• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako naštimati plug???

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Alen kaže:
bogec kaže:
nekak su mi kratki dani

Nema frke,namontiramo ti u dvorištu oko 10 komada lampi od ulične i evo dužeg dana!!

imam reflektore od 500 wata,nekoliko komada :mrgreen: :D

inače naštimao sam plugove naprazno na rupe danas, tako da če štelanje u brazdi biti efikasnije.
inače bolje mi je pitat ako nisam siguran nego potrgat stroj pogotovo novi :!:
 
B

Bobo

Guest
Nemas sto potrgati... samo bi traktoru bilo tesko...

Mislim da previse frke uvodis po tom pitanju. Odi u njivu i obraddi ju, ako pri drugom prohodu ne bude dobro izgledalo, prestelavaj... Znam da za to nije bas idealno vrijeme, ali kad ga jednom sastelas, to je TO i nemas vise brige s tim...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
Nemas sto potrgati... samo bi traktoru bilo tesko...

Mislim da previse frke uvodis po tom pitanju. Odi u njivu i obraddi ju, ako pri drugom prohodu ne bude dobro izgledalo, prestelavaj... Znam da za to nije bas idealno vrijeme, ali kad ga jednom sastelas, to je TO i nemas vise brige s tim...

ma nije frka, ne znam njemački, a naočigled mi plug nije stajao dobro, pa reko bolje pitat jer oni koji imaju trobrazne se muče orat na 14 cola, a na 16 ni ne pokušavaju metnit.
sad sam si neke stvari razjasnio, ma znam ja kad je jednom naštelan da je to to
više me zezalo s tim plugom one rupe na hrpi gdje se zakreće plug, ali i to sam savladao
eto rješeno samo sad treba vidjet u praksi
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Molio bi pomoc i ja oko stelanja pluga....
plug imam vec 2 god ali nikako da budem sto posto zadovoljan.
Znaci plug je lemken 3 brazde okretac i ima te rupe za stelanje 12-14-16 ili kako vec....
Ljudi ajde pomoc kako da nastimam plug na 16 ili 14 cola?
Inace kada mjerim od izmedu dasaka je 12 cola ....
kako to povecati i kako da pravilno radi??

Slike:
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.

Zadnje gume su 600*nesta *38 ...to je valjda isto bitno?

Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
po mome ti to nije za štelanje nego da plug pravilno ukosiš.. :scratch
 
S

Sesva

Guest
HAHAHA KAKO SMJESNO STELANJE , MENI JE MOJ PLUG NAJLAKSE NASTELAT !

Iznad svake brazde ljepo imam 3 rupice 12,14,16 cola , samo to ljepo pomaknem i imam ručku s kojom nakosim plug i nema problema !

Za 5-10 min plug nastelan !

Ali mi ga nis ne stelamo zato kaj s njim radimo na 14 cola kako smo ga i kupili od KIKICA MF-a !

zsolin da to ti nije za odredivanje cola iliti kolko ce brazde rezat vec za pravilo nakosivanje pluga !

Imas jos kakvih rupica gore , daj poslikaj !
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
kakvo nakosivanje pluga?nije to za to nego onda valjda za sirinu guma i udaljenost od prve brazde....
sada kako razmisljam to je za to 100%.....

jer vec sam par puta vidio takvo rjesenje na plugu i svatko mi je rekao da je to kako za cole,iako nisam vjerovao u to jer mi nije jasno kako orati vise cola ako nerazmaknes svaku brazdu od druge.....

Znaci kod mene je problem to odredivanje zahvata prve brazde jer imam zbilja siroke zadnje gume :600/65 r38

Sada mislim da potpuno razmumijem kako da ustimat.....
Jos samo jedno pitanje :
Taj plug okretac dali mora 100% ravno pratiti traktor?
ili treba ici malo ukoso u brazdi znaci dali ravno sijeci brazdu ili malo desno ,pak ljevo?
inace vucem taj plug sa mf ...jucer sam orao 35cm i isao sam 9km/h...
bas razmisljak kako bi bez problema mogao vuc 4*12 ili cak 4*14
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
recimo kad oreš u desno..
kad ti je plug u brazdi on mora stajat ravno,kad oreš lijevo opet ravno..
 
B

Bobo

Guest
Plug bi uvjek trebao biti okomit na zemlju kad je traktor u brazdi, a plug na radnoj dubini...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
ma niste me razumijeli.....
nisam pitao za nagib pluga nego za rezanje brazde?
tocnije kut rezanja brazde?
posto na plugu imam to okosavanje znaci kako da sijece brazdu?
znaci skroz ravno ili kako?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mozda da poslikas cijeli plug i malo vece slike da se bolje vidi? onda bi ti decki znali rec kako nastelat i s cime..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
da sam je problem sto idem sutra orat a danas sam kod kuce a firma mi je u svetoblazju......:((
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Sto se tice podesavanja pluga molio bih nekoga tko zna da mi pojasni sljedece:

Na plugu imam da daskama(na nosacu daske i lemesa),dva vijka sa kojima se podesava nagib same brazde-odnosno prednji kraj dole ili gore.
I sada zanima me prema cemu se to podesava?
prema novom ili starom lemesu ili?odnosno spic lemesa vislje ili nize....
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Da ne drobimo svi puno ja ću nešto reč pa ako ima netko šta dodat neka doda. Jarak brazde mora imat okomit zid ovako "I" i dno jarka mora bit ovako "_" znači jarak mora izgledat ovako "L". Dio pluga koji ti ide uza zid jarka mora bit paralelan sa zidom i okomit na traktor znači ovako "T". Sorry kaj mi se neda crtat. Dakle odabereš dubinu u brazdi poriktaš plug da ovako izgleda u brazdi. Kad ideš drugi prolaz dodatno ga poriktaš da ti jednako nosi brazdu da nema onih kanalića ako jednim dijelom ide dublje a jednim pliće i to je to.
 
P

pixa93

Guest
imas video kak se stela plug.bitno da zatrpava okovinu i da su sve brazde jednake i da jarak ostaje cist
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
A kojeg pluga?
model?
prekretac?
brazde?
>coli?
 

Najnoviji postovi

Na vrh