• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Ma jaja su sada već skroz crna iznutra, ona koja nisu bila sam izdvojila, prskam ih 3-4 puta dnevno još od prije leženja pilića, dakle kojih 2 tj sada.
Ink je neki bezimeni čini mi se, to sam mijenjala akvarij za ink.. Još me je čovjek bio pošteno zeznuo jer nije radio kako treba pa sam prvih 100 jaja morala baciti zato što mi je 3 dan ink digao temp odjednom na 70 C ( računam štetu na 500 kn jer jaja mi nisu bila ispod te cijene + poštarina) , tata mi ima iskustva sa inkubatorima i promjenio mi je elektroniku kompletno i sada radi kako treba, jedino se od ventilatora adapter potrgao pa vent ne radi ( može li to smetati, to je ventilator od kompa? ). Definitivno moram dodati nešto izolacije jer je tu sitodur ( mislim da se tako zove), ali je jako tanak i tanka šterploća pa da dodam možda još kojih 1-2 cm stiropora ili čega iznutra da bolje izolira kod nestanka temp. Inače su unutra 4 žarulje od 100 W. Za vlagu nema termometra ali imam dvije velike tacne na podu ispod mreže + dvije manje na stranici inkubatora.
Nikaj od leženja neće biti..ako ventilator nije radio onda je unutra trebala biti druga temperatura a ne 37-38, kalimero bez ventilatora pokazuje temperaturu 40,05 ali zavisi gdje je postavljena sonda termostata, kod njega je na 2-3 cm iznad jaja tak da je u sredini jajeta oko 37-38, a kad radi ventilator onda je svugdje ista temperatura. kod nestanka temperature trebaš zatvoriti sve otvore ako imaš na ink.
Odi na ovu stranicu tu imaš jako dobrih savjeta i razmjena iskustva. http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=28877&postdays=0&postorder=asc&start=375
 

Osmica

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
30
ovak imam jedno pitanje napravijo sam inkubator za 50 jaja. pa me zanima koja velicina grijaca bi trebal za to?
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Nikaj od leženja neće biti..ako ventilator nije radio onda je unutra trebala biti druga temperatura a ne 37-38, kalimero bez ventilatora pokazuje temperaturu 40,05 ali zavisi gdje je postavljena sonda termostata, kod njega je na 2-3 cm iznad jaja tak da je u sredini jajeta oko 37-38, a kad radi ventilator onda je svugdje ista temperatura. kod nestanka temperature trebaš zatvoriti sve otvore ako imaš na ink.
Odi na ovu stranicu tu imaš jako dobrih savjeta i razmjena iskustva. http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=28877&postdays=0&postorder=asc&start=375

izleglo se 4 kom purića, a upravo guskice gaču iz jaja, čekam leženje.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
ovak imam jedno pitanje napravijo sam inkubator za 50 jaja. pa me zanima koja velicina grijaca bi trebal za to?
Oko 200W bi trebalo biti dovoljno.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Nema potrebe tolike snage...
Ventilator je poželjan da ravnomjerno raspodjeli temperaturu....
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Može biti malo veći, ali od 400W definitivno ne. Stabilizacija temperature bi onda bila problematična.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Javljam da se izleglo 5 guskica, možda bude i još jedno išlo sa kašnjenjem, danas vidim pod lampom da se unutra miče, i pomalo lupka. Trebala je malena asistencija malcima, svima osim jednoga koji je sve odradio sam. Imam dojam da ne samo da je ljuska jako tvrda, već i one opne su bile jako žilave tako da im baš nije išlo lako.
 

Dejana1707

Novi član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
14
hello....eto mene...opet..pitanje...vidim da su mi fazancici u inkubatoru jucer poceli kljucat put van...e sad...stavila sam jos jednu posudicu vode..za veću vlagu...temp je i dalje 37,8...a vlaga..hmm-..valjda 100...jel im trebam pomoc nekak da izadju van..kaj sad???? ..prvi puta nam se legu malecki van...pa bi htjela barem par komada da uspiju...
 

Dejana1707

Novi član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
14
i ako se izlegu..ostavim ih u inkubatoru? 24 sata a onda u kutiju pod žarulju? i lampa svjetli u inkubatoru nekakava
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Koje su dimenzije inkubatora?ja sam od skrinje radio inkubator i 200w Mi Je Bio Grijac.kako Sam Imao Termostat preko Releja,temperatura Je Oscilirala Od 37.9 Kada Je Grijac Radio- 37.6 Kada Je Bio Iskljucen.
Za 50 Jaja Stavis 50-60W Grijac,ventilator Mozes I Nemoras,samo Mjeris temperaturu Onda Na visini Jaja ako Nemas Ventilator!
Sto Se Fazana Tice,cim Su Suhi Premjestis Ih Iz Inkubatora U Kutiju!
 

Dejana1707

Novi član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
14
aha..znaci nemoram ništa prtljati po njima...ok..hvala...sad cekam..a ako prezive..stavim sliku..:D
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Evo i mog inkubatora koji radi bez struje. Ove godine imam problema sa kvočkama, sve bi samo sjele na jajima....

[YT]http://www.youtube.com/timedtext?v=aO8ub-5lHsE&video_referrer=watch&action_view=1[/YT]

Od toliko kvočki nisam imao jaja, pa sam probao staviti jaja od morki:

Uploaded with ImageShack.com
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Evo i mog inkubatora koji radi bez struje. Ove godine imam problema sa kvočkama, sve bi samo sjele na jajima....

[YT]http://www.youtube.com/timedtext?v=aO8ub-5lHsE&video_referrer=watch&action_view=1[/YT]

Od toliko kvočki nisam imao jaja, pa sam probao staviti jaja od morki:

 

Osmica

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
30
jedno pitance? jel voda za vlagu ispoda jaja jel to mora biti hladna ili ???
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako nekome treba inkubator, imam za prodati kalimero 63, automatsko okretanje jaja.......radio prošlu i ovu godinu, odlično stanje......javiti se preko privatne poruke
 

Najnoviji postovi

Na vrh