• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Evo konačno i meni kapnilo u Croatia banka Osijek oko 1110 kuna po ha..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
pred jedan tjedan sjelo za krmače 530 kn/kom , i sada za oranice 1100 kn/ha
još neka bude u jednoj rati toliko za oranice i to bude perfekt :D
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
208
Ja sam dobio oko 1300 kn/ha to je valda oranica+tovna junad, ali sve zajedno,tj. Imam veca placanja po hektaru zbog stoke. Jel jos netko tako dobio? :(smirk):
 

Kokolo

Novi član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
4
Ja sam dobio oko 1300 kn/ha to je valda oranica+tovna junad, ali sve zajedno,tj. Imam veca placanja po hektaru zbog stoke. Jel jos netko tako dobio? :(smirk):


Ma tako i ja (1408kn)ali sta je onda sa poticajem za junad (ide li on vise uopste)kao i sa onim zahtjevom za drzanje stoke sto su popisavali u 12-tom mjesecu(475kn) ili su to sve sad stavili pod ta jedinstvena placnja,doduse i lani je sve bilo nabubano zajedno pa se nista nije moglo razracunat.I sta je sa ovcama?
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Teško da si dobio 1400 kn/ha, prije da si dobio 1100-1200kn/ha, a ostatak iznosa da ti je za ostalo za što trebaš dobiti ali je uplaćeno odjednom.
 

Kokolo

Novi član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
4
Teško da si dobio 1400 kn/ha, prije da si dobio 1100-1200kn/ha, a ostatak iznosa da ti je za ostalo za što trebaš dobiti ali je uplaćeno odjednom.

31,6 ha i 38 kom junadi 44500,00 kn i 12 ovaca (sto definitivno nije neka cifra ako su i one usle u ta jedinstvena placanja. Tako da racunica nikako ne pase,zato se i javljam mozda neko moze pojasniti ako ima iskljucivo junad i zemlju.Tih par ovcica je nesto sitno tako da to nemoze bas pomutit racunicu ali ovo mi definitivno nije jasno jer ako je samo za zemlju puno je al ako je i za junad onda neznam sta reci.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Onda sjedni i plaći ko i ostatak radnog naroda jer ne glasi bezveze uzrećica "Sirotinja i Bogu si teška"
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tu se bogami nezna ko pije a ko plaća, sad došao sa bankomata. Imam ravna 2ha oranica pod poticajem, nikakve blokade ni minuse i sijelo mi 1770kn, jbte to nije ni 900kn po hektaru!
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Tu se bogami nezna ko pije a ko plaća, sad došao sa bankomata. Imam ravna 2ha oranica pod poticajem, nikakve blokade ni minuse i sijelo mi 1770kn, jbte to nije ni 900kn po hektaru!

Očito po akordu nemaš dva hektara nego 1.8. S obzirom da je ovo isplaćen prvi dio tak bi računica štimala.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
208
Ma tako i ja (1408kn)ali sta je onda sa poticajem za junad (ide li on vise uopste)kao i sa onim zahtjevom za drzanje stoke sto su popisavali u 12-tom mjesecu(475kn) ili su to sve sad stavili pod ta jedinstvena placnja,doduse i lani je sve bilo nabubano zajedno pa se nista nije moglo razracunat.I sta je sa ovcama?

Pito sam u savjetodavnoj. Nazalost nema za junad posebno. Dobili smo vise po hektaru zbog stoke. Ja imam vrijednost prava 445 eura cini mi se. Kolkk ti imas?
Neznam sta je s onim sto smo popunjavali za junad, to nisam pito, al mi se cini da nista od toga. Od iduce godine ce biti 100 eura po tov.junetu, tj.od 2015. Nece bit kvote nego kolko imas u toj godini tolko dobivas.

A ovo s pravima, kolko ti je vrijednost prava toliko dobivas sveg poticaja,ub odnosu na prosjecnu vrijednost. To znaci prosjecno je 350 eura. Ako imas 450 znaci oko 25% vise u odnosu na prosjek. Ako imas iz nacionalne rezerve tada je vrijednost prava oko 190 eura. Znaci oko 60% u odnosu na prosjek. Ali od iduce godine ide umanjenje,tj. Izjednacenje prava. Nama koji imamo vise bit ce 5% manje godisnje, a onima sto imaju manje ce se povecavat. To je tzv.izjednacenje prava.
Ni sam vise ne kuzim sta pisem, ali tako su mi nekako objasnili
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Sjeo je dio poticaja skoro svima, ali je sjela u glavu i ideja trgovaca kad su čuli da su poticaji isplačeni..od danas gnojivo znatno poskupjelo..Znači...od 31.1. kada su trebali biti isplačeni nafta otišla po tri puta gore, a sad i gnojivo...sljedeće vjerojatno sjeme kukuruza....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh