer se posebno prodaju! A pri meni nije jer se ne može do njega - zatrpan je!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Kome je skupa baterija nek proba pitati koliko košta pogonski kotač sa motorom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Ako trebaš kaj pošalji dimenzije da vidim kaj još ima tavanuše ;)
Motori su otišli prije nego su k meni došli.



 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dogovoreno , uzimam sve ...i nemoj me probati zmuljati spremio sam slike .

u jednoj firmu je taj mali indos s jednim kotačem na guzici radi tog kotača/motora stajao cca 1 godinu i više ..a krepao je naravno taman kako su sredili bateriju ..da nisu sredili bateriju išao bi u otpis .

hm. mislim da taj kotač nije bio pogonski ..ali je imao motor na sebi radi okretanja /zakretanja viličara
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,370
Kome je skupa baterija nek proba pitati koliko košta pogonski kotač sa motorom.
Ima različitosti, Pito sam i kila 0,5e nažalost reduktor mi nije pasao za moju potrebu nejačak.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,958
Gle, gle! Par kotača imam sa 1. slike!
Inače sam "bolestan" na kotače i čelične boce pa i spremnike.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
ako je radilo do sada, morat će i odsada do rasturanja mjenjača
Evo ti link pa kupi.
Jedna za školovanje, a jedna da se spremi i ugradi.
Motor si riješil, složiš mjenjač i imaš viličar dok si živ.

 

Najnoviji postovi

Na vrh