• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
5510

Prijatelj ima malog voćara JD 5510 . Ne radi mu obrtomjer.Jel netko zna , jel ima kakve senzore na radilici ili dobiva impulse od alternatora, ili nešto treće? Traktor je čini mi se 2000. god.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
apsolutno nisi u pravu, ako je traktor naručen za naše tržište sa getribom 50 km/h onda on ne mora imati suspenziju ako nije naručena i suspenzija..
taj traktor neće biti vožen po EU dakle nema nikakve osnove koja bi natjerala proizvođača da mora proizvesti traktor i s jednim i s drugim samo zato jer u EU zakonima stoji tako..
to ti govorim iz iskustva..

Ne vidi ovo prije, nego pokusajte mi objasniti sto je traktor po hrvatskim pojmom i, nijeli poterbna C kategorija ako to cudo juri 50 km/h i vaga30 tona:)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,344
Evo moje strojke :)

DSC01433Kopiraj.jpg


DSC01468Kopiraj.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Pitam jer moj MF u oranju guta od 12 do 18, prosjek 15ak litri a u rotiranju koje maltene niti ne osjeti pozdere 10 litri po jutru. Mozda idem presporo neznam ni sam zasto. Mislim da bi moro manje trosit
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,344
Ja idemo većinom od 5 do 7 km/h. A ovo šta je na slici je bilo jako suho pa se nije dalo razbit i dvaput prelazio, ali samo gorivo trošio za bezveze.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ovo je po novome JOHN DEAR :finga:
Ovo se zove traktor tuning :shock:
Samo mi nije jasno kako će traktorista ulaziti i izlaziti ako stavi dva stupa na nosače :scratch




Naručitelj: Mujo iz Doboja :lol:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Uđe u traktor,stavi stupove i dok ih ne skine ne izlazi iz kabine.. :D
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovo para oči:supz::supz::supz:;)
Koliko ga imaš več,,,,sad.:!:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,344
Tek 670 sati. Bilo je jednom voda u gorivu, ali to rijesis za 3 minute i tjeras dalje.
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast na održavanju................:supz::supz:lipo je vidit stroj da izgleda ko da je iz dučana izaša,sad.-.-........
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
lijep stroj nema kaj. sam ima premalo radnih sati za 3 godine:shock:. moraš mu nać više posla. pa ja sa starim mf-om godišnje vrtim 600sati :madmana:
sad je već vrijeme da kupim novi traktor ja mislim:mrgreen: samo dok se malo zelenjave skupi na hrpicu.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
lijep stroj nema kaj. sam ima premalo radnih sati za 3 godine:shock:. moraš mu nać više posla. pa ja sa starim mf-om godišnje vrtim 600sati :madmana:
sad je već vrijeme da kupim novi traktor ja mislim:mrgreen: samo dok se malo zelenjave skupi na hrpicu.

čovjek štedi traktora pa nema puno sati :butthead::butthead: ima sigurno drugoga starijeg kojega ganja od jutra do do mraka :supz::mrgreen:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,344
To je slika kad je i došao pa je toliko čist. Nemamo mi zemlje da mu ganjam više sati. Meni je glavni traktor 539. Sa malim IMT-ima radim sa svaki 300 sati, MF 3060 će godišnje napravit 150 radnih sati i JD radi 250 sati godišnje na 45 hektara. Kod mene nemam gdje više skupiti zemlje , a 45 hektara zemlje nije pogodno za čistvo ratarstvo.

EDIT: Strojevi su bili namijenjeni za 110 ks, ali je onda došao JD.
 

Najnoviji postovi

Na vrh