• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako naštimati plug???

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
spusti plug na asfalt i prvi plug ti mora bit dva prstaod poda,idi na njivu i pocni orati,i nagim treba nastelati al to je lako,mora plug bit ravni ko i njiva...ak ti prvi plug ide dublje onda rasiri toplink,a ak grabi vise od zadnjeg onda imas na plugu rucku valjda i na njoj se to stela
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sve sam ja to i procital 100 puta i filmove pogledal 100 puta i napravil tocno tak, ali . . . nejde pa nejde . . . A kad pogledam one tvoje slike, Tino, nije ti bas plug ravan sa povrsinom koju ores . . . cim vise stelam i serafim po njemu, to je losije
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ma pusti moje,moj plug ne valjapa radimo kak znamo samo da su brazde ravne
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
otpusti španere
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lanci moraju biti labavi kad je plug u zemlji i pazi kako si stavio štangu za štelanje na plugu,ako ti je previše na jednu stranu vuče.
negdje u sredini mora biti.
daj sliku pluga.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
IMT-ov Lemind. Plug je OK !
Posudil mi ga je susjed, a on jako dobro radi s njim. Probal sam ja s njegovim 539 orat i bilo je dobro, al kad sam ga okacil na svoj traktor i "nastelal". . . zlo i naopako
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A kad ne znam stavit slike . . . nisam bas computeras neki

Dakle . . . lzemlja mi u ovom slucaju, ima lagani nagib u desnu stranu. Prvo krene preduboko i traktor proklizava, nemre vuci. Podignem plug na hidrauliku da traktor krene, a plug ( zadnji ) íspliva van i nece natrag u zemlju. Zemlja nije dugo obradjivana i teska je sama po sebi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mogu biti potrošeni tupi lemeši ili si poteznicu na toplinku previše izdužio i lanci su ti možda prenapeti kaj drže ruke na traktoru.
Kad ti se to opet desi podigni samo malo plug ne jako i trebal bi krenut.
Probaj šperu stisnut trebalo bi lakše iči.
Sa 335 je dosta teško orat i sve podesit.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
tako je,plug mora bit ravan kad gledas odozada i od sastrane i brazde mora jednake bacat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
Znaci cim udem u brazdu plug u zrak i namotam do kraja desnu poteznicu i to je to
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ne citirajte bespotrebno

Probajte se u jednoj temi dopisivati.
Lakše bu vam se dogovoriti :icon_wink::icon_wink:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
hahaha lovim ga na sve strane i pokusavam objasniti kad da ravno zorje xD
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Pozdrav, kupio sam danas IMT plug 1x14", nikad prije nisam imao plug i nikad prije nisam orao. Pročitao sam sve postove u ovoj temi i ako sam dobro shvatio trebam spustiti plug na ravnu površinu i pomocu top-linka poštimati plug da bude paralelan sa tlom, a pomoću one desne poluge ga poštimati da stoji pod uglom od 90 stepeni u odnosu na tlo, odnosno da bude u "vaservagu" i horizontalno i vertikalno. E sad šta mi nije jasno: čemu služi ona ručka na plugu i u kojem položaju ona mora biti? A drugo pitanje je: kada pustim prvu brazdu sa tako podešenim plugom i u drugoj brazdi kad traktor uđe u prvu brazdu, treba li onda ponovo izvršiti nekakva podešavanja? I da, koliko duboko bi trebao orati sada, planiram na proljeće sijati kukuruz? Traktor je IMT 533.
 

Najnoviji postovi

Na vrh